Zoologijos sodas kviečia į 80-ąjį gimtadienį (šventės programa)

 • Teksto dydis:

Lietuvos zoologijos sodas liepos 1 d. visiems kauniečiams ir miesto svečiams dovanos didžiulę 80-ojo gimtadienio šventę.

1938 m. prof. Tado Ivanausko įkurtas zoologijos sodas veikia nepertraukiamai visus 80 metų ir šiais metais visus džiugina gimtadienio renginiais. Iki liepos 9 d. Nemuno saloje galima išvysti zoologijos sodo istorinių fotografijų parodą, o nuo birželio 25 d. visi miesto gyventojai turi atidžiai dairytis mieste ir ieškoti paslėptų gyvūnų ir dovanų! Na, o didžioji šventė visų laukia zoologijos sode, liepos 1 d.

Zoologijos sode koncertuos „X faktoriaus“ nugalėtoja Iglė, po sodą vaikščios pats prof. Tadas Ivanauskas, o „Seduja“ padovanos visiems lankytojams po gimtadieninio torto gabalėlį! Jei galvojate, kad į gimtadienį eiti be dovanų negražu, siūloma pasižvalgyti Lietuvos zoologijos sodo interneto svetainėje, nes ten yra pateiktas sąrašas, kokių dovanų laukia gyvūnai! Jas reikės palikti specialiose vietose netoli įėjimo.

„Labai džiaugiamės, kad šiais metais lankytojai galės susipažinti su trijų įstaigų, prie kurių kūrimo prisidėjo, arba net pats įkūrė T.Ivanauskas, edukacijomis – Lietuvos zoologijos sodo, VDU botanikos sodo ir T. Ivanausko zoologijos muziejaus. Taip pat pirmą kartą į mūsų zoologijos sodą iš Klaipėdos atvyks ir Jūrų muziejaus edukologai“, – džiaugėsi Lietuvos zoologijos sodo Komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Andriuškaitė.

Be to, lankytojų lauks įvairios pramogos visai šeimai: „Robotikos akademija“, „VikiLab“ eksperimentai, „Pingvin.lt“ papuoš mažuosius lankytojus mylimiausio gyvūno marškinėliais, „Husqvarna“ dovanos lankytojams momentines nuotraukas, o „Tapatu“, „Saulės zuikutis“ ir „Henna tatuiruotės“ visus šventės dalyvius bus pasiruošę papuošti ir paversti gyvūnais. Kauno apskrities vyriausiasis komisariatas pasirūpins, kad visi lankytojai būtų saugūs kelyje ir net išmatuos jų bėgimo greitį! Galbūt aplenksi zebrą?

Studentų gamtininkų mokslininkų draugija patikrins, ar turite žvėriškai gerą klausą.

Žinoma, koks gi zoologijos sodas be gyvūnų. Liepos 1 d. lankytojų lauks daug gyvūnų pristatymų, specialios ekskursijos, kurios vyks 11 val. ir 14 val. (bilietus reikėtų įsigyti iš anksto kasose) ir, žinoma, patys mažiausi gyventojai – jaunikliai.

Gegužės 11 d. Lietuvos zoologijos sodo dvikupriams kupranugariams Gražuolei ir Feniksui gimė mažylė Maja. Maja yra tikras džiaugsmas, kadangi kupranugariai gali susilaukti palikuonių tik 1 kartą per 2 metus ir tik labai retais atvejais gimsta du kupranugariukai. Jie nėra tokie jau trapūs, kaip gali pasirodyti. Tik gimęs kupranugario jauniklis atsistoja per 15-20 min. ir jau gali sverti iki 37 kg.

Dar viena didelė gimtadienių šventė buvo kamerūninių ožkų šeimoje. Šiais metais ožiukų sulaukė septynios mamos. Penkios iš jų pagimdė po du ožiukus ir du po vieną ožiuką. Įdomu, kad visi gimę porelėmis ožiukai buvo skirtingų lyčių. Iš viso gimė 12 mažylių – 5 berniukai ir 7 mergaitės. Pirmi ožiukai gimė gegužės 11 d., o paskutinis gegužės 30 d.

O vieni iš trapesnių tik ką gimusių zoologijos sodo jauniklių būna miškinės katės arba kaip jas vadino T. Ivanauskas – vilpišiai. Gegužės 1 d. gimė mažasis vilpišiukas Mama Azazel labai saugo savo mažylį. Jei kas prisiartina prie voljero, kai vilpišiukas žaidžia, jis iškart būna apšnypštas mamos ir įdėmiai stebimas. Jei nesusipratėlis stebėtojas nepasitraukia šeima greit sulenda į savo vidinį voljerą. Ir taip uoliai mama saugos savo mažylį dar apie 3 mėnesius. Po 5 ar net 10 mėnesių mažylis taps savarankišku.

Paukščių skyrius zoologijos sode taip pat pasipildęs naujais gyvūnais. Visai nesenai iš Talino zoologijos sodo atkeliavo didžiulis paukščių būrys. Lietuvos zoologijos sode įsikūrė baltosios pelėdos patinėlis, baltapetis jūrinis erelis, karališkųjų fazanų pora ir himalajinių trumpauodegių fazanų pora ir povų porelė.

Lietuvos zoologijos sodas švęsdamas 80-ąjį gimtadienį džiaugiasi besišypsančiais lankytojais, gausiu jauniklių buriu ir naujais gyvūnais. O liepos 1 d., šventės metu, prižada puikų laiką visiems renginio dalyviams.

Renginio programa:

14 val. – Speciali ekskursija „Pirmieji gyvūnai zoologijos sode“;

14 val. – Fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO parodos pristatymas. Anup Shah (Jungtinė Karalystė) „Migracijos” (prie žirafų);

9-16 val. – Dovanos zoologijos sodo gyventojams;

9-16 val. – Išrink mylimiausią gyvūną (prie įėjimo);

12-16 val. – Susikurk marškinėlius su mylimiausiu zoologijos sodo gyvūnu (prie kupranugarių);

12-16 val. – Nupiešk savo zoologijos sodą (prie tigro);

12-16 val. – „Tapatu“ stebuklingos tatuiruotės (prie tigro);

12-16 val. – Veidukų paišymas kartu su „Saulės Zuikučiu“ (prie tigro);

12-16 val. – Animalistinės Henna tatuiruotės (prie tigro);

12-16 val. – Linksmosios „Ambio“ lenktynės (takas nuo beždžionių link kasų).

Edukacijos 

12-16 val. – VDU botanikos sodo edukacija (prie kupranugarių);

12-16 val. – Tado Ivanausko zoologijos muziejaus edukacija (prie kupranugarių);

12-16 val. – Lietuvos jūrų muziejaus edukacija (prie kupranugarių);

12-16 val. – Lietuvos zoologijos sodo edukacija (zoomokyklėlė, terariume);

12-16 val. – VikiLab gamtos edukacija (prie kupranugarių);

12-16 val. – „Robotikos akademijos“ edukacija (prie tigro).

Pasijusk gyvūnu 

12-16 val. – Kas greitesnis – tu ar zebras? Sužinok savo bėgimo greitį ir dalyvauk saugaus eismo klasėje kartu su Kauno apskrities vyriausiuoju komisariatu (prie pelikanų);

12-16 val. – Kaip mato gyvūnai? (prie pelikanų);

12-16 val. – Ar tavo klausa žvėriškai gera? (prie pelikanų).

Gyvūnų pristatymai: 

11.30 val. – Pelikanai;

13 val. – Ruonis;

13.30 val. – Tropiniai paukščiai;

14-15 val. – Ropliai;

14 val. – Ožiukai;

14.15 val. – Kininiai muntjakai;

14.30 val. – Liūtai;

15 val. – Anubiai;

15.30 val. – Tigrai;

15.45 val. – Kupranugariai;

16 val. – Zebrai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas

Klausimas portretas
Renginys bus mokamas ar nemokamas? Nes daug kur minima bus dovanojama, o paskui jau rasoma kad bilieta reik isigyti... tai nesupratau
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių