Teatro savaitės programos Kaune svečias – „playback“ teatras iš Charkivo

Nacionalinio Kauno dramos teatro Mažojoje scenoje ketvirtadienio vakarą pasirodys improvizuotojai iš Ukrainos – Charkivo miesto „Vakhtery“ („Вахтёры“ / „Sargybiniai“). Tai – „playback“ teatro metodo profesionalai, kurie rengia pasirodymus čia ir dabar.

„Šiandien jums nutiko kažkas, privertęs nusišypsoti ar pravirkti, šiandien kažką apkabinote, o gal ant kažko supykote. Galbūt jūsų emocijos buvo visai nepastebimos. Gyvenimas eina. Kaip vakar. Ir užvakar. Dienos keičiasi, palikdamos jumyse pėdsakus ir atspaudus. Įsižiūrėk.

Mes renkame jūsų istorijas – ekstremalias emocijas ir jautrius prisiminimus, rutiną ir kasdienybę, kavos puodelius ir neperskaitytas žinutes“, – taip kreipiasi į kauniečius, kurie norės ateiti pasižiūrėti ukrainiečių teatralų pasirodymo, Charkivo menininkai.

Jų trupę sudaro sertifikuoti aktoriai, daugiau nei 5 metus dirbantys „playback“ teatro metodu. Pagal jį, paprastas žmogus tampa pagrindiniu veikėju. Jo istorija yra išklausoma ir atgaivinama scenoje, jo patirtis – bendra visų susirinkusiųjų patirtis.

Charkivo menininkų renginys Kaune yra Teatro savaitės ir „Fortūnų“ apdovanojimų programos dalis. Organizatoriai – VšĮ „Alternatyvi scena“ ir Kauno miesto kamerinis teatras.

Bilietų pirkti į svečių pasirodymą, kuris vyks anglų ir rusų kalbomis, Kauno žiūrovams nereikės, įėjimas šį vakarą į teatrą bus nemokamas. Tačiau norintys paaukoti nuo karo kovojantiems Ukrainos žmonėms galės tai padaryti bet kokias būdais.

Tarptautinei teatro dienai, kuri švenčiama kovo 27-ąją, skirtos Teatro savaitės programoje – net 17 įvairių renginių. Kaip skelbė ELTA, ši programa Kaune prasidėjo tradicine teatralų apdovanojimo „Fortūnos“ švente.

Nacionalinis Kauno dramos teatras, pasak jo atstovės Jolantos Garnytės – Jadkauskienės, savo ruožtu ketvirtadienio popietę kviečia kauniečius į ekskursijas „Jonas Jurašas. Būties kaina“, kurias ves parodos kuratorė Liucija Armonaitė.

„Šiandien mes keliame klausimą, kodėl agresoriaus tauta nesukyla prieš jį? Sukilti – reiškia būti disidentu. Kokios asmeninės savybės tai lemia? Lietuva turi tokių asmenybių. Viena jų – teatro režisierius Jonas Jurašas, kuris savo bekompromisę poziciją demonstravo giliu sovietmečiu ir už nepalankią tuometinei valdžiai nuomonę 1972-aisiais buvo pašalintas iš teatro bei privalėjo palikti tėvynę. Šiandien, 2022-aisiais, brutalaus Rusijos karo prieš Ukrainą dienomis šio žmogaus asmeninė istorija atkleis jo pilietinę poziciją, nuvainikuojančią sovietinį režimą, žmones naikinančią santvarką“, – pabrėžia ekskursijos rengėjai.


Šiame straipsnyje: teatro savaitėplaybackteatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių