Kaune lankysis Nobelio premijos laureatė, rašytoja S. Aleksijevič

  • Teksto dydis:

Rugsėjo pabaigoje Kaune lankysis Nobelio premijos laureatė rašytoja Svetlana Aleksijevič, antradienį pranešė Vytauto Didžiojo universitetas (VDU).

Ji dalyvaus universiteto organizuojamame renginyje „Šetenių skaitymai“, į kurį rašytojai ir intelektualai kviečiami gvildenti svarbiausių šiandienos Europos ir pasaulio klausimų.

Baltarusijos rašytojai taip pat bus įteiktos VDU garbės daktaro regalijos.

„Kas yra Šeteniai tikriausiai visi literatūra besidomintys lietuviai žino – tai Česlovo Milošo (Czeslawo Miloszo), vienintelio šalyje gimusio Nobelio premijos laureato, gimtinė. Į „Šetenių skaitymus“, skirtingai nei į mūsų pavasario festivalį, kviečiame ne būrį rašytojų, o vienu metu po vieną žymų pasaulio autorių“, – sakė festivalio iniciatorius ir meno vadovas, rašytojas ir vertėjas Laurynas Katkus.

„Č. Milošas nebuvo idėjos „menas menui“ šalininkas: jo paskaitos, pranešimai, esė, gvildenantys aktualius ne tik literatūros, bet ir visuomenės bei politikos klausimus, sudaro svarbią palikimo dalį. Taigi, jis tinkamas patronas renginiui, kuriame vyksta ne tik literatūriniai skaitymai, bet ir intelektualios diskusijos, svarstomos įžvalgos ir klausomasi paskaitų“, – tvirtino organizatorius.

Pirmuosius „Šetenių skaitymus“ inauguruos du garsūs autoriai iš Vidurio–Rytų Europos – rašytojas iš Ukrainos Jurijus Andruchovyčius ir baltarusių rašytoja S. Aleksijevič.

Rugsėjo 15-ąją Kaune J. Andruchovyčius atviroje paskaitoje pristatys specialiai šiai progai parašytą esė „Pavergta beprotybė: antipasaulis“. Kitą dieną Kėdainių rajone, Šeteniuose, vyks rašytojo susitikimas su literatūros lauko ir universiteto bendruomene.

Rugsėjo 21–22 dienomis „Šetenių skaitymais“ savo viešnagę šalyje pradės Nobelio literatūros premijos laureatė S. Aleksijevič.

Susitikimas su Nobelio premijos laureate numatomas rugsėjo 22 dieną VDU.

S. Aleksijevič – baltarusių rašytoja, žurnalistė, scenaristė, jai 2015 metais suteikta Nobelio literatūros premija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Onute

Onute portretas
Ka čia ta chacholka nusišneka Tokarczuk ka čia lygini antra pasaulini geriau papasakok kaip tavo sušiktoje chochgliandyjoje hitlerjugensai žigiuoja po savo kiiva o dabar po visa pasauli kaip tarakonai paplitot ir kaulinat pinigu ypač mes nukentėjom nuo žiauriu kgbistu ir chacholu banderu kurie vežė mus i sibira Vadinot mus buožėm dabar tapom broliais Niekada man brudas bandera nebus broliu

kauniete to Tokacezuk

kauniete to  Tokacezuk portretas
O ta šušva už ka gavo Nobeli Tai tikra idijotka gavusi ta ko neužsitarnavo snuki iškreipusi scwabo pasekėja Tarp tautu tokios nepageidautinos erkės

tas milošas gimė Lietuvoj?

tas milošas gimė Lietuvoj? portretas
bet Rusijos imperijoj? Lenkas. Iš lietuvos pabėgo, Lenkijai spjovė į snukį ir tapo amarikancu.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių