Kaunas išaugo ir yra pasiruošęs įžengti į Europos kultūros sostinės metus

 • Teksto dydis:

2017 metais, kai Kaunas laimėjo Europos kultūros sostinės titulą, prasidėjo kelionė, žadėjusi iššūkių ir kelio vingių. Tuo pačiu tai sutelkė miesto ir rajono kultūros organizacijas, menininkus, kūrėjus, jaunimą, mikrorajonų ir seniūnijų bendruomenes kartu kurti atvirą, demokratišką, jaukų ir svetingą miestą.

Pasirinktas šūkis: „Iš laikinosios į šiuolaikinę!“ visiems byloja apie miestelėnų ambiciją keistis ir keisti. Nuo starto praėjus keleriems metams Kaunas išaugo ir yra pasiruošęs švęsti Europos kultūros sostinės metus. Išaugo stereotipus, kausčiusius miestą, laikinosios sostinės kompleksų, nerimo ir užsidarymo rūbą.

„Nuo pat „Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022” programos pradžios sutelkėme dėmesį ne į renginių ar pramogų organizavimą miestiečiams ir rajono gyventojams, bet į jų pačių įtraukimą į kultūros kūrimą. Labiausiai išaugo kultūros suvokimas nuo kūrėjo-žiūrovo įvaizdžio iki miesto ir rajono bendruomenių tapimo kultūros kūrėjais savo aplinkoje. Išaugo ir istorinių įvykių priėmimas: tapome labiau pajėgūs atsigręžti ir į skaudžius praeities įvykius, juos priimti ir apie juos kalbėti. Didžiuojamės įspūdingu būriu savo partneriu – daugiau nei 80 kultūros organizacijų kartu su mūsų komanda dėlioja paskutinius akcentus 2022-ųjų metų programai“, – sako „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” vadovė Virginija Vitkienė.

Labiausiai išaugo kultūros suvokimas nuo kūrėjo-žiūrovo įvaizdžio iki miesto ir rajono bendruomenių tapimo kultūros kūrėjais savo aplinkoje.

Pasak V. Vitkienės, išaugo ir stiprėja architektūros paveldą branginanti bendruomenė. Prie „Kaunas 2022“ prisijungę tuomet dar mokyklos suole esantys jaunuoliai, šiandien jau patys kuria reikšmingus pokyčius mieste. Kaune ir jo rajone užgimusios šventės (Fluxus, Istorijų, ConTempo festivaliai, Dizaino įvykis, Šiuolaikinės seniūnijos) tapo mėgstamomis kauniečių bei rajono gyventojų ir tikrai gyvuos po titulinių metų. Kai kurios miesto šventės, pavyzdžiui, Laimės diena, jau išaugo Kauno ribas ir išplito po visą Lietuvą.

2022-aisiais Kaunas taps geidžiamiausia viso žemyno kultūros kryptimi ir savo lankytojus pasitiks sausio mėnesį vyksiančiu atidarymo renginiu, kuris ir pradės didžiąją Kauno Mitinio Žvėries trilogiją bei atidarys visus metus, dovanosiančius per 300 įvairių kultūros įvykių Kauno mieste ir rajone.

Nuo šiol visas svarbiausias „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” naujienas galima stebėti specialiai sukurtoje interneto svetainėje. „Kaunas 2022” komanda kviečia aktyviai, kartu su artimaisiais bei draugais, laukti kultūros sostinės metų programos, sekti visas naujienas ir dalyvauti.

Ką Kaunas išaugo galima pamatyti čia:

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kokia kultura , tokie ir renginiai, tokia ir ta sostine. Izengti galima tik i mesla. ar dar giliau

Vairuotojas

Vairuotojas portretas
O tai jei kultūros sostinė, tai KET pažeidinėti galima? Eiti ne per pėsčiųjų perėją, užsiimti pavojingu žongliravimu tarp automobilių? Na, reikės vidury Karaliaaus Mindaugo prospekto pritupti...

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
kultūros sostinė su krysa meru ir jo šutve , kurie miesto resursu naudoja jų gaujai , taip pat apgaulės būdu gauna es lėšas . Parkas sala sunaikintas . Na o topas apmyžti ir apšikti miesto kampai , ir beabejo prasmirdęs miestas - marvelė
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių