Bėgimo trasoje – ir Žmogus-voras, ir Drakula, ir balerina

 • Teksto dydis:

Kol daugiau patyrę bėgikai mynė savuosius 10 ar 15 kilometrų sekmadienį Kaune šeštąjį kartą surengtame „Ąžuolyno bėgime“, pasirinkusieji labiau mėgėjiškas rungtis dalyviai turėjo atlaikyti ir darganos išbandymą.

Permainingas, darganotas oras nesumažino S.Dariaus ir S.Girėno stadione susirinkusių bėgikų entuziazmo.

Didžiausias kontrastas apniukusiam dangui ir kartais pasipilančiam lietui – puiki dalyvių nuotaika. Bene linksmiausiai nusiteikę buvo 3 km bėgikai. Dalis jų į distanciją rinkosi it į karnavalą. Čia buvo galima sutikti Betmeną, Žmogų-vorą, Drakulą,  nykštukus, boružėlę, baleriną, nardytoją-akvalangistą, imtynininką ir kitus personažus.

Kol vyresnieji suko ratus po Ąžuolyną ir stadioną, mažiausiesiems nekantrauti neteko – jiems laikas greitai bėgo žaidimų aikštelėje. Kai kurie mažyliai net paskelbus, jog prasideda jų apšilimo „supermankšta“, neskubėjo mesti iš rankų sportinių žaidimų inventoriaus.

Pasibaigus „supermankštai“ klegesys persikėlė prie šimto metrų starto linijos. Jauniausiųjų bėgikų būrys buvo itin gausus ir tėveliams bei varžybų organizatoriams teko gerokai paplušėti, kad beskubančius susirikiuoti prie starto linijos sportininkus paskirstytų pagal amžiaus grupes. Iš viso 100 metrų vaikų bėgime buvo surengta 14 bėgimų (po 7 berniukams ir mergaitėms nuo ikimokyklinukų iki šeštokų). Kol vaikai bėgo trasoje, tėvai su kameromis ir raginančiais šūksniais bandė neatsilikti bėgdami greta lengvaatlečių takelių.

Nemažiau entuziastingai į „Ąžuolyno bėgimą“ šiemet rinkosi ir „Kauno dienos“ šeimų 400 metrų bėgimo dalyviai. Jų susirinko tiek daug, kad pirmą kartą bėgimo istorijoje teko skelbti du startus.

Buvo susitarta, kad dėl „Kauno dienos“ prizų varžysis tik šeimos su vaikais iki 6 metų. Norintieji pasivaržyti šeimų bėgime tėveliai su vyresniais vaikučiais stojo į startą antrajame bėgime.

„Bėgame su vaikais nuolatos. Visgi registracija nieko nekainuoja, o vaikai būna apdovanojami, gauna medalius ir diplomus. Tai puikus paskatinimas jiems sportuoti, būti aktyviems. Po renginio kur kas lengviau vaikus atitraukti nuo kompiuterio ir paraginti eiti į lauką pažaisti, pasivaikščioti. Užtenka pasakyti, kad taip kitą kartą bus lengviau bėgti „Ąžuolyno bėgime“ ir daugiau jų įkalbinėti nebereikia“, – šypsojosi dviejų vaikų mama Gitana.

Ne visų šeimų bėgimo komandų dalyviai distanciją baigė geros nuotaikos. Vienas ratas aplink stadioną kai kuriems mažyliams pasirodė pernelyg dideliu iššūkiu, tad kai kuriuos sportininkus tėčiams teko nešti iki finišo linijos, o mamoms – už tos linijos savo atžalas guosti.

Pagrindinį „Kauno dienos“ apdovanojimą laimėjo Gvildžių šeima. Tėtis su dviem sūnumis aplenkė visus varžovus, o mama savo vyrus pasitiko už finišo linijos. Antra liko Petrauskų, trečia – Bogomolnikovų šeima.

Vienas nugalėtojų komandos narys, darželį lankantis Ignas Gvildys, laimėjo ir 100 m vaikų bėgimą darželinukų berniukų grupėje. Tarp šio amžiaus mergaičių greičiausia pasirodė Sofija Žebruolytė. Mažoji bėgikė taip pat džiaugėsi du kartus: pirmąsyk pati laimėjusi, antrąsyk kai su pergale sveikino savo vyresnę sesę.

Pirmokų grupėje greičiausi buvo Auksė Arnytė ir Tautvydas Tilinskas, antrokų – Anahit Riaubaitė ir Emilis Urbonavičius, trečiokų – Gabriela Matlašaitytė ir Ignas Virbalas, ketvirtokų – Patricija Žebruolytė ir Simas Jonauskas, penktokų – Viltautė Kabišaitytė ir Arminas Arlauskis, šeštųjų klasių moksleivių varžybas laimėjo Paulina Barauskaitė ir Simonas Šličkus.

Riaubų šeima buvo apdovanota už išradingiausius ir įspūdingiausius kostiumus 3 km linksmojo bėgimo rungtyje. Greičiausioji antrokė Anahit buvo pasipuošusi boružėlės kostiumu, mama buvo tapusi nykštuku, sesė – Drakula, o tėtis bėgo apsirengęs nardymo kostiumu ir užsidėjęs akvalangisto kaukę.

Renginį užbaigė tradiciniu tapusi žmonų nešimo rungtis. Čia 100 metrų distancijoje lygių sau neturėjo Neringos ir Vytauto Kirkliauskų pora.

Kirkliauskai jau trečius metus dalyvaujan Suomijoje kasmet liepą vykstančiame žmonų nešimo pasaulio čempionate. Pasak V.Kirkliausko, nubėgti su žmona ant pečių šimtą metrų tiesiu takeliu jam itin paprasta. Pasaulio pirmenybėmis tituluojamose varžybose Suomijoje poroms tenka įveikti 250 metrų atstumą su kliūtimis, viena iš kurių – baseinas, kuriame vandens iki pažastų. Vyrai žmonas dažniausiai neša ant nugaros, moteris kabo žemyn galva, kojomis apsivijusi vyro kaklą ir rankomis apkabinusi jam liemenį. Anot Vytauto, įveikinėjant vandens kliūtį, Neringa tiesiog įkvepia ir tas sekundes, kol sutuoktinis perbrenda baseiną išbūna nekvėpavusi.

Vytautas ir Neringa tradiciniame turnyre Suomijoje, kuriame kasmet varžosi daugiau nei pusšimtis porų iš įvairių pasaulio šalių, dalyvavo tris kartus: du kartus jie liko penkti, o pernai laimėjo trečiąją vietą.

Kaune 100 metrų distanciją Kirkliauskai įveikė per 17,60 sek., artimiausius varžovus – Antanaičių šeimą – aplenkę vos ne pusantros sekundės.

„Žinojome pagrindinius varžovus, bet niekada negalvojame apie konkurenciją. Kur į varžybas su Neringa bevažiuotume, galvojame tik apie pergalę“, – po „Ąžuolyno bėgimo“ apdovanojimų sakė V.Kirkliauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Puiki šventė visai šeimai. dėkui

cha

cha portretas
Ko tik neprisigalvoja tie miesčionys iš dyko buvimo...

Ten buvęs

Ten buvęs portretas
Rašliavos autorius atvyko į šią šventę, kai jau buvo pasibaigę 15,10 ir 5 km bėgimai. Matyt, tik 14 val. atėjo nuo alaus kiosko.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių