Mokslininkas dėl 5G ryšio poveikio sveikatai: tyrimai indikacijų nerodo

 • Teksto dydis:

Šiuo metu jau parengtos 5G ryšio plėtros gairės, o pirmosios komercinių paslaugų diegimo procedūros numatomos ateinančiais metais. Tuo tarpu pasigirstant abejonėms dėl galimo 5G interneto žalos sveikatai, Vilniaus universiteto (VU) Telekomunikacijų mokslo centro vedėjas Kęstutis Svirskas teigia, kad kol kas oficialūs duomenys jokių indikacijų dėl galimo poveikio sveikatai nerodo.

„Šitoje vietoje visas pasaulis laikosi oficialios nuomonės (...) – ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys, ir moksliniai tyrimai indikacijų nerodo. Žmonės, kaip atsargūs žmonės, sako: jei neaptikome, tai nereiškia, kad nėra“, – tikino K. Svirskas.

Pasak jo, yra sudėtinga išskirti 5G ryšio tiesioginį poveikį sveikatai, nes aplink yra ir daugiau dirgiklių, veikiančių žmonių sveikatos būklę.

„Grynai 5G išskirti ir matuoti, kaip veikia žmogų... (...) Ilgam laikotarpyje yra prošvaisčių kažką užfiksuoti, o trumpame laikotarpyje – subjektyvus dalykas. Vienam taip, kitam kitaip. Bet negali išskirti vien 5G, kai aplink tiek daug spinduliuotės, (…) psichologinių dirgiklių“, – sakė Telekomunikacijų mokslo centro vedėjas.

Susisiekimo ministro Jarolsavo Narkevičiaus patarėja Aldona Violeta Grinienė teigė, kad šiuo metu derinimui su visuomene pateiktos 5G ryšio plėtros gairės.

„Parengtos 5G ryšio plėtros Lietuvoje iki 2025 metų gairės. Po derinimo su visuomene ir institucijomis gairės bus pateiktos Vyriausybės svarstymui ir tvirtinimui“, – teigė susisiekimo ministro J. Narkevičiaus patarėja A. V. Grinienė.

Ministro patarėjos teigimu, pirmosios 5G technologijos komercinių paslaugų diegimo procedūros tikėtinos ateinančiais metais.

„Pirmosios 5G technologijos komercinių paslaugų diegimo procedūros tikėtinos 2021 metais, pasibaigus 5G dažnių priskyrimui mobiliojo ryšio operatoriams“, – sakė A. V. Grinienė.

Anot jos, tikimasi, kad didžiojoje Lietuvos dalyje 5G komercinės paslaugos bus prieinamos nuo 2025 metų.

Iki 2022 m. 5G ryšys turės būti įdiegtas ir komercinės 5G ryšio paslaugos pradėtos teikti bent viename iš penkių didžiausių Lietuvos miestų, iki 2023 m. – penkiuose didžiausiuose šalies miestuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, iki 2025 m. – miestų teritorijose, tarptautiniuose sausumos transporto koridoriuose („Via Baltica“, „Rail Baltica“), valstybinės reikšmės greitkeliuose ir keliuose, geležinkeliuose.


Šiame straipsnyje: internetas5 Gsveikata

NAUJAUSI KOMENTARAI

Adolfas

Adolfas portretas
Wuhane žmonės krenta kaip labai ne nuo bakterinės kilmės viruso, bet nuo 5G kuris sutrikdo deguonies absorbciją.

to vartotojas

to vartotojas portretas
Žinoma, pasitelkime Kepenio ir kitų bobučių sapaliones, o ne tyrimus ir mokslą. Su tavo nuomone tai netoli jau ir raganas vėl pradėsime ant laužų deginti ir žemės plokštumos ieškoti... Visi mobilūs ryšiai yra pavojingi priklausomai NUO ATSTUMO. Jei miegi ant mobilaus telefono neišjungęs ryšio perdavimo- žinoma, kad kenkia, bet jei tavo telefonas guli kitam kambaryje- ne.

vartotojas

vartotojas portretas
kaip man patinka mokslo zmones, kurie tyrimus atlieka UZ uzsakovo pinigus. tas pat su 3g, 4g, su cigaretemis po 10 metu pasakys, tikrai nesveika, bet rezultatas bus jau pasiektas. po 10 metu gal 6g bus :) kad tik maziau zmoniu mastanciu
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių