Kaip išsirinkti valymo robotą? (Naudingi patarimai)

 • Teksto dydis:

Technologijų rinka vystosi žaibišku greičiu. Šiuo metu projektuojami įrenginiai yra aprūpinami vis išmanesnėmis sistemomis ir vis pažengesniais sprendimais, o viskas tik vardan didesnio mūsų gyvenimo patogumo. Vienas tokių įrenginių yra valymo robotai. Pasak Varle.lt buitinės technikos ekspertų, šių įrenginių populiarumas auga kaip ant mielių. Kada ir kodėl verta investuoti į valymo robotą ir kaip jį išsirinkti?

Varle.lt dulkių siurblių specialistai parengė išsamų valymo robotų pirkimo gidą.

Kas yra valymo robotas?

Valymo robotas yra išmanus įrenginys, kuris yra mažesnis atitikmuo, atliekantis dulkių siurblio, elektrinės šluotos ar langų valytuvo (priklausomai nuo pasirinkto tipo) funkciją.

Nuo klasikinių buitinės technikos įrenginių jį skiriasi specialia sistema su programine įranga bei jutiklių ir kamerų rinkiniu, kuris jam leidžia savarankiškai atlikti valymo darbą. Valymo robotas gali susipažinti su valymo sritimi, suplanuoti savo maršrutą ir aplenkti kliūtis, tačiau tai ne dar visos jo galimybės.

Pagrindiniai valymo robotų parametrai

Kas lemia, kad valymo robotų populiarumas auga kaip ant mielių? Laikas, kurį jie leidžia taupyti. Pasak Varle.lt buitinės technikos specialistų, tokie įrenginiai leidžia sutaupyti nuo keliasdešimt minučių iki kelių valandų kasdien. Dėl to lieka daugiau laisvo laiko mėgstamam serialui, knygai ar kitai malonesnei veiklai. Tačiau tam, kad valymo roboto tarnavimas būtų tikrai efektyvus, jis privalo pasižymėti atitinkamais parametrais.

Jutikliai

Be judesio jutiklių siurbiantis ar plaunantis robotas nebūtų tuo, kuo yra, t.y. išmaniu ir autonominiu valymo įrenginiu. Dėl šios priežasties būtent judesio jutikliai yra svarbiausias parametras, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį perkant valymo robotą. Integruoti infraraudonųjų spindulių, ultragarso jutikliai ar šluojančios kameros leidžia robotui sklandžiai judėti po įvairaus tipo paviršių. Žemiau Varle.lt specialistai pateikia kitų naudingų valymo robotų jutiklių sąrašą:

Anti-susidūrimo/artumo jutiklis

Šio jutiklio dėka robotas gali sėkmingai išvengti jo kelyje pasitaikančių kliūčių atitinkamai sulėtindamas šalia jų savo greitį.

Kartografavimo sistema

Prieš pradėdamas valymą robotas sukuria virtualų ir trimatį patalpos planą, kuris leidžia jam nustatyti geriausią maršrutą. Tokiu būdu užtikrinamas efektyvus ir ekonomiškas valymas.

Susidūrimo jutiklis

Susidūrimo jutiklis informuoja įrenginį apie priartėjimą prie sienos ar slenksčio.

Apsaugos nuo kritimo jutiklis

Ypatingai svarbus turint kelių aukštų namą su laiptais.

Dulkių jutiklis

Leidžia efektyviau valyti labiau užterštas vietas. Robotas skiria daugiau vietos valymui konkrečioje vietoje persijungdamas į atitinkamą veikimo režimą.

Virtualios sienos

Sukuriamos infraraudonųjų spindulių ribos, kurios apriboja roboto veikimo sritį. Šios funkcijos dėka nereikia rūpintis papildoma daiktų, esančių įvairiose vietoje ant grindų, apsauga.

Variklio galingumas

Variklio galingumo parametras apibūdina su kokiu greičiu ir jėga veikia valymo roboto šepečiai bei siurbimo sistema. Kuo didesnis vatų skaičius, tuo teoriškai turėtų būti efektyvesnis valymo procesas. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad roboto siurbimo jėga yra kur kas mažesnė nei tradicinio dulkių siurblio. Ar tai reiškia, kad valymo robotas yra mažiau efektyvus? Panagrinėkime. Po kambarius robotas važinėja vidutiniškai maždaug 2 val. Mažesnis variklio galingumas lemia, kad robotas yra ekonomiškesnis, todėl galima juo naudotis kasdien. Pagalvokime, kaip dažnai skiriame dvi valandas savo laiko namų valymui? Ko gero galima daryti prielaidą, kad rezultatas nėra artimas 14-ai dienų per savaitę. Reguliarus valymas pasitelkiant robotą lemia, kad namai paprasčiausiai kasdien atrodo švaresni. Taip pat tai turi teigiamos įtakos namų aplinkos oro kokybei.

Baterijos talpa

Nuo baterijos ir jos talpos priklauso, kiek ilgai valymo robotas gali atlikti savo užduotis be įkrovimo būtinybės. Pavyzdžiui, 2600 mAh baterijos pakanka maždaug 150 nepetraukiamo darbo minutėms. Tačiau šis laikas aktualus kalbant tik apie automatinius nustatymus. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į įkrovimo laiką. Vieniems modeliams tam reikia net ir 5 valandų.

Šiukšlių/vandens konteinerio talpa

Šiukšlių/vandens konteinerio talpa taip pat turi įtakos valymo roboto veikimo trukmei, o tiksliau – jūsų įsikišimui į jo veikimą. Čia viskas paprasta. Didesnis konteineris reiškia ilgesnį veikimo laiką be žmogaus įsikišimo būtinybės. Pavyzdžiui, 0,5l talpos turėtų pakakti daugiau nei vienam pilnam valymui, tačiau, žinoma, viskas iš tikrųjų priklauso nuo nešvarumų tipo ir kiekio bei valomo paviršiaus ploto.

Filtrų tipai

Šioje srityje bekonkurencinis yra HEPA filtras, kuris geriausiai sugeria kvapus, dulkes bei visokius nešvarumus. Dėl šitos priežasties roboto išleidžiamas oras yra švarus ir be alergenų.

Triukšmo lygis

Valymo roboto generuojamas garsas yra žymiai mažesnis nei tradicinio dulkių siurblio. Vidutiniškai jis svyruoja 55-75 dB diapazone esant standartiniams įrenginio nustatymas ir optimaliam variklio veikimui.

Naudingos funkcijos ir technologijos

Robotų veikimo savarankiškumui įtakos turi ne tik integruoti judesio jutikliai, bet taip pritaikytos inovatyvios technologijos. Varle.lt specialistai renkantis valymo robotą rekomenduoja atkreipti dėmesį į tokias naudingas funkcijas:

Laikmatis

Ši funkcija leidžia planuoti valymo laiką kelias valandas į priekį. Laikmačio dėka galima nustatyti roboto veikimo laiką, kol būsite darbe.

Valdymas programėlės dėka

Valdymas programėlės dėka leidžia pilnai nuotoliniu būdu valdyti robotą išmaniuoju telefonu. Priklausomai nuo įrenginio modelio programėlė taip pat suteikia galimybę patikrinti, kokių vietų robotas nepasiekė ir kokios vietos jau sutvarkytos. Be to, programėlė gali pranešti apie būtinybę ištuštinti konteinerį ar atlikti kitus priežiūros veiksmus.

Grįžimas į doko stotelę

Šios funkcijos dėka pabaigęs valymo programą, robotas grįžta į savo doko stotelę.

Valymo atnaujinimas

Kai robotas veikimo metu praranda energiją, jis grįžta į savo doko stotelę. Įrenginys, kuris pasižymi valymo atnaujinimo technologija, po baterijos įkrovimo pradeda darbą nuo tos vietos, kurioje pabaigė prieš įkrovimą.

Funkcija „spot“

Skirta vietiniam valymui, t.y. atskirai vienos srities, o ne visos patalpos valymui. Tai yra naudinga funkcija tais atvejais, kai virtuvėje reikia sutvarkyti išbertas kruopas. Tokiu atveju valymo robotas atlieka apvalius judesius nuolat padidindamas savo veikimo skersmenį ir lauką.

Kraštų valymas

Robotas juda sienomis ir grindjuostėmis susitelkdamas ties sunkiai pasiekiamų vietų valymu.

Prie individualių poreikių pritaikyto valymo roboto pasirinkimas

Buitinės technikos rinkoje atsiranda vis daugiau automatinių valymo robotų. Tinkamo modelio pasirinkimas nėra lengva užduotis. Varle.lt specialistai pabrėžia, kad geriausias valymo roboto modelis tas, kuris pritaikytas prie individualių poreikių. Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį?

Valymo robotas mažiems namams

Jeigu gyvenate nedideliame bute ar name, jums nebūtina investuoti į robotą, kuris aprūpintas pažangių jutiklių sistema ir šlavimo funkcija. Tiesa, toks įrenginys savo darbą atliks šiek tiek ilgiau, tačiau galiausiai pasieks kiekvieną valymo reikalaujančią vietą.

Valymo robotas dideliems paviršiams

Dideliems paviršiams, kelių kambarių ar aukštų namams siūloma rinktis robotą, kuris aprūpintas kamera, giroskopu, akselerometru ir plačiu jutiklių rinkiniu. Jutikliai padės robotui strategiškai suplanuoti veikimą ir ekonomiškai bei efektyviai judėti. Toks robotas nebijos laiptų ir be problemų įveiks atstumus tarp kambarių.

Aplinkos sąlygų paruošimas roboto veikimui

Prieš pradedant naudotis valymo robotu, reikia atitinkamai paruošti jo veikimui erdvę. Svarbiausia pasirūpinti, kad aplink doko stotelę būtų maždaug metras erdvės iš kiekvienos pusės. Patartina, kad doko stotelė būtų kuo arčiau sienos. Tai leis robotui automatiškai ją pasiekti ir įkrauti savo baterijas, kai atsiras toks poreikis.

Kitas svarbus žingsnis – pasirūpinti, kad roboto kelyje nebūtų jokios laidų raizgalynės. Tiesa, kai kurie robotai turi jutiklius, kurie sumažina įsipainiojimo į laidus riziką, tačiau net ir išmaniausiems įrenginiams vertėtų parūpinti kuo daugiau laisvos erdvės. Taip pat vertėtų atitraukti kilimus ir palikti robotui mažiausiai pusę metro laisvam judėjimui ir apsisukimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių