S. Paltanavičius: gyvename patį gražiausią vasaros metą

Gyvename patį gražiausią vasaros metą, sunku būtų įsivaizduoti, ko dar iš vasaros tikėtis. Šiluma, saulė, lietutis, maudynės, uogos, grybai, atostogos... Norintys gali šį sąrašą tęsti ir tęsti.

Nors kalendorius primena, kad diena iš lėto trumpėja, tačiau to neregime ir nejaučiame. Kitų, daug smagesnių, naujienų yra iki valios, todėl turėtume kalbėti ir galvoti tik apie jas.

Baigia žydėti liepos. Kol kas sunku pasakyti, ar šios vasaros medunešis iš liepų buvo labai geras. Tačiau kai kurių bitininkų tvirtinimu, iš mūsiškių, taigi vietinių mažalapių liepų žiedų nektaro, buvo pririnkta tikrai daug. Pakankamai jo gavo ir kiti laukiniai vabzdžiai.

Beje, mūsų gamtoje gyvenantys bitiniai vabzdžiai maistui naudoja nektarą ir žiedadulkes, tad yra labai svarbūs augalų žiedų apdulkintojai. Ar visur jie jaučiasi vienodai gerai, ar visur pakanka maisto ir vietų įsikurti? Ne visur mūsų krašte tai aktualu.

Tačiau kai kur laukuose, net prie melioracijos griovių  nė metro pievos nepalikta, nėra apsauginių lauko želdinių – kur čia gali gyventi kamanės, bitės? Pagaliau, kur gali lizdus sukti paukščiai, jauniklius vesti žvėrys? Apsižvalgykite aplinkui, gal rasite atsakymą į šį klausimą.

Daugelyje pievų jau pakilo lygus žalias atolas. Tačiau kai kas šienauja ir dabar. Iš esmės laikas tam tinka, nes nemažai pievų paukščių išvedė jauniklius, kiškiukai ir stirniukai gerokai ūgtelėjo. Tačiau ar atkreipėte dėmesį – tik retas šienpjovys pradeda šienauti nuo pievos vidurio, kaip tvarkingai turėtų tai daryti. Dar rečiau pamatysi baidymo įrangą.

Aplinkos ministras pakeitė mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles. Siekiant užtikrinti švarą žvejybos vietose, yra nustatyta, kad prieš pradedant žvejybą ir žvejybos metu visas komunalines atliekas, esančias 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, surinkti į maišus ar kitą tarą, o pasibaigus žvejybai, jas išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

Tokia teisinė nuostata tikrai padės kovoti su teršėjais, juos bausti. Visa tai mūsų ir gamtos labui.


Šiame straipsnyje: gamtavasaramaudynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių