Drabužiai ne tik sukuria įvaizdį, bet ir laužo stereotipus

Pagrindinė šių laikų tema yra bendravimas. Įvairiausi specialistai rengia seminarus ir praktinius užsiėmimus retorikos, pristatymo arba konfliktų valdymo temomis. Esminė šių treniruočių sudedamoji dalis yra žodinis bendravimas susiklosčius įvairioms situacijoms.

Kaip prasideda bendravimas? Įsivaizduokite tokią situaciją: pokalbiui laukiate potencialaus pretendento į laisvą darbo vietą. Šis įžengia į biurą. Kas pirmiausiai krinta į akis? Išorinis vaizdas, nes pirmiausia savo pašnekovą suvokiate vizualiai. Viskas vyksta žaibiškai, per kelias sekundes.

Tai senovės laikų reliktas. Mūsų protėviams tekdavo labai greitai suprasti su kuo turi reikalą. Ši akimirka lėmė gyvybę arba mirtį.

Ačiū Dievui, tokie reikšmingi sprendimai seniai liko praeityje, tačiau mechanizmai išliko. Pirmąjį įspūdį beveik 60 proc. lemia nežodiniai signalai, tokie kaip išvaizda, apranga ir kūno kalba.

Balsas ir kalbėjimas sudaro visgi daugiau nei 30 proc. Lyginant su šiais aspektais tik 7 proc. tenka turiniui, t.y. tam, ką norime pasakyti. Nenuostabu, kad žmogus išoriniam vaizdui skiria tiek daug dėmesio.

Pirmasis įspūdis yra pervertinamas. Gerai pažinti žmogų gali tik po ilgesnio bendravimo, o pirmasis įspūdis dažnai būna klaidingas. Be abejo, tai teisinga.

Tačiau pražiopsojus pirmą įspūdį, gali nepasitaikyti progos bendrauti toliau. Profesinėje srityje, kai susipažįstate su naujais verslo partneriais arba pretenduojate į pelningą darbo vietą, teigiamas pirmasis įspūdis gali būti lemiamas tolesnei jūsų karjerai.

Visada prisiminkite, kad žmogus  yra priskiriamas tam tikrai grupei. Bendraujant tarpusavyje veikia procesai, kurie vyksta pagal tam tikrus principus, nes mąstome klišėmis.

Dažnai jos perduodamos iš kartos į kartą. “Vyrai nerodo jausmų” arba “moterys yra kaprizingos”, – visi žinote tokių ar panašių bendrų nuostatų. Visai neįdomu, ar jos jau pasenusios, ar teisingos, ar klaidingos.

Darbe žmonės irgi skirstomi į kategorijas. Ryškiai raudonos lūpos ir banguoti, garbanoti plaukai asocijuojasi su “vampyru”, o ilgi plaukai ir kelias dienas neskusta barzda – su “pleibojumi”.

Viskas būtų neblogai, tačiau ar tokios asociacijos gali padėti kopiant karjeros laiptais? Tikriausiai ne. Todėl verta žnoti apie šiuos mechanizmus.


Šiame straipsnyje: madastiliusįvaizdis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių