Sportuojančiųjų salėje tipai: kuris jūsų?

 • Teksto dydis:

Technologijų raida keičia ir sportavimo įgūdžius. Programėlės išmaniuosiuose įrenginiuose ir sporto klubuose įdiegtos programos žmonėms leidžia užsiimti solo treniruotėmis. Sporto klubuose į vieną erdvę susirenka daug savarankiškai sportuojančių žmonių, tad tenka įgusti laikytis gero tono taisyklių, kurios leidžia geranoriškai dalytis sportavimo vieta ir įranga.

Sporto programų vadovė Neringa Jermalaitė pasakoja, kaip sporto klube tinkamai įsilieti į sportuojančiųjų gretas.

"Kiekvienam lankytojui pravartu susipažinti su nerašytomis sporto klubo taisyklėmis, kurios numato bendradarbiavimo su kitais klubo lankytojais principus. Klubo nariams bendradarbiauti tenka susitikus prie to paties treniruoklio ir treniruojantis pakaitomis, užleidžiant vienas kitam reikalingą vietą, pasirūpinant panaudoto treniruoklio švara. Nors darbuotojai prižiūri bendrą sporto erdvės tvarką, geranoriškas sporto klubo lankytojų nusiteikimas visiems pakelia nuotaiką", – pasakoja N.Jermalaitė.

Realybėje pasitaiko įvairiausių sporto klubo lankytojų tipų, kuriuos patyrę klubo nariai atpažįsta iš tolo. Nutinka ir komiškų, ir ne tokių smagių situacijų, kuriose geriausia išeitis – tolerancija ir gera nuotaika. Daugeliui atpažįstamus tipus apibūdino ir sporto programų vadovė N.Jermalaitė.

Nutinka ir komiškų, ir ne tokių smagių situacijų, kuriose geriausia išeitis – tolerancija ir gera nuotaika.

1. Savimi besigėrintis sporto klubo lankytojas nemažai laiko praleidžia prie veidrodžio, detaliai nagrinėdamas tobulą veidrodyje atsispindintį atvaizdą. Gera raumenų forma ir puiki apranga – papildoma motyvacija. Grožis šiam lankytojui ar lankytojai – svarbiausia, tad sportinę aprangą išpuoselėja iki detalių. Pasitaiko, kad puošni apranga ne visuomet atitinka paskirtį.

2. Technologijos išugdė dar vieną sportuojančiųjų tipą – socialinių tinklų sportininkus. Atvykę į sporto klubą ar išeidami iš jo, visuomet apie tai palieka įrašą socialiniuose tinkluose. Neretai tiesiogiai transliuoja savo treniruotes draugams. Aplinkinių palaikymas šiems sportuojantiesiems suteikia papildomą stimulą per ilgai neapleisti sporto.

3. Šūksniais svorių kilnojimo pratimus dažniausiai linkę palydėti sporto klubų triukšmadariai. Šūksniu ne tik amortizuoja kūno jėgą, bet ir sulaukia šiek tiek papildomo aplinkinių dėmesio.

4. Kaip ir visur, taip ir sporto klubuose galima sutikti žmonių, kurie bičiuliaujasi pasitaikius pirmai progai. Kitiems sportuojantiesiems šie bičiuliai savo šnekomis pailgina sporto klube praleidžiama laiką ir sutrumpina treniruotę. Ypač išsiskiria tie, kurie noriai ir dažnai dalija patarimus. Jie linkę komentuoti ir taisyti kitų sporto klubo narių naudojimąsi treniruokliais. Verčiau tai patikėti profesionalams.

5. Sporto klube labai aktuali treniruoklių užlaikytojų problema. Vis dar pasitaiko, kad ne visi klubo nariai linkę dalytis treniruokliu ir pakaitomis atlikti pratimų serijas. Kai kurie lankytojai mėgsta susirinkti visą reikiamą įrangą – svarmenis, gumas ar mankštos kamuolius, taip priversdami kitus laukti, kol juos atlaisvins. Visi sutaupytų laiko ir patirtų daugiau gerų emocijų, jei geranoriškai susitartų, kaip pasidalyti tuo pačiu treniruokliu ar įranga.

Nepaisant nerašytų sporto klubo taisyklių, reikėtų nepamiršti ir bendrųjų, kurios padeda palaikyti tvarką klube ir visiems jaustis gerai. Principai panašūs daugelyje sporto klubų – atsakingai ir pagal paskirtį naudotis sporto klubo inventoriumi, vandenį atsinešti tik nedūžtančiuose induose, avėti švarią ir sportui pritaikytą avalynę, sportuojant naudotis rankšluosčiu. Antra – gerbti kitus sportuojančiuosius ir jų privatumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
Su šitomis ir aš pasportuočiau.

jooo

jooo portretas
mano draugai seniai sake, kad tokios kuvru koncentracijos kaip sportkluby niekur daugiau nerasi

viciunia iš Šančiu

viciunia iš Šančiu portretas
Kiek žmonių-tiek asmenybių-visos skirtingos.Kiekvienas save gano kaip išmano.Paimti Nemuno salos arenos IMPULSO SPORTO KLUBĄ.Atvažiuoja su automobiliu iki pat durų vietoj to,kad praeiti ,ar prabėgti kelis šimtus metrų gryname ore.Jokie ventiliatoriai nepakeis gryno,gaivaus lauko oro.Treniruokliai sporto klubuose yra labai gerai,bet daugelis ten lankosi tik todėl,kad turėtų galimybę pasigirti,jog lanko sporto klubą-vot koks aš ,,krūtas".
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių