Stebima, kad sergamumas pneumokokine infekcija pastaraisiais metais auga. 2022 m. registruoti 88 šios infekcijos atvejai, 2023 m. – 137, o šiemet vien per pirmuosius dešimt mėnesių – 201 atvejis.
Nuo šių metų sausio iki spalio Lietuvoje užregistruotas 201 pneumokokinės infekcijos atvejis, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Faustas Bertulis sako, kad įprastai gripo sezonas trunka nuo spalio iki pavasario vidurio, per šį laikotarpį Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 30 tūkst. infekcijos atvejų. Dalis pacientų būna ne tik hospitalizuojami, bet ir gydomi intensyvios terapijos skyriuose. Tad kaip pastebėti pirmuosius gripą išduodančius simptomus ir apsisaugoti nuo galimų komplikacijų?
Atvėsus orams, pradedama sirgti įvairiomis ligomis, iš kurių pačios pavojingiausios – gripas ir COVID-19. Pasak gydytojų, ypač turėtų suskubti pasiskiepyti nuo šių ligų gyventojai, priklausantys rizikos grupėms. Jiems siūloma abiem skiepais vakcinuotis per tą patį vizitą.
Minint Pasaulinę pasiutligės dieną, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad nuo šios ligos pasaulyje kasmet miršta 59 tūkst. žmonių, iš kurių 40 proc. sudaro vaikai, gyvenantys Azijoje ir Afrikoje.
Stebėdami augantį sergamumą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina rizikos grupėms priklausančius gyventojus bet kurioje gydymo įstaigoje pasiskiepyti nuo Covid-19 – tą jau padarė 189 asmenys, skelbia SAM. Iš viso šiemet Lietuvą iki spalio pasieks 135 tūkst. „Comirnaty“ vakcinų nuo Covid-19 ligos, sako SAM Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.
Šiemet fiksuojamas sergamumo kokliušu didėjimas. Tam įtakos gali turėti jau keletą metų iš eilės mažėjančios paskiepytų vaikų apimtys, taip pat užkrečiamosioms ligoms kas tris penkerius metus būdingas pakilimas.
Lietuvoje sparčiai auga sergamumas kokliušu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiemet jau diagnozuota daugiau kaip 350 ligos atvejų, dalis susirgusiųjų atsidūrė ligoninėse ir užsikrečia ne tik vaikai. Anksčiau paprastai per metus buvo registruojama po 7–10 atvejų. Didžiausia problema – kategoriškai prieš skiepus nusistatę tėvai. Kokių priemonių žada imtis valdžia ir ar nebus grįžta prie vaikų skiepijimo mokyklose?