Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad Kremliuje surengė naują „prasmingų ir nuoširdžių“ derybų su Kinijos vadovu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu) ratą prieš didesnių delegacijų diskusijas.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) pirmadienį baigė kelias valandas trukusias neoficialias derybas Maskvoje, pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį Kinijos vadovui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui) pareiškė, kad yra pasirengęs aptarti Pekino pasiūlymą dėl taikos Ukrainoje.
Kremlius penktadienį paskelbė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį, pirmąją Kinijos lyderio Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) vizito dieną, susitiks su juo neformalių pietų, o antradienį vyks jų oficialios derybos.
Kinijos užsienio reikalų ministras ketvirtadienį paragino Kyjivą ir Maskvą kuo greičiau atnaujinti taikos derybas, sakydamas, kad Pekinas baiminasi, jog karas „gali paaštrėti ir tapti nekontroliuojamas“.
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas), vėlai šeštadienį surengęs retas derybas su Kinijos diplomatijos vadovu Wang Yi (Vang I), perspėjo Kiniją nekartoti „neatsakingo veiksmo“, kai į Amerikos oro erdvę buvo nuskraidintas šnipinėjimo balionas.
Moldovos silpnąja vieta laikoma Padniestrė. Tarp Dniestro ir sienos su Ukraina įsispraudusi sritis jau daugiau kaip tris dešimtmečius yra faktiškai okupuota Rusijos. Daugiau nei 200 km iš šiaurės į pietus besitęsiančią teritoriją Maskva užėmė efektyvios hibridinės operacijos metu – tada, kai niekas dar nevartojo tokio termino.
Europos Sąjungos aukščiausio rango pareigūnai penktadienį Kyjive turi susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, taip pademonstruodami paramą su Rusijos invazija kovojančiai ir narystės ES bei NATO siekiančiai šaliai.
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) trečiadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga su Jungtine Karalyste vykdo „labai konstruktyvias derybas“ dėl susitarimo dėl padėties Šiaurės Airijoje po „Brexito“, tačiau kol kas jokio galutinio sprendimo nepavyko pasiekti.
Trims Lietuvos įmonėms – „Teltonikai“, „SoliTek“ ir „Oxipit“ – gavus Taivano finansavimą bendriems projektams Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė sako, kad šiuo metu deramasi ir dėl tolesnių Taivano investicijų.