Sulaukęs 102-ejų mirė apdovanojimų pelnęs žurnalo „Mad“ karikatūristas, sulankstomos įklijos pradininkas ir „Šmaikščių atsakymų į kvailus klausimus“ (Snappy Answers to Stupid Questions) autorius Alas Jaffee (Elas Džefis).
Karikatūrai, kaip ir laisvam žodžiui ar nuomonei, demokratinėje šalyje cenzūros būti negali. Sovietmečio cenzorius pragyvenę šalies karikatūristai šiandien džiaugiasi galėdami piešti laisvai ir eksponuoti savo darbus. Tačiau bėda ta, kad humoristinio leidinio Lietuvoje nebeliko, tad vienintelis būdas parodyti šmaikščiojo žanro kūrybą yra parodos ir galbūt netolimoje ateityje – Karikatūrų muziejus.
"Vaikai gimsta turėdami tikslų. Vienas didžiausių – mokyti tėvus", – šypsosi Eglė Majauskaitė-Zubkovienė. Susilaukus pirmagimės Mėtos, iš anksto susidaryta vaiko auginimo programa dužo į šipulius. Įkvėpta motinystės patirčių, Eglė piešia linksmas savo ir dukrelės gyvenimo iliustracijas. Vieną dieną jos taps Mėtos vaikystės dienoraščiu.
Eidamas 87-uosius metus, mirė danų dailininkas Kurtas Westergaardas, plačiai išgarsėjęs kaip skandalingų pranašo Mahometo karikatūrų autorius. Tai sekmadienio vakarą pranešė Danijos laikraštis „Berlingske“.
Atsitiktinai karikatūros žanrą atradusi iliustratorė Riva Elmantė šiandien žavi savo darbų taiklumu. REdraw pseudonimu pasivadinusi kūrėja meistriškai šaržuoja politikus ir ne visada logiškus jų sprendimus, ironiškai iliustruoja socialinius įvykius. Ir pernelyg nesijaudina, kai sukritikuoti asmenys įsižeidžia.
Teroristų tinklas „al-Qaeda“ pagrasino prancūzų satyriniam savaitraščiui „Charlie Hebdo“ pakartoti 2015 metų žudynes šiam iš naujo paskelbus prieštaringai vertinamas pranašo Muhammado (Muhamado) karikatūras, penktadienį pranešė džihadistų tinklalapius stebinti organizacija SITE
Nesidomintiems gali pasirodyti, kad karikatūros žanras šiandien jau nebėra toks aktualus, koks buvo anksčiau. Tačiau karikatūrininkas Rolandas Vičys sako, kad šio žanro kūriniai iš spaudos leidinių tiesiog persikėlė į virtualiąją erdvę, kur ne tik gilesni vandenys, bet ir konkurencija didesnė.
Antradienio pavakarę Kaune atidaryta jau 51-oji Lietuvos karikatūrų paroda „Rinkis čia“. Panašu, kad šie metai, nors jie dar tik įpusėjo, karikatūristams jie bus patys derlingiausi.
Amerikiečių laikraštis „The New York Times“ savo tarptautinėje versijoje atsisakys kasdieninių politinių karikatūrų. Balandį JAV dienraštis atsiprašė už karikatūrą, kurią kritikai pavadino antisemitine.
"Ir vis dėlto – juokimės!" – rašė feljetonininkas Pulgis Andriušis 1946 m., lietuviams gyvenant karo pabėgėlių stovyklose Vokietijoje. Sunku patikėti, tačiau net skursdami, alkani ir sutrikę išeivijos lietuviai neprarado humoro jausmo, leido satyrinius leidinius, piešė karikatūras.