„Kai televizija atsirado, atrodė, kad radijas baigia savo egzistenciją, bet, manau, radijas pergyvens mus visus. Jis tiesiog pakeičia savo transliavimo formą. Dabar radijo galima klausyti internetu ir manau, kad tai darosi vis populiaresnė priemonė“, – teigia LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.
Sekmadienį Lietuvos radijas mini 90-tąjį jubiliejų. Norintys daugiau sužinoti apie Lietuvos radijo istoriją kviečiami užsukti į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejų.
Gerbėjai buvo pasiutę, kalbėdama apie laidas, skirtas jaunimui, sako Jolanta Jurkūnienė, LRT radijo eteryje 1989 m. pradėjusi vesti laidą „Jaunimo muzikos studija“.
Kuriant radijo teatro spektaklius, kurioziškų nutikimų buvo ne vienas, LRT radijo laidoje „Devyni radijo dešimtmečiai“ pasakoja buvę ir dabartiniai radijo teatro darbuotojai.
Kas leidžiama Jupiteriui, neleidžiama jaučiui, o jupiterių būdavo ne tiek ir daug, apie sovietinius laikus LRT radijui pasakoja literatūros kritikas Petras Bražėnas.
Dabar radijo žurnalistai žavisi savo darbu, o tada mums reikėjo dirbti, prisimindamas savo pirmuosius darbo metus radijuje sako radijo žurnalistas Adolfas Drungilas, tuo metu dirbęs iki šiol transliuojamos radijo laidos pirmtakėje. Net dvi laidos LRT RADIJO eteryje transliuojamos kelis dešimtmečius – „Gamta – visų namai“ ir „Gimtoji žemė“.
Pokariu sulaukdavo ūkininkų laiškų
Abi seniausios Lietuvos radijo laidos „Gamta visų namai“ ir „Gimtoji žemė“, galima sakyti, solidi viso Lietuvos radijo istorijos dalis, atspindinti ir šalies vystymąsi nuo XX a. pr.
Džiaugiuosi, kad Lietuvos radijo laidos yra kokybiškos ir populiarios, nes jos – auklėjamoji priemonė jaunimui, LRT radijui teigia ilgametis jo darbuotojas Zenonas Bilevičius.
Kaune radijo žurnalistai jautėsi kitaip nei Vilniuje, nes čia nebuvo tokios didelės cenzūros, LRT RADIJUI pasakoja ilgametis Kauno radijo bendradarbis kompozitorius Giedrius Kuprevičius.
Nuo pat atsiradimo radijas buvo ne tik švietimo ir kultūrinimo priemonė – jis visais istoriniais laikotarpiais buvo svarbus propagandos įrankis, LRT radijo sako radijo istorijos tyrinėtojas Sigitas Žilionis.