Beveik 900 įvairaus dydžio, medžiagų ir spalvų paukščių skulptūrėlių – pedagogės Vitalijos Kirnienės kolekcija, surinkta maždaug per du dešimtmečius. Jos pradininkė buvo Vitalijos mama.
Gulbė – didingas paukštis, ištikimybės simbolis, kurį daugeliui labai įdomu stebėti. Rasa Junokienė namuose turi apie 670 gulbių, tiksliau – daiktų su gulbėmis. Ir dar vieną gyvą gulbę, jau keleri metai pavasarį atskrendančią į tvenkinį šalia jos namų.
Mažo kaimo mažoje bibliotekoje dirbanti Vilija Jocienė turi didelį pomėgį ir nemenką kolekciją – moteris kolekcionuoja aguonas. Tiksliau – įvairiausius daiktus, puoštus raudonais aguonų žiedais. Kiek eksponatų jos kolekcijoje, sako tiksliai net nežinanti, o tas skaičius galiausiai ir nesvarbus – svarbu nuotaika, kurią atneša į namus aguonos.
Nuo seno, jei boružė nutūpdavo ant žmogaus, buvo laikoma sėkmės ženklu. Sakoma, kad Dievo karvyte dar vadinama boružėlė pritraukia sėkmę. Be to, boružei nutūpus ant žmogaus, įprasta suskaičiuoti, kiek juodų taškelių yra ant sparnelių, – tiek metų žmogus galės džiaugtis laime. Tačiau kaip tada, kai namuose – beveik 1 tūkst. boružėlių?
Alytaus rajone, Bundžių kaime, gyvenanti Vita Zykutė savo namuose sukaupė apie 140 senovinių suvožiamų keptuvių, per 30 suvožiamų kepimo formų, keliolika senų elektrinių keptuvių. Kolekciją ji surinko per šešerius metus. „Kad ir kiek tų keptuvių būtų, vis norisi dar vienos“, – sako kolekcininkė.
Sunku būtų rasti žmogų, nemėgstantį arbatos, o arbata neatsiejama nuo arbatinukų. Biržietės Irenos Korsakienės arbatos pomėgis paskatino atrasti hobį – kolekcionuoti arbatinukus. Jos įkurtoje arbatinukų galerijoje-muziejuje jų – apie 800 ir kiekvienas kuo nors ypatingas.
Nieko nuostabaus, kad žmonės kažką kolekcionuoja – nešančius laimę drambliukus, senovinius fotoaparatus, degtukų dėžutes iš skirtingų pasaulio šalių. Bet ar esate girdėję, kad kas nors iš jūsų pažįstamų kolekcionuotų operas?
"Kolekcija yra tarsi gyvas organizmas. Ji atspindi savo šeimininko skonį, požiūrį į pasaulį, gyvenimo būdą", – sako Olga Prokofjeva, kurios kolekcijoje – senovinis porcelianas ir nuostabą keliančios miniatiūros. Paskirties netekusių daiktų istorijomis besidominti O.Prokofjeva savo aistra siekia užkrėsti ir kitus. Jos knyga "Pamirštų daiktų pasaulis" sulaukė didžiulio populiarumo.