Teismas panaikino kardomąją priemonę COVID-19 testų byloje teisiamai eksviceministrei

Vilniaus miesto apylinkės teismas praėjusią savaitę panaikino kardomąją priemonę piktnaudžiavimu tarnyba ir 4,1 mln. eurų žalos padarymu valstybei įsigyjant greituosius COVID-19 testus kaltinamai sveikatos apsaugos eksviceministrei Linai Jaruševičienei.

Prokuroras anksčiau kaltinamajai buvo skyręs rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Teisėjo Jeugenijušo Jaglinskio nutartyje rašoma, kad kaltinamoji Lietuvoje turi nuolatinę gyvenamąją vietą, šeimą, nuolatinį darbą, nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų nesislapstė, jai paskirtos kardomosios priemonės pažeidimo faktų nebuvo fiksuota, į visus teisiamuosius posėdžius atvyksta, duoda parodymus.

„Todėl kardomoji priemonė suvaržo kaltinamosios teises ir sukelia nepatogumų vykdant darbines bei mokslines funkcijas“, – paskelbė teismas.

Apie kardomosios priemonės panaikinimą buvo svarstoma sausio 12-ąją vykusiame posėdyje.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komandoje dirbusi viceministrė iš pareigų pasitraukė 2020 metų rugpjūtį, teisėsaugai pareiškus jai įtarimus.

Tyrimas vyko dėl laboratorijos iš bendrovės „Profarma“ įsigytų daugiau nei 500 tūkst. greitųjų serologinių testų, už juos buvo sumokėta daugiau nei 6 mln. eurų.

Apeliacinis teismas pernai patvirtino, kad už testus valstybė permokėjo, todėl dviem bendrovėms, tarp jų ir „Profarmai“, nurodė grąžinti valstybei daugiau nei 4 mln. eurų.

Viceministrei pasitraukiant iš pareigų, ministras A. Veryga tvirtino, kad siaučiant koronaviruso pandemijai sveikatos apsaugos sistema susidūrė su labai daug iššūkių, reikėjo imtis greitų ir netradicinių sprendimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Štai jie.... Šviesos ir sveikatos nešėjai Lietuvai. O kam atkatai subirėjo ? Šaudyt padlas reikia....

Veryga - visų laikų geriausias Lietuvos ministras

Veryga - visų laikų geriausias Lietuvos ministras portretas
Veryga ir jo komanda - labai daug prisidėjo tinkamai suvaldant prasidėjusią epidemiją. Didžiulis pliusas jam už tai . Idomi būtų jo tiesioginė nuomonė "akis į akį" prieš TV kameras .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių