Prokuroras prašo narkotikų platintoją įkalinti devyneriems metams

 • Teksto dydis:

Generalinė prokuratūra teismui siūlo devyneriems metams įkalinti vilnietį Marjaną Taraškevičių, pripažinus kaltu jį dėl kokaino įgijimo ir pardavimo.

Bylos duomenimis, M.Taraškevičius 2011 metais pagal nusikalstamos veikos imitavimo modelį veikusiam Romanui Šnipkiui už 14 tūkst. 490 litų pardavė 98 gramus kokaino. Narkotinės medžiagos koncentracija siekė 72 proc.

Prokuroras Gedgaudas Norkūnas teismo prašo konfiskuoti už narkotikus gautus pinigus, o narkotikus ir kaltinamojo namuose rastas elektronines svarstykles su kokaino pėdsakais sunaikinti.

M.Taraškevičius kaltinamas, kad turėdamas tikslą platinti, neteisėtai įgijo, laikė ir pardavė didelį kokaino kiekį.

„Kaltinimas grindžiamas R.Šnipkio parodymais. Jo parodymai yra pagrindinis duomenų šaltinis. Jis viso proceso metu davė nuoseklius ir detalius parodymus. Kiti bylos duomenys patvirtina jo parodymus“, - sakė prokuroras.

Jis taip pat teigė, kad kaltinamasis vartojo narkotinių medžiagų skiedimo terminologiją, tą terminologiją teisme apibūdino ir nusikaltimus su narkotikais tiriantys policijos pareigūnai. 

M.Taraškevičius savo kaltės nepripažino.

„Noriu pasakyti, kad byla sufabrikuota, aš nekaltas, prašau mane išteisinti“, - teismui sakė M.Taraškevičius.

Jis kurį laiką priverstinai buvo laikomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje ir Utenos ekspertiniame skyriuje. Laikino sulaikymo, suėmimo ir laikymą medicinos įstaigose praleistą laiką prokuroras prašo teismo įskaičiuoti į bausmės laiką.

Tuo metu M.Taraškevičiaus advokatė Giedrė Cimbolienė sakė, kad jos kliento atžvilgiu procesas nebuvo teisingas.

„Vertindamas įrodymus, teismas turi pasisakyti, ar jais pasitiki, ar jie nesuklastoti. Pasigendu kaltės įrodymų, kad įvykdė jam inkriminuotą nusikalstamą veiką. Teismui buvo neįdomi mano kliento sveikatos būklė. Prašau mano ginamąjį išteisinti“, - sakė M.Taraškevičiaus advokatė.

Nuosprendį teismas skelbs po poros savaičių - lapkričio 18 dieną.

Vilniaus miesto apylinkės teisme yra dar viena byloje, kurioje M.Taraškevičius kaltinamas dėl vogtų daiktų įgijimo ir realizavimo. Pasak prokuratūros, vogtų daiktų byloje M.Taraškevičius įtariamas neteisėtai 2010-2011 metais įgijęs iš Vilniaus parduotuvių pavogtus įvairius daiktus - kompiuterius, telefonus, laikrodžius, kailinius. Iš viso už 26,4 tūkst. litų. Byloje liudytojais apklausti du Baltarusijos piliečiai, kurie iš M.Taraškevičiaus pirko vogtus daiktus.

M.Taraškevičius šiuo metu laikomas suimtas. Teismas mano, kad kaltinamasis gali slėptis ir bėgti nuo teismo, jam gresia ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė. Taip pat atsižvelgta, kad per ikiteisminį tyrimą kaltinamasis simuliavo psichinius sveikatos sutrikimus – teismas tai įvertino kaip pastangas išvengti atsakomybės.

M.Taraškevičių ir kitus įtariamuosius pareigūnai sulaikė 2011 metų lapkritį. Taip pat sulaikyta apie 100 mln. vienetų nelegalių rūkalų. Valstybei galimos, tačiau užkardytos žalos dydis siekia apie 30 mln. litų. Ši byla dar nėra perduota teismui, tačiau jau baigiama tirti. Joje kaltinimai pareikšti 32 asmenims.

Dvi ekspertizės nustatė, kad M. Taraškevičius negali suvokti savo veiksmų, tačiau trečiąja ekspertize konstatuota, kad vyras yra pakaltinamas ir gali atsakyti už savo veiksmus.

Paaiškėjo, kad pirmą ekspertizę padarė ekspertė Jelena Marcinkevičienė, kurios sūnus, kaip skelbė žiniasklaida, palaikė draugiškus santykius su M.Taraškevičiumi. Kilus skandalui postą paliko Teismo psichiatrijos tarnybos vadovas Konstantinas Daškevičius, gyvenęs su J.Marcinkevičiene.NAUJAUSI KOMENTARAI

tradicija

tradicija portretas
prokuroras praso = teismas paleidzia

vv

vv portretas
kam zmogeli kankinti... nusauti ir nekitaip ji.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių