Išpuolius parduotuvėse Vilniuje surengęs Rusijos pilietis kalės 12 metų

Vilniaus apygardos teismas išpuolius parduotuvėje „Iki“ ir prekybos centre „Ikea“ surengusiam Rusijos piliečiui Romanui Kruginui penktadienį skyrė dvylikos metų laisvės atėmimo bausmę, BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

R. Kruginas pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo nužudyti, sunkaus sveikatos sutrikdymo, turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, plėšimo bei neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu, kai per 2019 metų balandį įvykdytus nusikaltimus buvo sužaloti keturi žmonės.

Teismas užsieniečiui paskyrė tokią pačią bausmę, kokią siūlė prokuroras.

R. Kruginui taip pat iš viso priteista daugiau nei 120 tūkst. eurų civilinių ieškinių, didžiausia suma – draudimo bendrovei „Gjensidige“ priteista 93,7 tūkst. eurų. Prekybos tinklą „Iki“ valdančiai bendrovei „Palink“ priteista daugiau nei 14 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, balandžio 14-osios vakarą Lazdynų rajone esančioje „Iki“ parduotuvėje, įsibrovęs į tarnybines patalpas, kur dvi darbuotojos skaičiavo kasos pinigus, R. Kruginas degiu skysčiu apipylė abi darbuotojas, patalpoje esančius baldus bei ketino patalpą padegti.

Jam pasipriešinusi viena darbuotoja buvo sužeista vyro atsineštu savadarbiu kardu. Kilus sumaiščiai, R. Kruginas pagrobė du kasos stalčius, kuriuose buvo virš 4 tūkst. eurų, ir mėgino pasišalinti iš tarnybinių patalpų.

Šiam jo planui nepavykus, jis tarnybinių patalpų koridoriuje sukėlė dar vieną gaisrą bei padegė dalį su savimi turėtų pinigų. Su savimi atsineštu peiliu R. Kruginas mėgino sunkiai sužaloti jį bandžiusius sulaikyti tris parduotuvės apsaugos darbuotojus. Vienas apsaugos darbuotojas buvo sunkiai sužeistas, kitiems dviem padaryti nežymūs sveikatos sutrikdymai.

Iš parduotuvės išbėgusį vyriškį policijos pareigūnai netrukus sulaikė prekybos centro mašinų stovėjimo aikštelėje. Atlikdami kaltinamojo automobilio kratą, pareigūnai jame aptiko daugiau perdirbtų šaltųjų ginklų: du peilius, kaltą bei kitus ginklus.

Tą patį vakarą, dar iki įvykio „Iki“ parduotuvėje, R. Kruginas „Ikea“ savimi atsineštu degiu skysčiu apipylė stelažuose sukrautas prekes ir jas padegė.

Vyras sunaikino prekybos centrui priklausantį turtą už daugiau kaip 70 tūkst. eurų. Sukėlęs gaisrą, jis skubiai iš prekybos centro pasišalino.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2019 metų balandį Migracijos departamentas Rusijos piliečiui nepratęsė leidimo gyventi Lietuvoje.

Nuosprendžio R. Kruginas laukė suimtas. Jį tyrė ekspertai nustatė, kad jis gali atsakyti už savo veiksmus.

Žiniasklaidoje skelbta, kad iki 2014 metų R. Kruginas Rusijoje buvo kariškis ir ėjo aukštas pareigas.

Jam paskelbtas nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Iš nuotraukos matyti, kad žmogelis psichiškai nelabai sveikas. Bet žurnalistas, kaltą pavadinęs ginklu, yra dar nesveikesnis. Gal plaktukas -irgi jau ginklas ? Tai reikėtų visus staliaus įrankius uždrausti...lygiai kaip virtuvinius reikmenis.

ALGIS.

ALGIS. portretas
JAM JAU ŠAKĖS BUS SĖDINT

draugiskas -draugas,

draugiskas -draugas, portretas
Kazkas sako musu rusu tauta labai draugiska,jo matos kokie draugai vaziuoja i lietuva draigiski,neleido pasilikti gyventi lietuvoje tai pradejo zudyti zmones,sako kaip rusijoje gera gyventi ,tai ko selsta tas rusas karininkas o nevaziuoja i savo roju ,nereikia mums tokiu draugisku draugu,tegu gyvena savo tevyneje,,
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių