Dėl Vilniuje nukirsto ąžuolo prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą

  • Teksto dydis:

Dėl Vilniaus centre nupjauto brandaus ąžuolo pradėtas ikiteisminis tyrimas, antradienį pranešė prokuratūra.

Anot įstaigos, Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai, gavę sostinės mero Valdo Benkunsko pareiškimą dėl Vilniaus centre nupjauto ąžuolo, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal požymius dėl galimo savavaldžiavimo.

Šeštadienį Vilniaus Ceikinių gatvėje, juridiniam asmeniui priklausančiame sklype, buvo nupjautas brandus ąžuolas, įtariama, nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos, taip galimai padarant didelę žalą asmenų teisėtiems interesams.

Kaip nurodė prokuratūra, už tai Baudžiamajame kodekse numatyta atsakomybė –  areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Antradienį medį nukirtusi bendrovė „Rinktinės NT“ išplatino žiniasklaidai laišką, kuriame pabrėžė, jog sprendimas buvo pagrįstas galiojančiu detaliuoju planu. Vykdant lietaus nuotekų tinklo remonto darbus  sklype medis pašalintas, nes jo šaknų plotas patenka į lietaus nuotekų tinklą ir daro jam žalą. Bendrovė atsiprašė ir teigė, kad neįvertino medžio svarbos bendruomenei ir platesnei visuomenei.

Bendrovė teigė anksčiau siūliusi savivaldybei, kad ąžuolas būtų išsaugotas jį perkeliant, tačiau toks siūlymas buvo atmestas. Taip pat akcentuojama, kad bendrovė nenukirto ąžuolo, kurį buvo įsipareigojusi išsaugoti.

Vilniaus meras V. Benkunskas anksčiau tvirtino, kad įmonės argumentai „netelpa į jokius rėmus“, nes per sklypą einantį vamzdyną galima koreguoti nenaikinant medžių.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas bendrovės veiksmą teigė laikantis „nelegaliu, brutaliu ir neatsakingu“, tačiau, pasak jo, nukirstas želdinys sostinės savivaldybės nebuvo paskelbtas saugomu. NAUJAUSI KOMENTARAI

Komentaras

Komentaras portretas
O kai masiškai kertami medžiai,kur ikiteisminiai tyrimai? Tokios tai realijos Lietuvoje.

Nagi

Nagi portretas
Tai kokia bus a la bausmė?

Siawbas

Siawbas portretas
Kaip buvo sostinė sovietinė,taip ir liko.Jos gyventojų mąstymas irgi toks pat.Bando įsivaizduot save esant europiečiais:)
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių