Baigtas tyrimas dėl pernykščių riaušių prie Seimo: liko 87 įtariamieji

 • Teksto dydis:

Vilniaus policija baigė ikiteisminį tyrimą dėl pernai vykusių riaušių prie Seimo, įtarimai jame pareikšti 87 įtariamiesiems, civiliniai ieškiniai bendrai siekia per 92 tūkst. eurų.

Kaip trečiadienį pranešė policija, tyrimo metu apklausta 319 liudytojų, o pranešimai apie įtarimus buvo įteikti 101 asmeniui, tačiau keturiolikos asmenų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas vėliau buvo nutrauktas.

„Todėl šiuo metu 87 įtariamiesiems pareikšti galutiniai įtarimai. 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais“, – teigiama policijos pranešime.

Pasak policijos, keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo, bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai. Bendrai dėl padarytos turtinės žalos pareikšta civilinių ieškinių, įvertintų 92,6 tūkst. eurų.

Siekiant užtikrinti civilinius ieškinius, ikiteisminio tyrimo metu įtariamųjų 173,9 tūkst. eurų vertės turtui taikomas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.

Taip pat tyrimo metu 22 asmenys patraukti administracinėn atsakomybėn.

Iš viso tyrimai apėmė 23 nusikalstamos veikos epizodus.

Pasak policijos, atlikti ir tyrimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogmenimis be leidimo ir jų nešiojimosi, narkotinių medžiagų turėjimo, dokumentų klastojimo ar panaudojimo, svetimo dokumento įgijimo ar panaudojimo be pagrindo.

Prie ikiteisminio tyrimo prijungtas ir tyrimas dėl viešų raginimų smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą, jame įtarimai pateikti vienam asmeniui.

Pareigūnai iš viso atliko apie 550 apžiūrų, įskaitant kratas įtariamųjų gyvenamosiose vietose, automobiliuose. Tyrėjai peržiūrėjo visą surinktą vaizdo medžiagą iš internetinės žiniasklaidos, socialinių tinklų ir kitų šaltinių, nuskaitė ir įvertino įtariamųjų mobiliojo ryšio telefonų, kompiuterių, planšečių bei kitų įrenginių duomenis.

Tyrimas baigtas antradienį, jį atliko Vilniaus policijos kriminalistai, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

Policija pažymi, kad organizuoto mitingo metu ir po jo grupė asmenų „organizavo ir išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip pažeisti viešąją tvarką“, o riaušių metu asmenys smurtavo, niokojo turtą, šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, panaudojo sprogmenis bei pasipriešino policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams.NAUJAUSI KOMENTARAI

> Kodėl?

> Kodėl? portretas
Tamsta savo ar iš kitų išgirstą MELĄ skleidžiate?

Varžomės

Varžomės portretas
su Putinus varžomės, kas efektyviau užkirs kelią bet kokiems piliečių protestams? Jei bijai atsakomybės, nesiveržk į Seimą, vyriausybę ir pan. vietas, kur už savo darbelius bei darbus PRIVALAI atsiskaityti rinkėjui!

ura ura

ura ura portretas
Palyginus su "Lukašenkos režimu", Lietuvoje tikra "demokratija", ar ne? Renkame baltarusiams "prezidentes", sau išgalvojame "faktinius vadovus", o jei kas tuo netiki, tą sukišame kalejman
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių