Vilniaus savivaldybė vertins NVSC rekomendacijas dėl ribojimų, bet skubėti nežada

Vilniaus miesto savivaldybė žada vertinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijas dėl aktyvaus laisvalaikio veiklų uždarose patalpose ribojimo ir barų darbo laiko trumpinimo, bet teigia sprendimų priimti neskubėsiantys.

„Raštą būtinai atidžiai įvertinsime ir išnagrinėsime, tačiau skubotų sprendimų nepriimsime“, – BNS sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Jis teigia, kad savivaldybės sprendimai turėtų būti grįsti duomenimis, o nustačius koronaviruso atvejus konkrečiose įstaigose, reikia dirbti su jomis, bet ne riboti visą sektorių.

„Taip, yra keletas atvejų naktiniuose klubuose, tačiau ar tai reiškia, kad reikia uždaryti visą sektorių? Reikia dirbti su konkrečia įstaiga ir jos taikomomis vadybinės apsaugos priemonėmis“, – sakė jis.

Pasak administracijos vadovo, šią savaitę savivaldybė vertins situaciją, stiprins higienos taisyklių rekomendacijas.

„Mes visi esame šiek tiek pavargę nuo karantino priemonių ir turime prisiminti kai kuriuos bazinius dalykus. Bet iš esmės turime išmokti gyventi su virusu ir valdyti tą situaciją, o ne uždarinėti vienas ar kitas ekonomikos sritis, kai jaučiame, kad mus situacija neramina“, – teigė P. Poderskis.

„Šiais laikais turime turėti preciziškesnių sprendimų, kurie veiks, o ne gąsdins žmones“, – pridūrė jis.

Tuo tarpu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad jo Vilniaus departamentas iki pietų jau buvo gavęs 98 teigiamus koronaviruso infekcijai nustatyti testų rezultatus.

NVSC teigimu, tokių veiklų kaip grupinės sporto treniruotės, šokių, dainavimo studijų veiklos apribojimas reikalingas norint spręsti susidariusią nepalankią epidemiologinę situaciją sostinėje.

„Siūlomos priemonės tikrai minkštosios, bet tokios, kurias, mūsų vertinimu, jau reikia taikyti čia ir dabar tam, kad vėliau neprireiktų didesnių ribojimų“, – pranešime cituojama NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Minimos veiklos, pasak NVSC, yra epidemiologiškai rizikingiausios, nes būtent su jomis susiję protrūkiai paskutiniu metu yra registruojami Vilniaus apskrityje.

NVSC teigia anksčiau pateikusi bendras rekomendacijas tokių paslaugų teikėjams, bet tai norimų rezultatų tai nedavė – susiję atvejai ir toliau registruojami, o kai kurios įstaigos į rekomendacijas neatsižvelgė.

Pasak NVSC, nors Vilniaus miesto suminis sergamumo rodiklis COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14-lika dienų yra 64,6 atvejai, situacija sparčiai keičiasi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Va čia ir pasireiškia demokratijos minusai,pavargo nuo kaukių,pavargo nuo pandemijos,nepatogu,trugdo,o kad tas virusas tikra tragedija jiems dzin.Tos valstybės kuriose buvo imtasi ir dalinai dar daug išliko tikrų apribojimų,sugebėjo iki dabar viską suvaldyti.Išliapusi ir neatspari visuomenė nesugebėtų atlaikyti ir didesnių sukrėtimų.Jeigu koks karinis konfliktas tai irgi tikriausiai,pavargtų,trugdytų,nepatogu būtų?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių