Vilniaus pataisos namų pareigūnai skundžiasi žeminami vadovybės

Pareigūnų profesinės sąjungos kreipėsi į Kalėjimų departamentą ir Teisingumo ministeriją dėl Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojo Aleksejaus Liniovo galimai netinkamų vadovavimo metodų ir įtampos tarp pavaldinių didinimo.

Anot pareigūnų, pataisos namuose darbo krūviai ir reikalavimai - nepakeliami, o kai kuriems pareigūnams suteikiamos išskirtinės sąlygos.

Jei nebus imtasi veiksmų, profesinės sąjungos neatmeta galimybės artimiausiu metu surengti pataisos įstaigų pareigūnų piketą.

Tokių veiksmų profesinės sąjungos ėmėsi sulaukusios informacijos iš tarnybą Vilniaus pataisos namuose palikusių ir šiuo metu vis dar dirbančių pareigūnų (vardai ir pavardės profesinėms sąjungoms žinomi). Anot buvusių pareigūnų, netinkami A. Liniovo vadovavimo metodai, psichologinis spaudimas, tarnybinės įtampos didinimas yra tapę Vilniaus pataisos namų kasdienybe.

Pareigūnai pasakoja, kad itin dažnai A. Liniovo veiksmai ir pasisakymai juos žemina. Tai vyksta ne tik kolegų, bet ir nuteistųjų akivaizdoje.

„Tokia informacija kelia didelį susirūpinimą, todėl reikalaujame atitinkamų Kalėjimų departamento ir Teisingumo ministerijos veiksmų. Jei pareigūnų minimi faktai pasitvirtins, sieksime, kad būtų nedelsiant imtasi aktyvių veiksmų problemoms spręsti. Pataisos įstaigos ir taip jaučia didelį darbuotojų stygių, o, susiklosčius panašioms situacijoms, greitai jose iš viso nebebus kam dirbti“, - sako Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Pareigūnų profesinių sąjungų žiniomis, A. Liniovas pavaldiems pareigūnams reiškia niekuo nepagrįstas pastabas apie darbo kokybę ir vykdomų funkcijų įvykdymo laiką, būdą. Direktoriaus pavaduotojas pavaldiems pareigūnams dažnai paveda vykdyti jiems nebūdingas, pareigybės aprašymuose nenumatytas funkcijas. Tai daro įtaką pavedamų funkcijų vykdymo kokybei bei gali sąlygoti įgaliojimų viršijimą.

Susirūpinimą pareigūnų atstovams kelia ir A. Liniovo galimai neetiškas, pavaldžius pareigūnus žeminantis ir emocinę įtampą didinantis elgesys, tam tikrų pareigūnų protegavimas suteikiant jiems išskirtines sąlygas.

„Pareigūnai pasakoja, kad itin dažnai A. Liniovo veiksmai ir pasisakymai juos žemina. Tai vyksta ne tik kolegų, bet ir nuteistųjų akivaizdoje. Tokie veiksmai didina emocinę ir psichologinę įtampą kolektyve, sudaro nebaudžiamumo įvaizdį prieš nuteistuosius. Gavome informacijos ir apie tai, kad direktoriaus pavaduotojas turi asmeninę sekretorę, kuri pagal savo pareigas turėtų ne rengti raštus, o saugoti nuteistuosius.

Toliau tai tęstis nebegali, negalime sau leisti prarasti dar daugiau pataisos įstaigų pareigūnų ar laukti, kol koks nuteistasis panaudos fizinį smurtą prieš ir taip sugniuždytą darbuotoją. Pareigūnų saugumas privalo būti prioritetu. Imsimės visų priemonių, kad darbuotojai būtų apginti“, - užtikrina V. Jagminas.NAUJAUSI KOMENTARAI

rusai

rusai portretas
ateiviai perdaug sau leidzia nes jaucia u.spec t. palaikyma ir tokius privalo /nusodinti musu spec t. ir nezaisti/ 2 frontais.....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių