V. Čmilytė-Nielsen apie kovas dėl Lukiškių aikštės: politikai užsižaidė smėlio dėžėje

Politikai užsižaidė smėlio dėžėje, kovas dėl Lukiškių aikštės vertina opozicinio Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Penktadienį interviu Žinių radijui komentuodama užsitęsusius ginčus dėl Lukiškių aikštės liberalų vadovė apgailestavo, kad ši tema nustelbia svarbesnius klausimus, pvz., Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą.

„Aš asmeniškai manau, kad dėmesys, skirtas pliažo klausimui, tapo visiškai neproporcingas pačiai idėjai. Politikai tiesiog užsižaidė smėlio dėžėje, ir tiesiogine, ir perkeltine prasme, kai, atrodo, visiškai  pro šalį eina tokie klausimai kaip DNR planas Lietuvai, kai mes turime per sąlyginai trumpą laiką veiksmingai  investuoti milijardus eurų“, – sakė liberalų vadovė.

„Vietoj to mėnesį visose antraštėje mirga smėlio dėžės klausimai, man tai atrodo didžiausias prieštaravimas ir neleistinas užsižaidimas“, – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen.

Viktorija Čmilytė-Nielsen/Vilmanto Raupelio nuotr.

Politikė taip pat kritiškai vertino Seimo priimtą įstatymą, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu.

Įstatyme įrašyta, kad Lukiškių aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

Mėnesį visose antraštėje mirga smėlio dėžės klausimai, man tai atrodo didžiausias prieštaravimas ir neleistinas užsižaidimas.

„Seimas neturėtų reglamentuoti vienos konkrečios aikštės likimo, kitas dalykas, kas man atrodo visai nepriimtina, kad politikai nustato, ką menininkai, kūrėjai konkrečiai turėtų sukurti. Tai man kvepia ne europietiškos-vakarietiškos valstybės principais, o visai kito bloko, iš kurio jau senokai išėjome, ideologija“, – pažymėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Įstatymą dėl specialaus Lukiškių aikštės statuso parengė valdantieji reaguodami į Vilniaus valdžios sprendimą Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį. Dalis politikų tvirtina, kad taip parodyta nepagarba laisvės kovos dalyvių atminimui.

Sostinės meras Remigijus Šimašius laikosi pozicijos, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas suteikiant galimybę džiaugtis iškovota laisve ir „švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“.

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimį Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto Vilniaus miesto valdžios sprendimu įrengtas birželio viduryje: atvežta apie 300 kubinių metrų smėlio, pastatyti gultai, hamakai, padaryta tinklinio aikštelė.

Pagal sumanymą, paplūdimys aikštėje turi būti visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.NAUJAUSI KOMENTARAI

MUMU

MUMU portretas
Kodel sunims galima,o man ne? Pasigedau tualetinio popieriaus.

jop

jop portretas
Cmilytei smeizkus ir fake news platintojus paduot i teisma , kurie platina reputacija gadinancia info.

tt

tt portretas
V.Cmilyte teisi 100 procentu !!!!!!!!!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių