Tualetas už namo kainą

Bendrovė "Gineita" dviejų aukštų namą Mažojoje Riešėje parduoda už pusę milijono, o Vilniaus savivaldybės užsakymu 60 kv. m viešąjį tualetą Sereikiškių parke surentė 100 tūkst. litų brangiau.

Turime "auksinį" tualetą?

Vakar "Vilniaus diena" rašė, kad sostinės savivaldybę netikėtai užgriuvo viena įtartina sąskaita. Savivaldybės įmonė "Vilniaus kapitalinė statyba" prašo sostinės valdžios iki kovo pervesti daugiau nei pusę milijono litų už baigiamą statyti viešąjį tualetą Barboros Radvilaitės gatvėje.

Prie Valdovų rūmų ant senų pamatų kylančio tualeto plotas siekia vos 56 kv. m, tačiau jį statanti bendrovė "Gineita" užsiplėšė neregėtą kainą – 603 tūkst. litų. Ir ši, anot savivaldybės vadovų, buvusi mažiausia, palyginti su kitų rangovų pateiktomis sąmatomis. O kur dar pačios savivaldybės apskaičiuota tualeto rekonstrukcijos suma, siekusi kone 800 tūkst. litų.

Palyginti pateikiame tos pačios bendrovės "Gineita" viešai paskelbtą skelbimą apie parduodamą dviejų aukštų 200 kv. m ploto 5 kambarių namą su 16 arų sklypu Mažojoje Riešėje.

"Parduodu dvibutį namą Mažojoje Riešėje, pilnas sklypas yra 16 arų. Namas iš vidaus visiškai užtinkuotas, elektra pajungta ir visame name išvedžiota, dujos į namą atvestos, kanalizacija biologinė. Fasadas visiškai sutvarkytas. Teritorija beveik sutvarkyta. Namas ribojasi tik su vienu kaimynu. Kaina –500 tūkst. litų", – teigiama skelbime.

Liūdi dėl tokio darbo

Tiek namas, tiek viešasis tualetas ręsti tuo pat metu – 2008 m., tad statybos kainos neturėtų skirtis. Kyla klausimas, kuo tualetas toks ypatingas, kad jo vieno kvadratinio metro statybos kaina net keturis kartus didesnė už namo Mažojoje Riešėje?

Bendrovės "Gineita" direktorius Gintaras Urbonas puolė aiškinti, kad objektas esą neeilinis ir bendrovei pelno beveik neduodąs.

"Ten visiškai buvo griauta ir nuo nulio daroma. Pamatai netvirti buvo, tai tuos pamatus tvirtinome. Įsivaizduojate, kiek ten turėjo būti darbo? Tuo labiau kad mes dirbome labai blogomis sąlygomis, žiemą", – įtikinėjo G.Urbonas.

Žurnalistei nepatikliai perklausus dėl kainos, bendrovės direktorius ėmė berti it žirnius: įrengti 8 unitazai, pisuarai, neįgaliesiems specialus tualetas, vaikų vystymo kambarys. Stop: šio dairydamiesi baigiamame statyti tualete neradome. O jis, paaiškėjo, bus toje pačioje neįgaliųjų kabinoje.

"Čia – ne dviejų kambarių butas, tai yra viešasis tualetas, kurio vien sanitariniai mazgai prie miesto magistralės sujungti naujai", – primygtinai tikino G.Urbonas.

"Jūs paklauskite, kiek kainuoja pajungti inžinerinius tinklus? Apie 100 tūkst. litų nuplaukia! Elektros tinklai nauji tiesti, įtampa didesnė, skydinė naujai pastatyta. Žinoma, buvo galima viską sena palikti, bet niekas nebūtų priėmęs to objekto. Mes, žinokite, labai nedaug uždirbome to pinigo. Atvirai pasakius, tik apie 50 tūkst. litų. O kur mokesčius sumokėti? Čia be mokesčių, aišku. Mes tikrai nieko neužkėlėme. Mes liūdime, kad pasiėmėme tokį darbą", – graudino bendrovės direktorius.

Įtartinai brangus projektas

Statybų bendrovės "Eika" vadovas Robertas Dargis nesiryžo vertinti viešojo tualeto kainos, nematydamas jo techninio projekto. Tačiau jis patikino, kad šiais laikais statomo namo kaina su visa apdaila neviršija 6 tūkst. litų už kv. m. Viešojo tualeto kaina siekia 10 tūkst. litų už kv. m.

O ir pati bendrovė kelia įtarimų. Tai mažai žinoma bendrovė, kuri savo interneto svetainėje tenurodo adresą, vadovą ir du telefono numerius. Nors "Gineita" įkurta 1991 m., skyrelis apie jos nuveiktus darbus dar tik rengiamas. Įtarimus stiprina tinklapyje CR.lt sausio 9 d. pateikta informacija: "Įmonė – skolininkė. Įmonės vadovas piktybiškai vengia atsiskaityti už suteiktas paslaugas."

Vilniaus meras Vilius Navickas tikino negalįs šios temos komentuoti, kol su ja nesusipažinęs. Tačiau pabrėžė, jog nenustebtų, jeigu ir šis viešasis konkursas, vykęs po Vilnių valdžiusios Tvarkos ir teisingumo partijos sparnu, būtų neskaidrus.

Savivaldybė užstoja rangovą

Tačiau kitiems savivaldybės vadovams, regis, "Gineita" yra patikimas rangovas, kuris viešojo tualeto kainą nuo savivaldybės pateiktos sumos nuleido net 200 tūkst. litų.

"Pagal pateiktą projektinę medžiagą, sąmata siekė 800 tūkst. litų. Į konkursą atėjo rangovas, kuris pasiūlė 600 tūkst. litų. Jeigu ji būtų didesnė už savivaldybės apskaičiuotą, tai būtų galima atmesti jų pasiūlymą kaip nepagrįstai didelį. O kai kaina mažesnė, savivaldybės viešojo pirkimo komisija priėmė sprendimą pasirašyti su jais sutartį", – komentavo savivaldybės bendrovės "Vilniaus kapitalinė statyba" vadovas Tvarkos ir teisingumo partijos narys Modestas Valacka.

"600 tūkst. litų – ne per daug. Atlikta visa kapitalinė rekonstrukcija. Ne, čia viskas labai normalu. Rangovas parinktas per statybos darbų piką. Tokios kainos. Palyginkite, prieš metus kiek kainavo litras benzino ir kiek dabar kainuoja litras", – bendrovę gynė savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas, į šias pareigas išrinktas taip pat valdant Tvarkos ir teisingumo partijai.


Kaune – dar gražiau

Vilniuje renčiamas 600 tūkst. vertės viešasis tualetas, kurio plotas siekia 60 kv. m. 2 aukštų statinys suręstas iš betono ir kilnojamųjų konstrukcijų, įrengtas liftas, kabina neįgaliesiems.

Kaune už pusę milijono litų savivaldybės užsakymu iš skardos pastatytas 3 kartus mažesnis viešasis tualetas. Plotas siekia apie 17 kv. m.

Kauno apygardos prokuratūra priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba statant viešąjį tualetą prie Kauno pilies.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kas kaip moka... tas taip soka

kas kaip moka... tas taip soka portretas
vieni valdovu rumus stato isiamzinimui, kiti tualetus...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių