Trakų savivaldybė dėl iškirstų medžių kreipėsi į aplinkosaugininkus ir policiją

 • Teksto dydis:

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose išplito žinia, kad Trakuose neteisėtai iškirsta medžių. Paaiškėjo, kad nors Trakų želdynų tvarkymo darbai buvo suplanuoti jau seniai, keletas medžių iš tikrųjų buvo nukirsti neteisėtai. Trakų rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą, Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, prašydama ištirti situaciją.

Kovo 15–16 d. Trakuose, nuo autobusų stoties link pusiasalio pilies Lukos ežero pakrantėje buvo organizuojami medžių kirtimo darbai, kuriems leidimą dar kovo 8 d. suteikė Trakų savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyrius.

Tačiau jau kitą dieną po vykdytų darbų rangovas UAB „Losrita“ sulaukė Trakų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininko Tadeušo Ablačinskij skambučio su prašymu laikinai sustabdyti darbus, siekiant patikrinti Lietuvos ornitologų draugijos saugotinų medžių patikros ataskaitą bei išduotą leidimą saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams atlikti.

Trakų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai kartu su Aplinkos apsaugos departamento ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos atstovais, apžiūrėję medžių kirtimo vietą šalia Birutės g. 30-ojo namo, užfiksavo, kad savavališkai iškirsti trys labai geros būklės medžiai – amerikinis uosis bei du juodalksniai. Šie medžiai nebuvo numatyti pjauti.

Kaip pastebi Trakų rajono savivaldybės atstovai, atsižvelgiant į VĮ „Lietuvos arboristikos centro“ situacijos vertinimą kovo 17 d., kai ir buvo sustabdyti darbai, šie medžiai dar nebuvo nupjauti.

„Mūsų nuomone, lyginant mūsų fiksuotas ir piliečių pasidalintas nuotraukas, skiriasi medžių žymėjimas, pagal kurį darbininkai orientuojasi, ką su medžiais daryti. Neatmestume galimybės, kad pastarieji medžiai pažymėti ir nupjauti suinteresuotų asmenų pastangomis arba per klaidą, apsirikus dėl žymėjimo. Mes neteisėtų medžių kirtimų nepateisiname“, – sakė Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius.

Savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą ir Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą prašydama atlikti tyrimą, kokiomis aplinkybėmis buvo neteisėtai nupjauti medžiai. Kirtimo darbai sustabdyti iki balandžio 15 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

ko gero

ko gero portretas
tai be genseko AA medziokles draugelio neapsieita /brudausko/? ir siam ko gero grobikui mazai milijonu ir nykstanciu zveriu kuriuos baigia isnaikint?...

ir

ir portretas
sis gamtos niokioijmas vyksta prie visu valdziu siu mes nerinkom patys neteisetai isiremino o maza to dar ciniskai nori iteisint narkotikus tai asocialus euroturgelio statytiniai kurie nesiskaito su garbingais ir patyrti turinciais zmonemis kaip Adas Jakubauskas genzelio paminetas kaip padorus garbingas zmogus o tokia civiliu moteris SP ciniskai puola si zmogu ir kaip tik jas visas deretu pasalint nes VRK neteisetai jas iremino o prezidentas apsimeta nieko nematas iki kokio absurdo taip nueisim grazinkit Sirinskiene su Karbauskiu ir bus okey o sitos /spalvotos/ padauzos tinka i vaiku darzeliu aukles ir tai dar D ?? o kas liecia genocido gen Direktoriu tai kogero jo nenori o gal bijo uzsilikusi nepajudinama biurokratija kaip komisijos p p Sidlauskas kurio rankose vykdomi ismokeimai nuentejusiems nuo sovietgenocido kas nepatinka socdemams nes tai ju anukeliai s iandien vykdo globalistu uzsakymus?;;;;;senjoras 84m /nukentejes/...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių