Daugiabučių namų administratoriai įspėja, kad prasidėjus šildymo sezonui pasenę radiatoriai gali neatlikti savo funkcijos arba dar blogiau – prakiurti, ir pataria juos pakeisti šiltuoju sezonu.
Prasidėjus šildymo sezonui ir prieš pat jo pradžią šių darbų atlikti negalima, nes pagal Šilumos tinklų ir šilumos vartojimo įrenginių priežiūros (eksploatavimo) taisykles visi planiniai darbai šildymo sistemose privalo būti atlikti ne šildymo sezonu.
"Rūpindamiesi, kad prasidėjus šildymo sezonui mūsų administruojamų namų gyventojai nepatirtų nepatogumų, raginame senus, korozijos pažeistus ir nuo namo pastatymo eksploatuojamus radiatorius pakeisti naujais", – sakė "Mano būstas" įmonių grupės Kauno regiono vadovė Vida Naudžiūnienė. – Jaučiame atsakomybę ir primename, kad už savo buto radiatorius atsakingas būsto savininkas, todėl radiatoriui prakiurus gali tekti investuoti ne tik į naujus šildymo prietaisus, bet ir į savo bei užlieto kaimyno buto remontą. Pakeisti radiatorius reikėtų šiltuoju sezonu, nes prasidėjus šildymo sezonui galima tik likviduoti šildymo sistemos avarijas. Taip numato Šilumos tinklų ir šilumos vartojimo įrenginių priežiūros (eksploatavimo) taisyklės."
Bendrovės specialistai pataria: jeigu pastebėjote, kad radiatorius akivaizdžiai pažeistas korozijos ar atrodo "išsipūtęs", kuo skubiau susisiekite su namo vadybininku ar namo šilumos ūkį prižiūrinčiu specialistu.
Šie požymiai rodo, kad šildymo prietaisas gali būti avarinės būklės ir nebetinkamas toliau eksploatuoti. Tikėtina, kad toks šildymo prietaisas kitą šildymo sezoną iškrės piktą pokštą – prakiurs. Tokiu atveju kyla pavojus, kad vanduo užlies kaimynus.
Įmonės specialistai taip pat akcentuoja: jeigu daugiabučio radiatoriai skardiniai ir nekeisti nuo namo pastatymo (apie 30–40 metų), tokius šildymo prietaisus būtina pakeisti naujais.
Prieš keičiant radiatorius naujais privalu parengti šildymo prietaisų keitimo projektą. Jį parūpins šildymo prietaisų projektų rengimo paslaugas teikiančios įmonės. Projekto reikia tam, kad nebūtų pažeisti pastato šildymo sistemos projektiniai sprendiniai, būtų parinkti reikiamo galingumo šildymo prietaisai. Nepaisant pastato šildymo sistemos projektinių sprendinių ir parinkus netinkamo galingumo šildymo prietaisus padidėja tikimybė, kad bus išbalansuota viso namo šildymo sistema. Vienuose butuose bus per karšta, kituose – per šalta.
Šildymo prietaisų keitimo projektą gyventojai turi suderinti su pastato šildymo sistemų prižiūrėtoju – jis įvertina, ar projektas atitinka pastato šildymo sistemos projektinius sprendinius, ir rūpinasi, kad būtų galima užtikrinti tolygų pastato šildymo sistemos veikimą.
Šildymo prietaisus pakeis namą prižiūrinti bendrovė. Namo prižiūrėtojas taip pat patars ir atsakys į iškilusius klausimus, rekomenduos, kas galėtų atlikti šildymo prietaisų keitimo projektą, informuos, kas prižiūri namo šildymo sistemas. Namą administruojanti bendrovė kviečia susisiekti su savo namo priežiūros vadybininku – jis atsakys į šiuos ir kitus klausimus.
Naujausi komentarai