Savivaldybės komisija nustatė, kad A. G. Astrauskaitė mokytoja įdarbinta pažeidus tvarką

Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad riaušių prie Seimo organizavimu kaltinama lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje  grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.

Kaip BNS informavo savivaldybė, ar skirti nuobaudą įstaigos direktorei ir įpareigoti atleisti mokytoją, dar spręs meras Remigijus Šimašius. 

„Komisija įvardijo priėmimo į darbą tvarkos pažeidimus, o aš pats sprendimą priimsiu vadovaudamasis pirmiausia įsitikinimu, kad mokytojams turi galioti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai“, – komentare BNS teigė meras.

Pasak savivaldybės, meras „turi teisę, bet ne pareigą“ skirti drausminę nuobaudą mokyklos direktorei bei  įpareigoti direktorę sutartį su mokytoja nutraukti.  

Vadovui turėtų rūpėti būsimo darbuotojo vertybės, nuostatos, nes jis dirbs mokyklos komandoje.

Mokyklos vadovė Irina Ignatavičienė LRT anksčiau sakė, kad A. G. Astrauskaitę į darbą priėmė, nes neturėjo kitos išeities – trūko lituanisto, nebuvo kam vesti pamokų, o darbo sutartyje su A. Astrauskaite įrašytos dvi pedagogei iškeltos sąlygos, kad ugdymo proceso metu ji neskleistų savo politinių pažiūrų, ugdymo proceso metu nedalyvautų politinėje veikloje.

Sprendimą įdarbinti šią mokytoją kritikavo ir  Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Vadovui turėtų rūpėti būsimo darbuotojo vertybės, nuostatos, nes jis dirbs mokyklos komandoje, todėl man nesuprantama, kodėl ši vadovė priėmė į darbą A. Astrauskaitę“, – teigė ji.

Aktyvi protestuotoja prieš koronaviruso pandemijos valdymą A. G. Astrauskaitė taip pat yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Ji kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Palaukit palaukit,,,mokytoja A.G.Astrauskaite ,pasibaigus mitingui paskelbe :-"mitngas baigtas .linkiu laimingai gryzti namo" Kad kai kurie zmones po mitingo nuejo prie Seimo rumu ir kele surmuli ,jai neturetu buti reiskiami kaltinimai.Jei insidentas butu vykes mitingo metu butu kas kita...tuomet skirkit grudus nuo pelu

Salin kaimiecius

Salin kaimiecius portretas
Siusti ja atgal i savo kaima. Vilnius -vilnieciams! Greiciau i Vilniu atvaziuojantiems ivestu vizas, nes kiek gi gali kaimieciai imigruot i Vilniu! Taip pat duot leidimus dirbti tik su aukstuoju issilavinimu maziausiai. Darbo ir valstieciu klases turi buti tenai, kur jiems priklauso. O sitai astrauskaitei atimkite prirasyma, kad negaletu naudotis miesto teikiamomis paslaugomis. Tegul savo pasalpa atsiimineja savo kaime!

manau tokia

manau tokia portretas
langų daužymo kurstytoja neturėtų mokinti vaikų
VISI KOMENTARAI 44
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių