Protestuotojai reikalavo atšaukti Trakų rajono švietimo įstaigų pertvarką

Per šimtas žmonių antradienį prie Užsienio reikalų ministerijos reikalavo atšaukti Trakų rajono savivaldybės inicijuotą švietimo įstaigų pertvarką ir išsaugoti dviejų lenkų kalba ugdymą vykdančių mokyklų juridinį statusą.

Virtinėje pastaruoju metu surengtų protestų Senųjų Trakų ir Paluknio bendruomenių atstovai reikalauja atšaukti kovo pabaigoje priimtą rajono savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla ir Paluknio Liongino Komolovskio gimnazija nuo rugsėjo 1-osios taps Lentvario ir Trakų rajono švietimo įstaigų skyriais.

Antradienį protestuotojai ministerijos atstovams įteikė rezoliuciją, kuria ragina laikytis Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos ir „nustoti diskriminuoti Lietuvos tautinių mažumų mokyklas“.

„Protestas vyksta prie ministerijos, nes ji turi kontroliuoti ir įgyvendinti Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvenciją. Tikimės, kad bendromis pastangomis tos įstaigos sureaguos ir mes išsaugosime tas mokyklas. Nieko daugiau neprašome, tik kad mokyklos liktų, nes vaikų kiekis yra pakankamas pagal įstatymą“, – BNS sakė Senųjų Trakų gyventojas Tomas Petraitis.

Jis sako besitikintis, kad J. Stelmachovskio gimnaziją galės lankyti ir du jo šiuo metu dar darželinio amžiaus vaikai.

Kai paklausiu savo dukros, ar ji nori važiuoti į kitą mokyklą, ji apsiverkia.

Trakų rajono valdžia savo ruožtu tikina, kad pertvarka vykdoma drastiškai mažėjant moksleivių skaičiui, ji atidėliota metų metus ir apima ne tik ne tik lenkiškas, bet ir lietuviškas mokyklas. Savivaldybės atstovai pripažįsta, kad ji būtina dar ir norint dalyvauti „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje, kuria tikimasi kelti ugdymo lygį rajone.

Takų rajono vicemeras Jonas Kietavičius BNS anksčiau teigė, kad minėtų lenkakalbių mokyklų moksleiviams bus ir toliau užtikrinama galimybė mokytis jų kalba tose pačiose patalpose. Tik vyresnieji moksleiviai bus pavežami tęsti mokslus į kitas įstaigas. Tokių, abiejose mokyklose, vicemero teigimu, yra maždaug po 10.

Tačiau bendruomenės atstovai baiminasi, kad filialais tapusios įstaigos vėliau gali būti visiškai uždarytos. Be kita ko, jie tikina, kad mokyklose vaikų daugėja, jos turi potencialo augti ir dėl nuo karo bėgančių ir į rajoną atvykstančių ukrainiečių vaikų.

„Jei būčiau kitos mokyklos direktorė, turėčiau klasę su 10 mokinių ir kitoje mokykloje turėčiau 10 mokinių, tai man neapsimokėtų, kad ir ten ir ten dirbtų pedagogai. Su laiku mūsų filialas tiesiog būtų uždarytas, aš tą suprantu, nors Trakų rajono savivaldybė to ir nesako“, – BNS sakė Paluknio bendruomenės atstovė Julija Grigorijeva.

Ji taip pat tvirtina, jog nori toliau leisti į šalia namų esančią įstaigą savo dukrą, šiuo metu antrokę.

„Kai paklausiu savo dukros, ar ji nori važiuoti į kitą mokyklą, ji apsiverkia“, – kalbėjo moteris.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje mokosi 62 vaikai, taip pat mokytis priimta 10 pabėgėlių iš Ukrainos. Paluknio Liongino Komolovskio gimnazijoje yra 86 mokiniai bei dar aštuoni vaikai iš Ukrainos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Velniop penktakoloninių

Velniop penktakoloninių portretas
reikalavimus.Gyvena Lietuvos širdyje ir maskatuojasi su lenkų kalba sukeverzuotais plakatais,nutautėliai.

Nuomonė

Nuomonė portretas
Lietuva darosi panaši į Ukrainą. Kažin, ar nesulauks panašaus galo ?

senis

senis portretas
nelieskit tutaišu o tai prašis putino užtarymo.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių