Planuojama modernizuoti Vilniaus stoties teritoriją: ruošiamasi konkursui

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda įgyvendinti Vilniaus geležinkelio ir autobusų stočių teritorijos modernizavimo, arba „Vilnius connect“ projektą – įmonė ieško, kas surengs tarptautinį dalies projekto architektūros konkursą.

Pasak geležinkelių, viename iš etapų planuojama atnaujinti Vilniaus geležinkelio stoties pastatą ir pastatyti naują statinį virš bėgių – jungtį tarp Naujininkų ir Naujamiesčio bei Seniamiesčio. Tam reikia  urbanistiškai ir architektūriškai įvertinti galimą teritorijos užstatymą.

Skelbime rašoma, kad architektūrinio konkurso organizatorius turės parengti jo sąlygas ir kitus dokumentus bei surengti patį konkursą. Vėliau, įgyvendinant projektą, bendrovė galės tiesiogiai derėtis su atrinktais konkurso dalyviais.

Pasiūlymus konkursui galima teikti iki rugpjūčio 17 dienos.

2018 metų vasarą „Lietuvos geležinkeliai“ su Vilniaus savivaldybe pasirašė ketinimų protokolą, pagal kurį per 5-10 metų planuojama modernizuoti Vilniaus stoties teritoriją: sujungti geležinkelio bei autobusų stotis, perkelti „Lietuvos geležinkelių“ būstinę, taip pat statyti komercinius objektus.

Šiuo metu rengiamu apie 33,5 ha ploto teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detaliuoju planu bus nuspręsta, kaip modernizuoti geležinkelio ir autobusų stotis, numatyti teritorijos užstatymo bei panaudojimo galimybes, įvertinti susisiekimo ir infrastruktūros pakeitimus.

2019 metais projekto, vadinamo „Vilnius connect“, architektūrinėse dirbtuvėse buvo kuriama stoties teritorijos vizija. Plėtros koncepcijos rengiamos jų rezultatų pagrindu bei atsižvelgiant į ekspertų rekomendacijas.

Modernizavimo darbai planuojami teritorijoje tarp Geležinkelio ir Pelesos gatvių, kurią patikėjimo teise valdo „Lietuvos geležinkeliai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
o ten prie autobusu stoties tuos turginius barakus pasalint reikia,o tai neaiskios prekes,neaiskus tipai istisai ten trinasi,girdyklu privise su ap.s.is.isi.ojuseis alkasais,stotis turi but tvarkinga

Pirmas kartas uz puse kainos

Pirmas kartas uz puse kainos portretas
Karbauskis megdavo tenai naktimis apsipirkineti kol seimo plastakes kildisienes po pigiaja neisbande.

...,VILNIAUS stociu TERITORIJA turi SAVO DVASIA ir...

...,VILNIAUS stociu TERITORIJA turi SAVO DVASIA ir... portretas
KONTINGENTA...TASKAS
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių