Ministras: dėl COVID-19 sergančio 14-mečio gyvybės medikai kovoja jau septinta para

Vilniaus medikai kovoja dėl sunkia COVID-19 forma susirgusio paauglio gyvybės, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ragindamas nepasiskiepijusius susimąstyti.

„Šiuo metu Vilniuje, reanimacijoje, guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai kovoja jau septinta para. Situacija yra labai sudėtinga. Vaikas 14 metų, jis nepasiskiepijęs, jis užsikrėtė nuo savo artimųjų, savo namuose“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė ministras.

„Tiesiog kiekvienas asmeniškai susimąstykime. Čia yra atsakymas visiems: ir verslams, ir darbdaviams. Yra daugybė dar ir verslo organizacijų, kuriose darbuotojai yra mažai pasiskiepiję. Man atrodo, gal įsiklausykime į tas istorijas ir darykime išvadas“, – kalbėjo A. Dulkys.

Pasak jo, ligoninės šiuo metu yra vieta, kur situacija dėl koronaviruso yra labiausiai įtempta.

„Šiuo metu turime virš tūkstančio COVID-19 ligonių ir reanimacijose – virš šimto. Manau, kad jeigu pasieksime apie 200 ligonių reanimacijose, nuo to momento prasideda situacija, kai gydytojams gali tekti rinktis, kieno gyvybę gelbėti, o kieno jau nebe“, – įspėjo ministras.

Vaikas 14 metų, jis nepasiskiepijęs, jis užsikrėtė nuo savo artimųjų, savo namuose.

Ketvirtadienio Statistikos departamento duomenimis, nuo COVID-19 ligoninėse gydomų pacientų skaičius šiuo metu siekia 1014, reanimacijoje gydoma 116 pacientų. Lyginant su ankstesne para žmonių ligoninėse padaugėjo dviem dešimtimis.

Vis dėlto A. Dulkys akcentavo, kad šiuo metu situacija ženkliai skiriasi nuo tos, kurią Lietuvoje matėme prieš metus, kai buvo ribojama gerokai daugiau paslaugų, o ligoninėse teko stabdyti ir būtinąją pagalbą.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad veikia visi verslai, teikiamos visos paslaugos, veikia švietimo sistema. Noriu pasakyti, kad jau, matyt, visi užmiršome, kaip praėjusių metų vėlyvą rudenį-žiemą buvo praktiškai sustojusi visa skubioji pagalba, sirgo didžioji didžioji dalis sveikatos apsaugos sistemos žmonių“, – priminė ministras.

Jis dėkojo medikams, kad šie pasiskiepijo, taip užtikrindami sklandų medicinos sistemos veikimą.

„Taip, mes turime faktų, kad jau regionuose yra stabdomos kai kurios paslaugos, tačiau skubioji pagalba, taip kaip buvo sustojusi praeitą vėlyvą rudenį-žiemą, ji tebėra teikiama ir teikiama todėl, kad medikų bendruomenė pasiskiepijo“, – kalbėjo A. Dulkys.

Premjerė Ingrida Šimonytė šią savaitę užsiminė apie galimą naujo karantino režimo paskelbimą. Anot jos, to reikėtų norint įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse.

Vyriausybė prie svarstymų dėl naujo karantino įvedimo turėtų grįžti kitą savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gera

Gera portretas
Zinot, kad visa gyvenima mokejas mokescius ir veliau susirges gali but paliktas numirt nes daktarai nuspres jog tavo gyvybe neverta gelbet.

DULKE

DULKE portretas
DAR VIENA TOKIĄ NESĄMONĘ PARAŠYKIT. PAKEIČIAT PLOKŠTELĘ. PURVASKLAIDA GAVO 3 MLN EUR. IR ŠŪDĄ MALA KIEK TIK GALI UŽ TAS BABKES. PARAŠYKIT, KAD MEDIKAI NIEKO NEGYDO: DAKTARAI UŽSIDARĘ KABINETUOSE PRIEDUS IMA, O PRIE LIGONIŲ SIUNČIA PALATŲ VALYTOJAS. IR ATIMA TELEFONUS KAD NENUFILMUOTŲ TIESOS KAIP YRA. PRADĖKIT RODYT TIESĄ, NES DIEVAS JUMS ŠUNDAKTARIAI ATSIŲS VĖŽĮ, STIPSIT VISI TOSE PAČIOSE DULKINOSE PALATOSE

dali

dali portretas
Ministras tėra tik administratorius ir nesupranta kaip specialistas profas. Gėda Lietuvai kad nėra patvirtinta vaistų ir gydymo algoritmo, kas jau senokai vyksta pasaulyje.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių