Keleiviai niršta: sostinėje atsiskaityti banko kortele autobusuose beveik nėra galimybės

  • Teksto dydis:

Keleiviai stebisi ir piktinasi, kodėl šiais laikais, kai beveik viskas vyksta bankiniais pavedimais ir vis mažiau lieka grynųjų, autobusuose vis dar negalima atsiskaityti kortele. LNK kalbino tiek žmones, autobusų vairuotojus, tiek Vilniaus autobusų stoties vadovę ir klausė, kokia situacija dėl banko kortelių.

Paklausus autobusų stoties vadovės Renatos Stanaitienės dėl atsiskaitymo banko kortelėmis, ji pažymėjo, kad pačioje stotyje atsiskaityti galima laisvai, tačiau keleiviai su sunkumais susiduria pačiuose autobusuose: „Mūsų visos kasos yra įrengtos su banko skaitytuvais. Žmonės ateina ir atsiskaito banko kortelėmis ir grynaisiais. Pasiskirsto 50 ant 50 proc. Yra įrengtos ir savitarnos, kur irgi galima atsiskaityti banko kortele. Labai dažnai keleiviai, kurie ateina prie kasų pirkti bilietų, o autobusas jau aikštelėje ir pardavimas uždarytas, klausia, ar bus galima atsiskaityti banko kortele. Kai kuriuose galima, kai kuriuose – ne.“

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Autobuso vairuotoja teigia, kad keleivių tenka atsiprašyti, kai jie nori atsiskaityti kortele.

– Ar įlipę į autobusą keleiviai skundžiasi, kad nėra galimybės atsiskaityti banko kortele?

– Taip, skundžiasi.

– Ką tada darote?

– Atsiprašau, kad neturiu skaitytuvo.

Autobusų stoties vadovė teigia, kad seniau dėl atsiskaitymo kortelėmis su sunkumais susidurdavo senjorai, tačiau dabar ir pensijos pervedamos į banko korteles, jie parduotuvėse atsiskaito banko kortelėmis, todėl tai nebūtų problema.

Dalis kalbintų vilniečių teigė, kad kortelių nenaudoja ir atsiskaito grynaisiais, o kiti pažymi, kad perka internetu, nes nukelti pirkimą autobuse pas vairuotoją rizikinga, kadangi gali ir nebelikti vietų.

Atsiprašau, kad neturiu skaitytuvo.

Autobusų bendrovės „TOKS“ generalinis direktorius Arūnas Indrašius komentavo, kad po truputį pereinama ir prie banko kortelių skaitytuvų ir tikrai pasieksime europinį lygį.

– Mūsų kompanijos autobusuose 80 proc. pasiektas atsiskaitymas kortele. Vis judame į priekį ir lapkričio mėnesį, atsiradus naujiems kasos aparatams, bus įmanoma visuose autobusuose atsiskaityti kortele. Dabar tai stringa, nes vairuotojui iš kasos aparato tą sumą reikia pernešti į kortelę rankiniu būdu.

– Kaip nusprendėte žengti tokį žingsnį?

– Atsiskaitymas kortele populiarėja. Keleiviai nori atsiskaityti kortele, nes visur kitur tai daroma. Pradėjome diegti tai ir į autobusus. 30 proc. keleivių bilietais pasirūpina internetu, 20 proc. parduodama kasose, o 50 proc. – autobusuose. Baltijos šalyse yra siekiamybė, kad būtų įdiegta visuose autobusuose, o Europoje jau paplitę ir galima 100 proc. atsiskaityti kortele. Mes irgi tai pasieksime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bankas

Bankas portretas
Bankiniais pervedimais uz prekes ar paslaugas atsiskaito tik absoliutus nemastantys kvailiai.

Džiaugtis

Džiaugtis portretas
reikia - cbdc stringa.

taip

taip portretas
vel visus pratyna prie australisku kanadisku problemu pas zydus panasiai tik del ivaizdzio palestynos ?????
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių