Kaltę dėl skolų visi verčia kitiems

Kaltę dėl skolų visi verčia kitiems

2012-10-06 23:59

Vilniaus viešojo transporto vairuotojai – užburto rato įkaitai. Jiems algos nemokamos, nes su vežėjais neatsiskaito savivaldybė, o šios vadovai tvirtina, kad nesulaukia pinigų iš valstybės.

Streikui besiruošiantys Vilniaus autobusų ir troleibusų vairuotojai atlyginimus gauna laiku. Taip tvirtina Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius.

"Atlyginimai iki šiol įmonės darbuotojams mokami laiku. Tai jau didelis pasiekimas esant tokiai katastrofiškai įmonės padėčiai", – žurnalistams penktadienį sakė savivaldybės administracijos vadovas.

Bendrovės "Vilniaus viešasis transportas" profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius BNS aiškino, kad su darbuotojais tinkamai neatsiskaitoma: nemokamos kolektyvinėje sutartyje numatytos priemokos dėl infliacijos, priedai už metinius rezultatus.

"Kolektyvinė sutartis yra įmonės konstitucija ir ją privalo vykdyti abi šalys", – aiškino jis.

Pasak V.Klimantavičiaus, skolos įmonės darbuotojams susidarė dėl to, kad su savivaldybe neatsiskaito valstybė.

"Visi puikiai supranta, kad problemos susikūrė ne įmonėje, o už jos ribų. Pagrindinė problemos atsiradimo priežastis yra, be abejo, nepakankamas finansavimas, kuris atsiranda iš to, kad valstybė įpareigoja įmonę lengvatinėmis sąlygomis vežti keleivius, bet tam neskiria finansavimo", – žurnalistams teigė administracijos direktorius.

Kaip šią savaitę jau rašė "Vilniaus diena", nuo 2011 m. į "Vilniaus viešąjį transportą" sujungti "Vilniaus autobusai" ir "Vilniaus troleibusai" paskui save atsinešė ir solidų skolų bagažą – skola įmonės darbuotojams yra perkopusi 25 mln. litų, Valstybinei mokesčių inspekcijai – 10 mln. litų. "Vilniaus viešojo transporto" generalinis direktorius Gintaras Nakutis sako, kad šiuo metu Vilniaus savivaldybė įmonei skolinga 90 mln. litų.

"Taikinimo komisijoje administracija pasiūlė įmonės darbuotojams šiemet iš vidinių rezervų pagal kolektyvinę sutartį sumokėti beveik 2,7 mln. litų, bet kolektyvui ta suma neišsprendžia visų problemų, ir profsąjungos nusprendė ruoštis streikui", – vakar situaciją komentavo V.Klimantavičiaus.

Jis taip pat aiškino, kad Vilniaus miesto savivaldybės finansines problemas palengvintų gaunama didesnė gyventojų pajamų mokesčio dalis. Tai esą padėtų atsiskaityti ir su Vilniaus autobusų, ir su troleibusų vairuotojais.

"Rezervai yra, bet, kaip minėjau, jie yra išorėje. Kaip žinote, Vilniaus apygardos administracinis teismas pasakė nuomonę jau ta tema – kad Vilniaus savivaldybė yra diskriminuojama, kad negauna deramos gyventojų pajamų mokesčio dalies į savo biudžetą. Manau, ginčui su Vyriausybe teigiamai išsisprendus, situacija įmonėje radikaliai pasikeis į gera", – tvirtino V.Klimantavičius.

Vilniaus autobusų ir troleibusų vairuotojai dėl skolų įspėjamąjį streiką ketina surengti lapkričio pradžioje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų