Vilniaus valdžia, žadėjusi legalizuoti šalia Karoliniškių esančias gyvūnų kapinaites, keičia planus. Dabar ieškoma naujos vietos, kur galėtų būti laidojami vilniečių augintiniai.
Kaip "Vilniaus dienai" teigė laikinasis sostinės savivaldybės administracijos direktorius Jonas Urbanavičius, gali būti, kad Vilniuje atsiras netgi ne vienos gyvūnų kapinės. Tačiau senųjų kapinaičių legalizavimas nesvarstomas kaip vienas iš variantų.
J.Urbanavičiaus teigimu, dabar ieškoma sklypų, kur būtų galima įkurdinti kapinaites, ir procesas veikiausiai užtruks ne mėnesį ir ne du. Pasak administracijos vadovo, tikėtis, kad vasarą atsiras legalios gyvūnų kapinės, tikėtis neverta – galbūt tai įvyks rudenį, gal ir žiemą. Savivaldybė numato skelbti konkursus būsimoms kapinaitėms administruoti ir prižiūrėti, tam jau ruošiasi ritualinių paslaugų teikėjai. Tiesa, verslininkai netrykšta noru kapinaites prižiūrėti už "ačiū", ir jų paslaugos veikiausiai bus mokamos.
Nors konkursai įrengti ir prižiūrėti gyvūnų kapines bus paskelbti dar negreit, pretendentai nesnaudžia. Jau keletą metų legalių kapinaičių idėją propaguojanti bendrovė "Nutrūkusi styga", regis, dėl šio verslo ketina pakovoti iš peties. Įmonė rezervavo interneto adresą www.gyvunu-kapines.lt ir neslepia ambicijų tapti galbūt vienintele šių paslaugų tiekėja.
"Tokių paslaugų reikia. Žinome, kaip turi atrodyti karstelis papūgėlei ar šuniui, žinome, kaip reikia duobutę iškasti – tą verslą mes išmanome", – savo įmonės pranašumus "Vilniaus dienai" vardijo "Nutrūkusios stygos" direktorė Gražina Tumosienė.
Jos vadovaujama bendrovė nuolat siuntinėja raštus Vilniaus savivaldybei, klausdama, kada kapinaitės bus legalizuotos. Tiesa, konkrečių atsakymų G.Tumosienė nesulaukia.
Tačiau nemokamų gyvūnėlių kapinių idėja "Nutrūkusios stygos" taip nežavi. G.Tumosienės teigimu, paslaugos turėtų būti mokamos – nebrangios, bet ir ne per pigios.
"Manau, įkainiai neturėtų būti dideli. Bet jeigu pasakysi žmogui, kad, pavyzdžiui, duobutė jo buldogui kainuos kelis litus, jis paklaus, kodėl taip pigiai? Reikės protingų įkainių, kad žmogus nemanytų, jog jo augintinis negerbiamas", – užuominomis kalbėjo verslininkė.
Pasak jos, gyvūnų laidojimo įkainiai didžiąja dalimi turėtų priklausyti nuo palaikų dydžio: kuo mažiau vietos reikia augintinio karstui, tuo pigiau mokate. Vis dėlto tikslių skaičių G.Tumosienė dar nenori įvardyti.
Naujausi komentarai