Pereiti į pagrindinį turinį

Gedimino šventės rengėjas - pavainikis sostinės valdžiai

2010-09-17 07:59
Pinigai: iš vilniečių kišenės bus išlaikomas dar vienas renginius sostinėje organizuojantis kultūros centras.
Pinigai: iš vilniečių kišenės bus išlaikomas dar vienas renginius sostinėje organizuojantis kultūros centras. / Audriaus Bagdono (Fotodiena) nuotr.

Sostinės valdžiai teks ieškoti papildomų pinigų, kad išlaikytų po to, kai buvo panaikinta Vilniaus apskrities viršininko administracija, miestui primestą kultūros centrą.

Gavo panelę su vaiku

"Gedimino šventę" šį savaitgalį sostinėje organizuojantis Vilniaus regiono kultūros centras po miesto savivaldybės sparnu buvo priglaustas prieš pustrečio mėnesio. Oficialiai savivaldybei jis priklauso nuo liepos 1-osios, kai buvo įgyvendinta apskričių reforma.

"Gavome panelę su vaiku", – palygino savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjas Edmundas Žalpys.

Bet kol kas paveldėtu turtu jis džiaugiasi. Dovanai miestas gavo centrą su maždaug dvidešimčia darbuotojų, kuriems atlyginimas mokamas ne iš skylėto Vilniaus, bet iš Kultūros ministerijos biudžeto.

"Gavome papildomų darbo rankų už dyką – kodėl nesutikti? Kuo daugiau kultūros ir meno įstaigų dirbs Vilniuje, tuo bus geriau. Mūsų tinklas, palyginti su kitais Europos miestais, nėra didelis ir kultūros darbuotojų pertekliaus tikrai nejaučiame", – aiškino E.Žalpys.

Netrukus taps našta

Nepaisant šiandienių pranašumų, paveldėtas kraitis netrukus gali tapti našta. E.Žalpys neslėpė nerimo dėl kultūros centro ateities perspektyvų. "Dabar gerai, tačiau norėtume gauti bent minimalias garantijas, kad ir ateityje Kultūros ministerija globos tą įstaigą ir neužkraus jos išlaikymo tik ant mūsų pečių", – dvejones išreiškė E.Žalpys.

Pagrindo nuogąstauti yra. Jei Kultūros ministerija užsuks finansavimo čiaupą, Vilniaus valdžiai teks išteklių ieškoti savo aruoduose.

"Kas bus po Naujųjų metų? Ar liks finansavimas, ar bent jau jo dalis? Jei lėšų nebūtų skirta, turėtume šiokį tokį galvos skausmą. Jei savivaldybės biudžetas liks toks, kaip pernai, o išlaidų padaugės, reikės dalį pinigų atimti iš savo senų įstaigų ir atseikėti centrui", – svarstė E.Žalpys.

Vilniaus regiono kultūros centrui išlaikyti liepos–gruodžio mėnesiams Kultūros ministerija atriekė 255 tūkst. litų. Vadinasi, metams centrui reikėtų dukart daugiau – apie 0,5 mln. litų.

Ministerija pinigų neduos

Nors savivaldybė tikisi geriausio, Kultūros ministerija jau dabar apsisprendusi kitąmet centrui pinigų neduoti.

"Įstaiga buvo perduota savivaldybei biudžetinių metų viduryje, todėl lėšos jai išlaikyti iki 2010 m. pabaigos buvo numatytos Kultūros ministerijos, prižiūrėjusios perdavimo procedūras, biudžete. Kadangi nuo 2010 m. liepos 1 d. Vilniaus regiono kultūros centro savininku tapo Vilniaus miesto savivaldybė, lėšos centrui išlaikyti privalo būti numatytos savivaldybės biudžete", – tuščių vilčių tikėtis finansavimo nesuteikė Kultūros ministerijos atstovė ryšiams su visuomene Vaiva Gogelienė.

Galvoja, ką veikti

Po Naujųjų metų visas paveldėto centro išlaikymas atiteks Vilniaus miestui. Tačiau prieš tai dar reikės sugalvoti, ką tam centrui veikti.

"Šiandien negaliu pasakyti, už kiek ir kokių renginių būsime atsakingi, nes keičiami įstaigos nuostatai. Mes tikrai nebėgame nuo regioninių problemų ir tą sritį kuruosime. Bet dabar, kai esame Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga, bandysime įsilieti ir prisitaikyti prie miesto poreikių", – savo funkcijas sostinės valdose bandė įvardyti centro direktorius Paulius Jurgutis. Be to, jis žadėjo, kad centras užsiims projektine veikla ir žvalgysis į ES paramą.

"Įstaiga galėtų būti neprofesionalių meno kolektyvų propagavimo centras. Reikėtų stiprinti tokius kolektyvus ir jiems padėti būti pastebėtiems. Yra daug aukščiausios kategorijos mėgėjų ansamblių, kurie nesulaukia jokios finansinės paramos. Be to, centras galėtų organizuoti netradicines nekomercines šventes. Žiūrėsime, kaip jam seksis susidoroti su "Gedimino šventės" rengimu", – kalbėjo E.Žalpys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų