Dvi Vilniaus gimnazijos savivaldybės prašo pakeisti jų pavadinimus

Sostinės Salomėjos Nėries ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijos kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydamos priimti sprendimus dėl jų pavadinimų keitimo.

„Mes kitą savaitė turėsime Istorinės atminties komisijos posėdį ir svarstysime dviejų mokyklų pavadinimų pakeitimus. Bus Vilniaus Salomėjos Nėries ir Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijų pavadinimų pakeitimai“, – Eltai teigė Vilniaus miesto savivaldybės Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė.

Anot politikės, abi mokyklos pačios kreipėsi į savivaldybę dėl jų pavadinimų pakeitimų.

„Tai mes neturime svertų nesvarstyti jų kreipimųsi. Ir tuomet po mūsų komisijos jau keliaus vasario 28 dieną sprendimai į tarybą“, – sakė ji, pažymėdama, kad ugdymo įstaigos pasiūlė ir variantus, kaip norėtų būti pervadintos.

Salomėjos Nėries gimnazija siūlo keturis variantus, kaip būtų galima pakeisti įstaigos pavadinimą: Vilniaus medijų gimnazija,  Vilniaus Šventos Kotrynos gimnazija, Vilniaus senamiesčio gimnazija ir Vilniaus senamiesčio medijų gimnazija.

Tuo metu Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos pavadinimą ugdymo įstaiga siūlo pakeisti į Vilniaus Sostinės gimnaziją.

Diskusijos dėl Vilniaus Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimo keitimo viešoje erdvėje tęsiasi jau kurį laiką. Mokyklos vadovybė jau anksčiau buvo prakalbusi apie ketinimus keisti ugdymo įstaigos vardą.

ELTA primena, kad nuo 2023 metų gegužės 1-osios Lietuvoje įsigaliojo dekomunizacijos įstatymas. Jis taikomas bet kokia forma įamžintiems ar atvaizduojamiems asmenims, simboliams, informacijai, propaguojančiai totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.

2022 metų gruodį Seimo priimtas įstatymas taip pat sudaro prielaidas pašalinti iš viešųjų erdvių totalitarizmo ir autoritarizmo simbolius – paminklus, kitus memorialinius objektus, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimus.

Viešųjų objektų pripažinimą tokiais, kuriais propaguojami totalitariniai, autoritariniai režimai ir jų ideologijos, numatyta atlikti LGGRTC ir savivaldybių institucijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Jus ne tokius Ode Stalinui parasytumete per nakti, jei priremtu kgbistas kacapas naganu i smilkini ir uzdarytu nakciai padirbeti.

Ne tik pavadinimus reikia keisti

Ne tik pavadinimus reikia keisti portretas
Visos pamokos turi vykti valstybine lietuvių kalba tose ruzzkių ir lenkų gimnazijose. Kiek gali Lietuvos valstybė savo iždo lėšomis vykdyti Lietuvos nutautinimą? Negana dar priešų aplinkui, kad patys lietuvių kalbą niekinam ir naikinam?

panieka

panieka portretas
Dvi šaunios moterys teisiamos nevykėlių partinės konjunktūros sraigtelių
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių