Aiškėja vaizdas, kaip atrodys naujas pėsčiųjų tiltas Vilniaus centre

Vilniaus miesto savivaldybės skelbtame konkurse naujam pėsčiųjų tiltui sostinės centre pasiūlymus pateikė devynios architektų komandos.

Apie tai ketvirtadienį feisbuke pranešė meras Remigijus Šimašius.

„Šiandien paaiškėjo, kokių architektūrinių idėjų sulaukėme būsimo pėsčiųjų tilto prie Seimo konkursui – turime 9 skirtingas idėjas, neabejoju, kad išsirinksime geriausią“, – rašo R. Šimašius.

Kaip skelbta anksčiau, tiltas sujungs A. Goštauto ir Upės gatves, netoli Geležinio Vilko tilto, jo statybai savivaldybė planuoja skirti ne daugiau nei 5 mln. eurų.

Šie planai anksčiau viešumoje sulaukė kritikos, kad netoli šios vietos yra net du – Žvėryno ir Geležinio Vilko tiltai, tad nauja jungtis per Nerį nėra racionali.

„Tačiau ar taip kalbantys kada nors bandėte praktiškai išbandyti maršrutą, pavyzdžiui, tarp „Panoramos” ir Lukiškių aikštės? Eiti per Žvėryno tiltą – mažiausiai kelių šimtų metrų lankas (o kojoms svarbus kiekvienas metras, ypač jei oras prastesnis). Eiti per Geležinio Vilko tiltą – na pripažinkime, tas tiltas labai netinka pėstiesiems, pasivaikščiojimas juo kelia tiek pat malonumo, kiek pasivaikščiojimas greta autostrados“, – į kritiką reaguoja meras.

Eiti per Geležinio Vilko tiltą – na pripažinkime, tas tiltas labai netinka pėstiesiems, pasivaikščiojimas juo kelia tiek pat malonumo, kiek pasivaikščiojimas greta autostrados.

Anot jo, dalyje Žvėryno ir Saltoniškių teritorijų per pastaruosius keletą metų atsirado nauji biurų pastatai, čia padidėjo automobilių eismas, tad įrengus tiltą pėstieji ar dviratininkai senamiestį galės pasiekti nelaukdami spūstyse. Meras sako, kad tiltas tampa dar aktualesnis planuojant buvusio Edukologijos universiteto teritorijoje įkurdinti ministerijų miestelį.

„Dar šį mėnesį turėsime nugalėtoją, o pačio tilto reikės palaukti kelerius metus“, – žada R. Šimašius.

Anksčiau skelbta, kad trijų geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais: pirmosios vietos laimėtojui atiteks 9 tūkst. eurų, antrosios – 7 tūkst. eurų, trečiosios – 4 tūkst. eurų.

Tilto plotas turės būti apie 8,5 metro, trys metrai bus skirti pėstiesiems, keturi – dviratininkams, jo prieigos taip pat turės būti suprojektuotos atsižvelgiant į pėsčiųjų ir dviratininkų srautus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žvėrynietis

Žvėrynietis portretas
Pasikartosiu - tiltas bys skirtas valdininkams, įsikursiantiems "ant gatavo" Pedagoginiam universitete, ateiti nuo savo džipų iš Seimo aikštelės. Kartais pasinaudos ir žmonės su dviračiais.

...

... portretas
Po tuo tiltu pakabintas gražiai š'Mašius žiūrėtųs.

kodel?

kodel? portretas
kodel tik pesciuju? kodel ne normalus tiltas transportui ir pestiesiems?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių