Žaislų muziejus veiklą tęs senosiose patalpose Vilniaus senamiestyje

  • Teksto dydis:

Vilniečių ir miesto svečių pamėgto Žaislų muziejaus patalpos senamiestyje ir toliau lieka muziejui. Pasibaigus patalpų nuomos sutarčiai paskelbtam įveiklinimo konkursui, paraiškas pateikė du dalyviai, o nepriklausomi ekspertai laimėtoju pripažino Žaislų muziejų, pranešė Vilniaus m. savivaldybė.

„Patalpos Šiltadaržio gatvėje ir toliau bus naudojamos viešajam interesui tenkinti, garsinti Vilniaus ir Lietuvos vardą pasaulyje. Analogų pasauline prasme neturintis unikalus muziejus sieks įgyvendinti savo viziją – Vilniaus miestui ir Lietuvai sukurti naujosios muzeologijos principais paremtą, kultūros paveldo sklaidai skirtą ir į šeimas orientuotą edukacinę erdvę“, – sako Vilniaus savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėja Vilma Lajauskaitė.

Tokio muziejaus idėja yra itin aktuali šeimoms mokslo metų laikotarpiu, savaitgaliais ir atostogų metu, į Lietuvą atvykstančioms užsieniečių šeimoms, nes šalyje nėra kitos žaislų ir žaidimų istorijai skirtos bei į visuomenę orientuotos įstaigos.

Žaislų muziejų nuo atidarymo per veiklos dešimtmetį aplankė 144 755 vilniečiai ir miesto svečiai. Čia surengta daugiau nei 7000 edukacijų ir renginių vaikams ir šeimoms, daugybė parodų, ekspozicijų, konferencijų, nemokamų ekskursijų.

Įveiklinimo konkursą laimėjęs Žaislų muziejus planuoja investuoti lėšų į patalpų atnaujinimą, pastato vėdinimo sistemą, taip pat bus papildytos ir „Seniausių Lietuvos žaislų“, „XX a. prisiminimų“ ekspozicijos. NAUJAUSI KOMENTARAI

Bet

Bet portretas
Kai atidundės Naujai įvažiavusios Vis to paties sukirpimo Niekam nereikalingos ir brokuotosbūtinai leiskit jom kartu su surogatiniais vaikais pažaisti Faktas kad viską sulaužyssudaužyssugrauš Bet ar galima nors kiek subarti vaikus Juk jiems į dugnas makaules įkalta kad jie gabūsperspektyvūsir mažiausiaigrosklavišiniais Kai kas šoks Tik kad pinigų niekas už tai nebeduoda Neįdomi kultūra Iš šūdvežių

Nu, pagaliau

Nu, pagaliau portretas
Pirmas geras darbas valdant Simasiui
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių