Vilniuje – nuoširdi ir tikra muzikinė komedija „Ar Amerika pirtyje?!”

 • Teksto dydis:

Sėkmingiausias Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ spektaklis „Ar Amerika pirtyje?!” tęsia savo kelionę po Lietuvą.

 

Startavęs 2016 m. spalio 17 dieną Kaune, nepaprastai nuoširdus ir linksmas spektaklis per 2017 ir 2018 metus Lietuvos miestuose bei miesteliuose buvo parodytas beveik keturiasdešimt kartų.Šio spektaklio keliai, prasidėję Kaune, nusidriekė į didžiuosius ir mažuosius Lietuvos miestus, kai kur parodytas du ar tris kartus. Alytus, Panevėžys, Marijampolė, Pakruojis,  Raseiniai, Anykščiai, Kėdainiai, Šiauliai, Utena, Tauragė, Širvintos, Jurbarkas,  Biržai, Radviliškis, Varėna, Vilnius, Jonava, Prienai, Plungė – tai tik nedaug vietų, kuriose žiūrovas laukė savo mėgiamo Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“.

Šis kolektyvas unikalus savo istorija ir programomis, visi šio ansamblio muzikantai poliinstrumentininkai, grojantys keliais instrumentais (birbynėmis, kanklėmis, skudučiais, tabalais ir t.t.).

Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“ susikūrė 1991 metais ir tapo atgimstančios bei laisvos Lietuvos simboliu. Pirmieji šio ansamblio vedliai ir įkūrėjai – Jonas Urbonas ir aktorius Petras Venclova, kurie kolektyvo veikloje sujungė lietuvių liaudies muzikos, originalių kompozitorių kūrinių liaudies instrumentams ir teatro bei literatūros gijas.

Tai tapo šio ansamblio vizitine kortele, atpažįstama mūsų žiūrovams. Nors dabar ansamblis daugiausiai koncertuoja Lietuvoje, tačiau jo istorijoje įrašytos reikšmingos gastrolės  Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Anglijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, JAV, Kanadoje, Švedijoje, Belgijoje, Pietų Korėjoje ir kt.

Ne vieną didelio pasisekimo teatro kūrinį Lietuvos ir užsienio teatruose pastačiusio režisieriaus, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Nerijaus Petroko kruopštaus darbo rezultatas – scenos dievaičio Deivio ir Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ aljansas.

Režisierius ir atlikėjai sako, kad šiuo spektakliu visa kūrybinė grupė siekė paskleisti didelę juoko ir geros muzikos dozę. Spektaklyje išgirsite daug skirtingų lietuviškų instrumentų: birbynės, kanklės, ragai, ožragiai, skudučiai, daudytės, tabalai, skrabalai, lumzdeliai, molinukai, džingulis, pliauška, kurie veiksmui suteikia spalvingumo ir kartu primena lietuviško skambesio koloritą.

Visiems pažįstamo, daugelio TV projektų dirigento Vytatuto Lukočiaus aranžuotos melodijos šiame spektaklyje  skoningai integruotos į spektaklio siužetą.  Apie ką pasakoja muzikinis spektaklis? Muzikinė komedija sukurta pagal Keturakio (brolių Antano ir Juozo Vilkutaičių) komediją „Amerika pirtyje“ ir ši lietuviškos klasikos medžiaga tapo naujos „Amerika pirtyje“  pagrindu šiuolaikiškai, muzikinei interpretacijai, kuri žiūrovų akis dar „pagardina“  ir Vestos Obolevičiūtės vaizdo kurtomis projekcijomis. Šįsyk kūrėjai pavadinimui „Ar Amerika pirtyje?!” prideda klaustuką, kuris slepia daug užuominų.

Taškus ir atsakymus vijurkiškai dėlioja pagrindiniai spektaklio personažai Vincas (Deivis Norvilas), Agota (Sandra Lebrikaitė), naivusis Antanas (Rytis Janilionis) su gausia kitų spalvingų veikėjų palyda.

Geromis emocijomis ir humoru prisodrintame muzikiniame spektaklyje šmaikščiai apnuoginamas naivių žmonių patiklumas įvairaus plauko sukčiais, lengvai manipuliuojančiais žmonių likimais, kurie pasinaudoja tokiomis ydomis, kaip godumas, kvailumas, puikybė, noras gyventi "ant svetimo gero". „Ak, Amerika...“ ne kartą atsidus spektaklio herojai, nors puikiai žino, kad „gera ten, kur mūsų nėra“.

Jie nepakyla ir neištrūksta iš savo realybės - lietuviškos pirties vantos tragikomiškai į šipulius sudaužo „pažadėtosios žemės“ miražą... Šiuose žmogiškose peripetijose ir atsidūsėjimuose slypi tyras humoras, iš kurio neįmanoma nepasijuokti. Kartais ir iki ašarų.

Spektaklyje lietuvių kompozitorių kūriniai ir liaudies dainos skamba kitaip, tačiau gyvenimiškos istorijos bei mūsų ydos – kaip prieš šimtą metų. Ateikite ir įsitikinsite patys! Šauniausi spektaklio herojai savo mylimo žiūrovo laukia šį penktadienį –  vasario 22 d. 19 val. Vaidilos teatre, Vilniuje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių