Sugrįžta tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“: sostinę puoš liaudies muzika

 • Teksto dydis:

Lapkričio 10–14 dienomis Vilniuje vyks šešioliktasis tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“. Kaip medžius Švenčiausios Mergelės Marijos Globos šventės metu, kurios garbei pavadintas festivalis, papuošia šerkšnas, taip Lietuvos sostinę papuošia liaudies muzikos mozaika, viliodama tikėjimo, be kurio negali gyvuoti ir vystytis tradicinė kultūra, sergėtojus.

Daugybę metų festivalis spalvingai pristato įvairių šalių kultūrą. Pačius šilčiausius atsiminimus apie Lietuvą išsivežė į savo šalis dalyviai iš Afganistano, Azerbaidžano, Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos, Kazachstano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Moldovos, Rusijos, taip pat jos respublikos – Adygėja, Altajaus kraštas, Kalmukija, Kabalda-Balkarija, Udmurtija, Čečėnija, Dagestanas, Komi, Tyva, Marij-El, Jakutija ir kt.

Šiais metais, po sunkiausio pandemijos laikotarpio, festivalis nudžiugins savo klausytojus pristatydamas kolektyvus iš įvairiausių šalių – Lietuvos, Bulgarijos, Sakartvelo, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Ukrainos. Nepakartojamoje šventėje dalyvaus ir suteiks jai ypatingą koloritą Lietuvos tautinių mažumų folkloro kolektyvai, kurie saugo savo tautos tradicijas, gyvendami kitakalbėje aplinkoje. Tai nelengva užduotis, ir tokie ansambliai bei jų vadovai verti palaikymo bei pagarbos. Taip pat festivalyje dalyvaus lietuvių kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių.

Dalyvių ir žiūrovų šiais metais laukia įdomi, turininga ir įvairialypė programa. Renginiai vyks geriausiose Vilniaus koncertų salėse ir istorinėse vietose – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus Rotušėje, Vilniaus Dievo Motinos ėmimo į dangų katedroje.

Lapkričio 10 d. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete (Universiteto g. 5) 15 val. vyks jaunųjų folkloristų konferencija tema „Mano šeima – mano ištakos“. Registracija į renginį būtina.

„Pokrovskije kolokola“ yra vienintelis festivalis Baltijos šalyse, kiekvienais metais teikiantis žymiausiems šių dienų Lietuvos ir užsienio kompozitoriams World music krypties kūrinių užsakymus. Siekdami praplėsti liaudies tradicijų gerbėjų ratą, norėdami, kad folkloras būtų artimas ir suprantamas jaunajai kartai, organizatoriai pasiryžo sujungti senąsias dvasines vertybes su išraiškinga šiuolaikine muzikos kalba. Jau daug metų šią idėją palaiko Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybė.

Bažnytinę dainuojamąją poeziją, tradicines giesmes bei psalmes atliks įvairių šalių folkloro kolektyvai.

Klausytojams jau buvo pristatyti Andrejaus Doinikovo „Etnosfera – naujas tradicijų dvelksmas“, Gedimino Rimkaus Rimkevičiaus „Liaudiškoji rapsodija“, Jono Jurkūno „Iš šio miesto“, Lino Rimšos „Moterų giesmės“ ir orkestrinė misterijos „Senasis tikėjimas“ versija, Algirdo Martinaičio „Sakmė apie gyvenimą“, Zitos Bružaitės „Koliažai“, Anatolijaus Šenderovo „Dedikacija“, Laimio Vilkončiaus „Varnėno mišios“, Lino Rimšos, Gintauto Venislovo ir Jievaro Jasinskio „Buvo tokia diena“. Šiais metais festivalio pradžios koncertas vėl padovanos klausytojams premjerą. Lapkričio 11 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės bene labiausiai Lietuvoje vertinamo elektroninės muzikos kūrėjo Leono Somovo kūrinys „Perpetuum“, atliekamas Čiurlionio kvarteto, ansamblio „Arinuška“ ir būrio garsių muzikantų. Drąsus organizatorių sprendimas pasitelkti žymų elektroninės muzikos kūrėją ir atskleisti jo požiūrį į įvairių tautų etninės muzikos vertybes yra gerai apgalvotas ir pagrįstas etninės elektronikos muzikos krypties augančiu populiarumu visame pasaulyje ir jos techninėmis galimybėmis.

Organizatorių nuotr.

Antroji koncerto dalis „Gyvoji tradicija“ – tai pirmasis žiūrovų susitikimas su festivalio atlikėjais. Jame dalyvaus unikalūs folkloro kolektyvai iš įvairių šalių. Jie pristatys unikalias savo tautos vokalines ir instrumentines tradicijas. Privaloma turėti galimybių pasą. Bilietus galite įsigyti spustelėję nuorodą.

Lapkričio 12 d. 10 val. viešbučio „Panorama“ konferencijų salėje „Aquarius-Terra“ (Sodų g. 14) prasidės apskritojo stalo diskusija „Globalizacijos poveikis liaudies tradicijų tęstinumui“. Tuo pat metu, nuo 10 val. iki 15 val. viešbučio „Panorama“ konferencijų salėje vyks „Tradicinio dainavimo laboratorijos“. Į abu renginius būtina registracija.

19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks spalvingas festivalio svečių koncertas „Muzika gurmanams“, į kurį būtina registracija ir galimybių pasas.

Lapkričio 13 d. 11 val. Vilniaus Rotušėje prasidės kūrybinės dirbtuvės „Liaudies meistrai – vaikams“, kuriose dalyvaus vaikų folkloro kolektyvai iš įvairių Lietuvos regionų, ir užsienio šalių. Šis renginys – šventė visai šeimai. 12 val. Rotušės scenoje pasirodys geriausi vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai ir solistai – kuriems suteiktas Respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureato vardas. Nuo 14 val. Rotušės koncertų salėje prasidės muzikinis maratonas „Festivalio dalyvių meniniai portretai“ – tai ne tik festivalio svečių, bet ir Lietuvos tautinių mažumų bei lietuvių folkloro kolektyvų koncertas-maratonas.

Lapkričio 14 d. 12 val. festivalis tradiciškai atsisveikins sakralinės muzikos koncertu „Šventoji motina“, kuris vyks Vilniaus Dievo Motinos ėmimo į dangų katedroje (Maironio g. 12). Bažnytinę dainuojamąją poeziją, tradicines giesmes bei psalmes atliks įvairių šalių folkloro kolektyvai.

Organizatoriai nuoširdžiai tikisi, kad po sunkaus pandemijos laikmečio festivalis suburs drauge tradicinės kultūros mylėtojus ir praplės jų gretas, taps nepamirštama, pažintine ir įdomia švente visiems.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių