Sezono pabaigai – choro „Vilnius“ koncertai Lietuvos regionuose

 • Teksto dydis:

Kūrybinių iššūkių ir koncertų kupiną sezoną choras „Vilnius“ užbaigs itin intensyviai. Šį pavasarį naują koncertinę programą „Naujieji Vilniaus veidai“ ir pirmąjį muzikinį klipą pristatęs kolektyvas surengs net aštuonis koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose.

Vieną iš trijų profesionalių Lietuvos chorų birželio mėnesį išgirs Karklės, Saugų, Tytuvėnų, Marijampolės, Eišiškių, Šiaulių ir kitų miestų klausytojai.

Koncertų maratoną pradės šį penktadienį Žvėryno cerkvėje Vilniuje nuskambėsianti rusų sakralinės muzikos programa iš ciklo „Jaunieji talentai“, kurią su choru parengė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno doktorantas Linas Balandis.

Birželio 11 d., šeštadienį, choras „Vilnius“ vainikuos Tarptautinį chorinės muzikos festivalį Eišiškėse, o birželio 12 d., sekmadienį, surengs net du koncertus vakarų Lietuvoje. Dalyvaudamas muzikos festivaliuose „Muzikinė popietė Karklėje“ ir „Muzikos malūnas Saugose“ kolektyvas prisidės prie gražios kunigo Mindaugo Žilinskio iniciatyvos atstatyti bažnyčią, kadaise stovėjusią Karklėje.

„Džiaugiamės ir vertiname galimybę pasirodyti prestižinėse scenose, didžiuosiuose festivaliuose, tačiau ne mažiau svarbūs ir koncertai Lietuvos regionuose. Nepriklausomai nuo to, kur gyvena, žmonės turi turėti galimybę išgirsti aukščiausio lygio profesionaliai atliekamą muziką“ – teigia choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas A. Dambrauskas.

Ypatingą dėmesį nūdienos lietuvių kompozitorių kūrybai skiriantis kolektyvas birželio 14 d. Šiaulių katedroje kartu su Šiaulių simfoniniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas R. Šumila) ir soliste Viktorija Miškūnaite atliks J. Cechanovičiaus „Requiem laisvės gynėjams“.

Tytuvėnų festivalio klausytojai birželio 19 d. galės išgirsti kartu su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu dirigentu Robertu Šerveniku parengtą rusų sakralinės muzikos programą, o birželio pabaigoje koncertų maratoną choras „Vilnius“ užbaigs pasirodymu Marijampolės Šv. Mykolo arkangelo bazilikoje. Čia pirmą kartą Lietuvoje suskambės A. Honegerio oratorija „Karalius Dovydas“. Didingą šveicarų kompozitoriaus opusą atliks solistai Kristina Zmailaitė (sopranas), Rita Novikaitė (mecosopranas) ir Edmundas Seilius (tenoras), aktorius Rimantas Bagdzevičius, Česlovo Sasnausko kamerinis choras ir choras „Vilnius“ bei Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas M. Pitrėnas). Diriguos šiemet garbingą jubiliejų minėsiantis LNSO garbės dirigentas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Juozas Domarkas.

„Apibendrindamas besibaigiantį sezoną belieka pasidžiaugti, kad jis buvo ypatingai produktyvus: parengtos septynios naujos programos, dalyvavome daugiau nei dešimtyje festivalių, tarp kurių ir tokie kaip „Vilniaus festivalis“ ar „Tytuvėnų vasaros festivalis“, bendradarbiavome su ryškiausiais Lietuvos kolektyvais, dirigentais ir solistais. Vasarą tradiciškai surengsime koncertus Juodkrantėje, Palangoje ir Šventojoje, o rudenį vilniečius ir miesto svečius kviesime į VI Tarptautinį Šv. Jokūbo festivalį“ – kalbėjo dirigentas A. Dambrauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Julija

Julija portretas
Tai koncertas skirtas žmonėms ar sezono pabaigai?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių