„Open Gallery“ mobilioji aplikacija atvira savarankiškoms kelionėms po gatvės meno galeriją Vilniuje

 • Teksto dydis:

Nuolat atsinaujinanti galerija lauke praėjusį savaitgalį pakvietė miestiečius ir sostinės svečius į daugiau nei šešių valandų trukmės šiuolaikinio meno susibūrimą „Open Gallery Night 2021“.

Renginio metu lankytojai galėjo klausyti ir stebėti Simono Nekrošiaus muzikinį pasirodymą ir Donato Norušio kurtą bei pristatytą muzikinę jaudulio ir performatyvumo išraišką. Be muzikinių pasirodymų svečiai galėjo stebėti Baltijos baleto teatro pastatytą šokio spektaklį ir pasivaikščioti po išeivijos menininkų Martyno Ivinsko ir Gintaro Meškausko tapybos darbų parodas. Čia susirinkęs būrys menininkų prisitatė ir supažindino su įvairiais kasdienybėje nesutinkamais muzikos išraiškos būdais ar instrumentais.

Be pasirodymų bei parodų, renginyje vyko ir tiesioginė transliacija, kurios metu buvo pristatyti ir nauji atvirosios galerijos kūriniai, kurie papildė jau ketvirtus metus vykstančio projekto sienų sąrašą. Jau tradicija tapusi pagrindinė galerijos koncepcja – laisvė ir nepriklausomybė, atgimimo idėjos – ir šiemet puikiai atspindėjo tikrąją reikšmę. Savo darbus piešė lietuviai kūrėjai Linas Kaziulionis KArt7, Artur Širin Ettoja (Vilnius), Timotiejus Norvila Morfai (Kaunas), Salvija Vaičikonytė (Panevėžys) ir Jolita Puleikytė Jolita ONline (Šiauliai). Menininkų darbuose galima įžvelgti ne tik kiekvienam būdingą ir savitą kūrybinį braižą, bet ir užšifruotas atsiradimo istorijas. Keli autoriai prasitarė, jog kartais piešiniams net „pavesta“ tam tikra misija.

Tiesioginei pristatymo transliacijai užbaigti organizatoriai surengė diskusiją, kuria buvo bandoma atsakyti į klausimą, „Kas formuoja miesto veidą?“ Diskusijoje dalyvavo architektas-urbanistas Martynas Marozas, menininkas, „Open Gallery“ rezidentas tapytojas Martynas Ivinskas, Vilniaus miesto savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vyresnioji patarėja, „Kuriu Vilnių“ programos vadovė Rūta Matonienė, „GO VILNIUS“ vadovė Inga Romanovskienė.

D. Žintiko nuotr.

Transliacijos metu taip pat buvo pristatyta ir naujoji audiogidų mobilioji aplikacija, dėl kurios atvirosios meno galerijos lankytojai ekspoziciją gali nuo šiol apžvelgti savarankiškai. Atsinaujinusioje programėle vartotojai galės rinktis iš penkių skirtingų audioturų, sukurtų taip, kad kiekvienas atrastų sau tinkamą būdą keliauti. Satyros bei alternatyvaus žanro mėgėjai nebuvo pamiršti. Pagrindinė programėlėje esanti informacija pateikta dviem kalbomis, tad ir šalies svečiai turi galimybę mėgautis šia savarankiška meno kelione po atvirąją meno galeriją.

Vilniaus Naujamiestyje, buvusio fabriko „Elfa“ teritorijoje, jau keletą metų veikianti „Open Gallery“ visus meno mylėtojus bei gurmanus kviečia išbandyti skirtingiems lankytojų poreikiams pritaikytus nemokamus audiogidus. Įrašai gaminti kolaboruojantis su žinomais Lietuvos atlikėjais bei prodiuseriais. Ilgasis ir trumpasis audioturai bei kiti informaciniai turai skirti norintiems giliau ir konstruktyviau susipažinti su eksponatais. Jie buvo kurti kartu su grupės „Sheep Got Waxed“ būgnininku, grupės „Vilniaus Energija“ prodiuseriu bei autorinių kūrinių prodiuseriu Adu Gecevičiumi ir atlikėja Agne Šiaulyte-„Petunija“. Programėlės kūrėjai nepamiršo ir alternatyvos mėgėjų bei įtraukė ir satyrinį „Bankucheno kelio“ audiogidą, įrašytą kartu su Luku Šidlausku, dirbančiu su „Šventinio Bankucheno“ projektu. Kūrėjas į meną žvelgia ironiškai, todėl susilaikyti nesusijuokus, klausantis jo įrašytą turą „Open Gallery“, bus tikrai nelengva. Hip hop’o muzikos gerbėjams specialiai įrašytas laisvosios improvizacijos atstovo Roko „Jama“ Grajausko ir atlikėjo bei prodiuserio Viktoro Diawaros. Tai 45 minutes trunkanti laisvos kūrybos kelionė, pristatanti galerijoje eksponuojamus autorių darbus. Istorijos mylėtojai taip pat nebuvo pamiršti. Visiems norintiems pažinti ir šioje vietoje daugelį metų gyvavusios, vienos didžiausių Vilniuje gamyklos istoriją, pristatytas „Elfa“ audiogidas, kuris padės susipažinti su čia anksčiau veikusios „Elfos“ gamyklos istorija.

D. Žintiko nuotr.

„Džiaugiamės įvykusiu „Open Gallery Nakties“ renginiu, kuris, tikimės, kad ateityje taps tradiciniu bei įtrauks į „Lofto“ repertuarą vis daugiau kitokių meno rūšių: garso, šokio performansų, skaitmeninių instaliacijų bei kitų. Renginyje pristatėme ir naująją mobiliąją aplikaciją, kuri nuo šiol kviečia urbanistinio meno gerbėjus ar smalsaujančius užsukti ir patirti kitokią kultūrinę patirtį ir lydint profesionaliai sukurtų audiogidų pasineriant į savarankišką pasivaikščiojimą po atvirą galeriją su 50 sienų piešinių, skulptūrų, šviesos instaliacijų ir kitokių urbanistinio meno išraiškų. Tai padeda ne tik gauti vizualią patirtį, bet ir sužinoti apie patį kūrėją, jo siunčiamą žinutę, apie visos buvusios „Elfos“ gamyklos istoriją, kur čia buvo fontanas ar skulptūrų parkas, kartu pasijuokti, o gal net parepuoti,“ – sako „Open gallery“ iniciatorė Živilė Diavara.

Šis projektas yra atviras ištisus metus visiems norintiems iš arčiau susipažinti su čia eksponuojamais kūriniais. Penki skirtingi audiogidai leis pasinerti į meno kelionę savarankiškai.  Jau dabar Menų Fabriko LOFTAS teritorijoje kiekvienas „Android“ sistemos vartotojas gali išbandyti nemokamus „Open Gallery“ mobiliosios programėlės audiogidus, atrasti dar nematytą Vilniaus veidą bei susipažinti su čia eksponuojamais menininkų darbais. Aplikacija „iOS“ sistemoje, prieinamoje „iPhone“ vartotojams, pasirodys jau netrukus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių