Žiedo lenktynės turi naują organizatorių

 • Teksto dydis:

Po paskutinio šių metų etapo Estijoje "Autoplius.lt Fast Lap" organizatoriai pareiškė, kad baigia 10 metų augintą projektą. Kurį laiką automobilių sporto bendruomenę kamavo nežinia, mat nebeliko pagrindinio Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato organizatoriaus, tačiau Lietuvos automobilių sporto federacija išsklaidė abejones dėl šio sporto ateities.

Kalendorius jau aiškus

Oficialiai paskelbta, kad 2019-aisiais čempionatas vyks tokiu pačiu principu kaip ir anksčiau, o renginius rengs net du organizatoriai: du etapus Lietuvoje festivaliu automobilininkams pavers "Ring Challenge", o lenktynes Latvijos ir Estijos trasose surengs patyrusi "Autosporta klubs X Sports" komanda.

Kalendorius ir formatas liks nepakitę – 2019 m. Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato sezonas išlaikys dalyviams įprastą formatą: dvejos lenktynės Lietuvoje, Kačerginės "Nemuno žiede" ir dvejos – Baltijos šalyse. Pirmosios lenktynės Kačerginėje vyks gegužės 18–19 d., po jų – gana ilga pertrauka iki antrojo etapo Rygoje esančioje Bikerniekų trasoje, kuris bus surengtas rugpjūčio 16–18 d.

Rugsėjo 7–8 d. lenktynės grįš į "Nemuno žiedą", o finalas, kaip ir 2018-aisiais, vyks Estijoje, Parnu esančioje "Auto24 ring" trasoje, rugsėjo 21–22 d. Naujovė tik ta, kad čempionato lenktynes rengti patikėta dviem organizatoriams: etapus užsienyje rengs latviai, o Lietuvoje lenktynių festivalį kurs tik pirmus metus šioje rinkoje gyvuojantys "Ring Challenge" organizatoriai.

"Nors "Ring Challenge", kaip C lygos čempionatas buvo surengtas pirmą kartą, šie organizatoriai pateisino visus lūkesčius, be to, kalbant su jais pastebėjome gražų požiūrį į automobilių sporto populiarinimą ir plėtrą. Būtent todėl ir pasirinkome juos organizuoti aukščiausios lygos lenktynes", – aiškino LASF Žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė.

Šventė šeimai

"Ring Challenge" lenktynių serija debiutavo tik šiemet kaip C lygos varžybos pradedantiesiems ir išsyk buvo pramintos mažuoju "Fast Lap", sugrąžinusiu pirmapradį pastarųjų lenktynių jaukumą.

Milžiniškas populiarumas ir du sklandžiai įvykdyti etapai nebuvo nepastebėti, todėl nuspręsta kurti lenktynių festivalį šeimai. "Pradedant organizuoti pirmąjį "Ring Challenge" mūsų vizija ir svajonė buvo ta, kad kada nors gal ir mes galėsime suorganizuoti A lygos lenktynes. Sakėme, kad eisime į priekį, augsime, o šiemet tokia galimybė mums nukrito tiesiai iš dangaus. Tad mes negalėjome praleisti šios progos", – sakė "Ring Challenge" organizatorė Ugnė Rukšėnaitė.

Organizuodami C lygos lenktynes šiais metais norėjome viską pritraukti kuo arčiau A lygos, kad atvestume naujų žmonių, naujų dalyvių.

Organizatoriai sako, kad lenktynes mėgėjams stengėsi pritraukti kuo arčiau aukščiausios lygos varžybų, kad pradedantieji iš karto papultų į teisingą katilą ir kad susipažintų su aukščiausios lygos lenktynių niuansais, priprastų prie jų. "Organizuodami C lygos lenktynes šiais metais norėjome viską pritraukti kuo arčiau A lygos, kad atvestume naujų žmonių, naujų dalyvių. Puikiai suprantame, kad dabar visos taisyklės bus daug griežtesnės ir bus dar sunkiau. O ir renginys turės būti didesnis, ir mes esame nusiteikę viską daryti tik geriau, esame tam pasiruošę. O dėl pačių lenktynių – varžybas vykdo LASF, mes tik organizuojame renginį, ir stengsimės, kad jis augtų bei didėtų, norime, kad kovų trasoje pažiūrėti susirinktų ne tik automobilių sporto mėgėjai, bet ir jų šeimos. Mūsų vizija – sukurti lenktynių festivalį visai šeimai ir pasiūlyti veiklos įvairiausių amžiaus grupių žmonėms", – ateities siekius išdėstė U.Rukšėnaitė.

Pokyčiai – dar ne kitąmet

Užsienio etapai atiduoti latviams "Ring Challenge" antruosius savo metus vis dar gyvens Kačerginės "Nemuno žiede".

Du užsienyje vykstančius etapus organizuos latvių automobilių sporto klubas "X Sports". Šie patirties rengiant lenktynes nestokoja, mat jau daug metų sėkmingai organizuoja Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatą, Baltijos šalių ilgų nuotolių lenktynių čempionatą bei aibę kitų vietinės reikšmės renginių. Tikimasi, kad šis organizatorius į Lietuvos čempionatą pritrauks naujų dalyvių iš užsienio, be to, lietuviškomis kovomis sudomins Latvijos bei Estijos automobilių sporto mėgėjus, kurie į užsienyje vykstančias lietuvių lenktynes ateiti nematydavo jokios prasmės.

Nauja "mono" klasė 2019-ųjų metų Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato reglamentas keisis minimaliai. Automobilių klasės išliks tokios pačios kaip ir anksčiau, tik atsiras nauja, Egidijaus Janavičiaus sukurta "BMW 325" mono klasė, kur dalyviai prie starto linijos stos visiškai identiškais automobiliais ir turės parodyti įgūdžius prie vairo, mat įgyti technikos pranašumo nebus įmanoma.

I.Juškevčiūtė patvirtino, kad daugiau pokyčių žiedinėse lenktynėse atsiras 2020 m. Tada bus panaikinta "Open" klasė ir siekiant apriboti "R3000+" klasės arklio galių lenktynes šiems automobiliams taip pat bus įvesti tam tikri techniniai apribojimai, kurie turėtų gražinti konkurencingumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių