Saugos diržus vis dar pamiršta

  • Teksto dydis:

Saugos diržus privaloma segėti ne tik važiuojant automobiliu, bet ir autobusu, tačiau keturi iš dešimties autobusu keliaujančių lietuvių jų niekada ar beveik niekada neužsisega. Daugiau kaip pusė keleivių skundžiasi, kad jiems, užsisegus saugos diržus autobuse, yra nepatogu.

Važiuodami keleiviniu autobusu visada užsisegantys diržus nurodė 36 proc. apklaustų lietuvių, dar 27 proc. sako, kad dažniausiai užsisega. Be nepatogumo, lietuviai minėjo apie būtinybę užsisegti saugos diržą tiesiog nepagalvojantys (28 proc.) arba nematantys poreikio (8 proc.).

Paklausti, ar segi saugos diržus automobilyje, 67 proc. lietuvių nurodė, kad saugos diržus visada užsisega. Nepaisant to, kad automobilyje segėti saugos diržą privalo ir gale sėdintys keleiviai, beveik trečdalis respondentų (27 proc.) sako, kad diržą segi tik sėdėdami priekyje. 6 proc. automobiliu važiuojančių lietuvių dažniausiai užsisega diržą, o 1 proc. – niekada nesegi.

Lietuvos kelių policijos tarnybos statistika rodo, kad per pastaruosius kelerius metus išaiškinama vis mažiau saugos diržų nesegėjimo atvejų, tačiau skaičiai vis dar įspūdingi. 2012 m. nustatyti 23 tūkst. 496 saugos diržų nesegėję automobilių vairuotojai ir keleiviai, per dešimt šių metų mėnesių policijos pareigūnai užfiksavo 17 tūkst. 941 atvejį, kai asmenys, važiuodami transporto priemonėmis, nebuvo užsisegę saugos diržų, tarp jų – 3 tūkst. 95 keleiviai.

"Vis dar matome problemą, kad dauguma transporto priemonių keleivių nežino, kad privalo užsisegti saugos diržą. Kaip parodė apklausa, nemaža dalis lietuvių diržų nesegi sėdėdami automobilio gale, ne visada tai daro ir sėdėdami priekinėje keleivio ar vairuotojo sėdynėje. Kaip rodo praktika, vienus skaudžiausių sužeidimų avarijų metu patiria saugos diržų nesegintys keleiviai. Pavyzdžių nereikia ieškoti toli praeityje. Šių metų rugsėjį Vokietijoje vertėsi lietuvius į Angliją vežęs mikroautobusas. Du keleiviai iškrito pro langus, jie buvo sužeisti sunkiausiai. Ir tokių pavyzdžių ne vienas. Gaila, kad tik įvykus nelaimei susimąstoma, jog transporto priemonėje saugos diržas įrengtas ne šiaip sau", – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas primena, kad pagal Kelių eismo taisykles saugos diržus privalo segėti ne tik automobilių keleiviai, bet ir autobusų, jeigu saugos diržai juose įrengti.

Labiausiai Baltijos šalyse savo saugumu rūpinasi estai. Jie ne tik kur kas dažniau nei lietuviai segi saugos diržą automobilyje (91 proc.), bet ir autobuse (50 proc.). Niekada ar beveik niekada saugos diržo autobuse neužsisega penktadalis keliaujančių estų (22 proc.), likusieji nurodė dažniausiai tai darantys.

Latviai taip pat kiek labiau rūpinasi savo saugumu kelyje nei lietuviai. Autobuse saugos diržus visada užsisegantys sako 35 proc. latvių, dar tiek pat – niekada ar beveik niekada. Skirtingai nuo lietuvių ir estų, kurių daugumai tai tiesiog nepatogu, 58 proc. latvių sako apie tai nepagalvojantys. Kiek pareigingesni latviai ir važiuodami automobiliu – prisisegę saugos diržu visada važiuoja beveik aštuoni iš dešimties latvių (75 proc.). Tik sėdėdami priekyje diržą užsisega 15 proc. respondentų iš Latvijos, 8 proc. – dažniausiai užsisega, likusieji 2 proc. – niekada ar beveik niekada neužsisega.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Blin

Blin portretas
Atšokit kartą su savo tais privalomais saugos diržais! Sveikas žmogus pats žino, kada tokį diržą segtis, o kada ne. Jau esama "išmanių", kad juos kur velniai, automobilių, kurie nepajudės iš vietos, kol diržo neužsisegsi. O manevruot atbuline eiga, pavyzdžiui, iš garažo ar iš mikroskopinės stovėjimo vietos važiuojant, siaubas kaip nepatogu. Bet svarbiausia, kad valstybė kišasi ten, kur kištis nepriklauso. Valstybė privalo saugoti piliečius nuo kitų piliečių galimai keliamo pavojaus, o saugoti piliečius nuo jų pačių reiškia pažeisti privatumą. O jau lyginti nesisegančius diržų su neblaiviais už vairo - tiesiog pasityčiojimas!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių