Sanatorijos „Belorus“ atstovai prie URM pastatė plakatą su žinute G. Landsbergiui

Druskininkuose įsikūrusios ir Europos Sąjungos sankcijas patiriančios sanatorijos „Belorus“ atstovai nusprendė kreiptis į šalies vadovus, prašydami panaikinti pritaikytas sankcijas. Kaip tvirtina iniciatoriai, daugiau kaip 6 tūkst. žmonių pasirašė kreipimąsi į Lietuvos prezidentą, premjerę ir Seimo frakcijas, prašydami nutraukti, pasak jų, neteisėtus suvaržymus ir leisti sanatorijai toliau veikti – gydyti neįgalius vaikus iš Baltarusijos.

„Belorus“ atstovų teigimu, dėl susiklosčiusios situacijos, kuomet sanatorijos darbuotojams neišmokomi atlyginimai ir nėra sąlygų būtiniausiems atsiskaitymams atlikti, kalčiausia yra Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM). Todėl trečiadienio rytą sanatorijos atstovai, prieš įteikiant kreipimąsi valstybės vadovams, prie Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos ministerijos pastatė plakatą su užrašu „Ministre G. Landsbergi, neatimkite darbo iš 400 žmonių!!! Leiskite VšĮ Sanatorija „Belorus“ Darbuotojams dirbti darbą – gydyti neįgalius vaikus“.

Tuo metu „Belorus“ profsąjungos tarybos pirmininkas Vladislavas Šaruckis žurnalistams sakė, kad sanatorijos darbuotojai nusivylę, nes, pasak jo, nebuvo tesėti duoti pažadai.

„Sanatorijos „Balorus“ darbuotojai ketvirtą mėnesį gyvena nežinioje, ir dėl to mes norime paprašyti, kad Užsienio reikalų ministerija atsižvelgtų į mūsų padėtį ir paliktų mūsų sanatoriją ramybėje“, – trečiadienį žurnalistams teigė sanatorijos „Belorus“ profsąjungos tarybos pirmininkas.

„Mes norime, kad įstaiga dirbtų, o šiandien visi atsakingi asmenys sako, kad darbuotojai turi ieškoti kito darbo. Nebuvo taip, kaip mums buvo žadėta... Žmonės gavo po 860 eurų – žadėtas dviejų mėnesių išeitines išmokas. O buvo žadėta iki 2500 eurų. Paskutines pajamas darbuotojai gavo sausio 5 d. už gruodžio mėnesį. Mes turime labai mažai atsakymų“, – sakė jis.

Mes norime, kad įstaiga dirbtų, o šiandien visi atsakingi asmenys sako, kad darbuotojai turi ieškoti kito darbo.

„Yra teigiama, kad dėl įvestų sankcijų niekas nieko negali padaryti, bet mes žinome, kad URM tikrai galėtų pritaikyti išimtis, nes Europoje nėra nė vienos gydymo įstaigos, kuri būtų sankcionuojama. Užimtumo tarnybos išmokomis pasinaudojo tik 5 darbuotojai, tie, kurie paliko įstaigą“, – sakė V. Šaruckis.

Kaip Eltai pastarąją savaitę teigė sanatorijos direktorius Ilja Jepifanovas, darbuotojams atlyginimai nesumokami dėl lėšų trūkumo įstaigos sąskaitose, o gauti daugiau reikiamų pinigų iš Baltarusijos neleidžia būtent Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Pasak jo, sanatorija jau kelis kartus kreipėsi į ministeriją, tačiau atsakymo vis dar nesulaukia.

Tačiau URM su šia pozicija griežtai nesutinka ir sako apgailestaujanti, kad Druskininkuose įsikūrusią sanatoriją Baltarusijos režimas išnaudoja propagandiniams tikslams.

„URM leidimus sanatorijai išmokėti atlyginimus darbuotojams išdavė sausį, kovą bei artimiausiu metu spręs dėl kitų išmokų. Labai apgailestaujame, kad sanatorija iki šiol dar nepasinaudojo suteikta galimybe. Panašu, kad režimas sanatoriją naudoja savo propagandiniams tikslams, o darbuotojų gerovė jam tikrai nerūpi. Lietuvos piliečiai, dirbantys šioje įstaigoje, privalėtų tai labai aiškiai suvokti“, – Eltai pastarąją savaitę sakė ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė.

URM viceministras Mantas Adomėnas kovą Eltai sakė, kad ministerija sanatorijai „Belorus“ padarė išimtį ir leido už sausį įstaigos darbuotojams išmokėti atlyginimus, atsiskaityti už komunalines paslaugas bei grąžinti skolą elektroninei parduotuvei „Noriu noriu“.

Viceministras tuomet pabrėžė, kad šios išimtys buvo padarytos, remiantis nustatytais Europos Sąjungos reglamentais. Jo teigimu, sprendimas dėl šių lėšų atšildymo užtruko dėl to, kad „Belorus“ sanatorija „labai ilgai nepateikė detalizuotų apskaitos dokumentų“. Visgi M. Adomėnas teigė, kad, sanatorijai sutvarkius dokumentaciją dėl vasario mėnesio detalizuotos apskaitos duomenų, bus suteiktas leidimas darbuotojams išmokėti atlyginimus ir už šį mėnesį. Tačiau sanatorijos darbuotojai tikina, kad pinigų už sausį jie taip ir negavo.

ELTA primena, kad „Swedbank“ gruodį įšaldė sanatorijos „Belorus“ sąskaitas, Europos Sąjungai įvedus ribojamąsias priemones Baltarusijai.

„Belorus“ profsąjunga Lietuvos vadovams įteikė prašymą leisti sanatorijai dirbti

Baltarusijai priklausančios ir Europos Sąjungos (ES) sankcijų sulaukusios sanatorijos „Belorus“ profsąjungos atstovai kreipėsi į Lietuvos vadovus, prašydami leisti sanatorijai dirbti.

Jie trečiadienį kreipimąsi su 6600 parašų įteikė Prezidentūroje, Seime ir Vyriausybėje.

Prašoma „sustabdyti URM savivalę, nutraukti neteisėtus suvaržymus ir leisti sanatorijai toliau veikti ir gydyti neįgalius vaikus iš Baltarusijos“.

„Sanatorija teisėtai veikia nuo 1996 metų, tie asmenys, kurie sankcionuojami ir dėl kurių dabar turi kentėti sanatorija, sankcionuoti nuo 2011 metų, o kiti – nuo 2006 metų. Kodėl būtent tokiu sunkiu metu, kai vyksta pandemija, sanatorija turi būti sankcionuojama?“ – įteikęs kreipimąsi Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen žurnalistams sakė „Belorus“ Darbo tarybos pirmininkas Vladislavas Šaruckis.

Anot jo, sanatorija jau galėtų atnaujinti veiklą, nes buvo išbraukta iš COVID-19 paveiktų įstaigų sąrašo, tačiau ES sankcijos to neleidžia.

Prieš Velykas darbuotojams išmokėtos Druskininkų savivaldybės skirtos vienkartinės pašalpos, o šiomis dienomis jie gavo atlyginimų už sausio mėnesį dalį.

„Pinigų trūksta, už vasarį įstaiga neturi lėšų mokėti algoms. Sanatorija kelis kartus kreipėsi į URM, kad leistų pervesti iš sanatorijos savininkų sąskaitos į įstaigos sąskaitą, bet vyksta atsirašinėjimas šiuo klausimu“, – sakė V. Šaruckis.

Seimo pirmininkė savo ruožtu teigė, kad sankcijų įvedimas ar nuėmimas nuo Lietuvos nepriklauso.

„Šioje situacijoje labai svarbu, kad sankcijas įveda ne Lietuvos Seimas, ne Vyriausybė, tai Europos Sąjungos sankcijos ir jos taikomos Aliaksandro Lukašenkos bendražygiams ir šioje vietoje ne mūsų prerogatyva tas sankcijas koreguoti“, – tvirtino ji.

„Labai apmaudi situacija, apmaudu, kad nuo jos nukenčia Lietuvos piliečiai, mūsų žmonės, tačiau situacija pakankamai aiški – tai Europos Sąjungos sankcijos ir jos nukreiptos prieš kruviną, brutalų režimą“, – pridūrė parlamento vadovė.

Ji sakė, kad reikia ieškoti kitų būdų, kaip padėti darbuotojams.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija anksčiau yra paprašiusi Europos Komisijos įvertinti, ar sankcijos Baltarusijos sanatorijai „Belorus“ pritaikytos teisingai. Pasak užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, pagal gautą informaciją nėra pagrindo abejoti šių priemonių taikymu.

Registrų centro duomenimis, sanatorija „Belorus“ priklauso Baltarusijos prezidento reikalų valdybai. Jai vadovauja Viktoras Šeimanas, esantis ES sankcijų sąraše.

Bankas „Swedbank“ sanatorijos sąskaitas įšaldė pernai gruodžio mėnesį.

Įšaldžius sanatorijos sąskaitas banke, Seimas priėmė įstatymą, kuris numatė vienkartines išmokas sanatorijos darbuotojams.

Sanatorijoje „Belorus“ dirba apie 390 žmonių: 350 Lietuvos piliečių, likusieji yra baltarusiai. NAUJAUSI KOMENTARAI

Seniai

Seniai portretas
laikas VISIEMS sanatorijos darbuotojams surengti protesto mitingą kuris nuskambėtų ne tik per Lietuvą bet ir užsienyje.Ką išdarinėja mūsų aukščiausia valdžia?! Kaip savo Tautai dirba dinastiniai ir kitokie imbicilai patekę į svarbius valdžios postus!Nesuprantu kodėl iki šiol Druskininkų sanatorijos darbuotojai kažko laukia ir leidžiasi 'šeriami' Broilerio melu?Kad kažkas kitas už juos pakovos ir pagalvos apie jų gyvenimus? N e s u l a u k s i t. Liberalinių nusikaltėlių valdžios valstybėje eiliniai niekam nerūpi. Jiems čia tik masė.Batareikos.

šį užrašą reikėtų užkabinti

šį užrašą reikėtų užkabinti portretas
BROILERIUI ant n o s i e s-- kad greičiau suvoktų, kokį NUSIKALSTAMĄ b l o g į yra padaręs 400 d r u s k i n i n k i e č i ų .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių