„Ryanair“ ir „Wizz Air“ teismui skundžia naujas Vilniaus oro uosto rinkliavas

  • Teksto dydis:

Airijos ir Vengrijos oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“ teismui apskundė nuo šių metų padidintas rinkliavas Vilniaus oro uoste.

Vilniaus apygardos administracinis teismas sausio 20 dieną priėmė nagrinėti bendrovių skundą – jos prašo panaikinti Lietuvos oro uostų (LTOU) direktoriaus 2022 metų liepos 22 dienos ir Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) vadovo 2022 metų gruodžio 15 dienos įsakymus, pirmadienį pranešė teismas.

Įmonių teigimu, LTOU direktoriaus įsakymas, kuriuo patvirtintos naujos Vilniaus oro uosto rinkliavos, ir LTSA  direktoriaus įsakymas, kuriuo atmestas įmonių skundas dėl naujų rinkliavų, yra nepagrįsti. 

Teismas praėjusį penktadienį atmetė įmonių prašymą taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones – iki teismo sprendimo įsiteisėjimo laikinai sustabdyti įsakymų galiojimą ir taikyti iki šių metų sausio galiojusias rinkliavas.

„Ryanair“ sausio pabaigoje pranešė nuo būsimo vasaros sezono pradžios iš Vilniaus nebeskraidysianti dviem maršrutais ir rečiau skraidysianti 11 maršrutų – bendras esamų bei planuotų skrydžių dažnumas sumažės 30 proc. Taip įmonė reagavo į Vilniaus oro uosto sprendimą nuo sausio padidinti mokesčius 28 procentais.

Pasak „Ryanair“, skrydžiai iš Vilniaus tapo brangesni ir mažiau konkurencingi, palyginti su daugeliu kitų ES oro uostų, kurie mažina kainas siekdami susigrąžinti prarastą srautą pandemijos metu arba įšaldo mokesčius, taip skatinant keleivių augimą.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis praėjusią savaitę sakė, kad „Ryanair“ sprendimas sumažinti maršrutų ir reisų dažnį motyvuojant didinamais įkainiais yra įprasta šios įmonės spaudimo praktika.

Lietuvos oro uostų laikinasis vadovas Aurimas Stikliūnas portalui 15min.lt taip pat teigė „Ryanair“ sprendimą vertinantis kaip viešą spaudimą. Jis sakė, kad Europos oro uostai gali kasmet peržiūrėti kainodarą, kurią reguliuoja Europos Sąjunga.

„Wizz Air“ iki šiol neskelbė, kaip reaguos į tarifų didinimą – atvirkščiai, sausio pabaigoje bendrovė informavo, kad šiemet Lietuvoje ketina plėstis bei didinti veiklos apimtis suteikiant galimybę keliauti už prieinamą kainą ir prisidėti prie turizmo sektoriaus plėtros.

Pernai spalį bendrovė nutraukė skrydžius iš Vilniaus į JK Donkasterio oro uostą, tačiau šį sprendimą lėmė tenykščio oro uosto bankrotas, pranešė portalas madeinvilnius.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Pridurkai tie Ryanair ir WizzAir. kad skundziasi. Norit ko nors pasiekti -- iseikit is Labusyno.

Lėktuvų ministerija

Lėktuvų ministerija portretas
Lietuvoje reikia ženkliai pakelti oro uosto rinkliavas, kad joks vežėjas nebeatskristų pas mus... O lietuvaičiai turės kelt žemės ūkį ir augint arklius su kuriais sėkmingai keliausime..!

belieka tik istratint per visas skyles Skuody ir Stikliuna

 belieka tik istratint per visas skyles Skuody ir Stikliuna portretas
ir bilietu kainos y Rynair ir WizzAir skrydzius kainuos perpus pigiau , ir ju bus 11% daugiau , arba laukt kol tai padarys teismas.....
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių