Oro uostai nekomentuoja, ar gavo grasinimą dėl bombos „Ryanair“ lėktuve

Lietuvos oro uostai sako nekomentuosiantys, ar gavo grasinimą dėl bombos sekmadienį iš Atėnų į Vilnių skridusiame kompanijos „Ryanair“ keleiviniame lėktuve, priverstinai nutupdytame Minsko oro uoste.

„Dėl tyrimo, kurį dabar vykdo Generalinė prokuratūra, negalime komentuoti informacijos susijusios su šiuo skrydžiu“, – BNS ketvirtadienį sakė valstybės įmonės atstovas spaudai Marius Zelenius.

Jis taip pat neatsakė į klausimą, kokių veiksmų Oro uostai ėmėsi, kai gavo grasinantį laišką.

„Tai informacija, kuria negalime dalintis dėl vykdomo tyrimo“, – teigė Lietuvos oro uostų atstovas.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Dosjė“ kartu su „The Daily Beast“ ir „Der Spiegel“ trečiadienio vakarą pranešė gavę „Hamas“ atstovų“ elektroninio laiško, siųsto Minsko oro uostui, kopiją.

Anot „Dosjė“, Minsko oro uosto dispečeriai apie tariamą sprogmenį „Ryanair“ lėktuve jo pilotą įspėjo beveik pusvalandžiu anksčiau, nei patys gavo tariamą „Hamas“ grasinantį laišką.

Tačiau, pasak „Dosjė“, gegužės 23 dieną 12.25 val. Baltarusijos laiku iš adreso ahmed_yurlanov1988@protonmail.com Lietuvos oro uostų administracija gavo laišką, kuriame grasinama susprogdinti bombą reiso FR4978 lėktuve.

Dėl tyrimo, kurį dabar vykdo Generalinė prokuratūra, negalime komentuoti informacijos susijusios su šiuo skrydžiu.

Savo ruožtu Lietuvos oro uostai nei sekmadienį, nei pirmadienį apie tokį laišką neinformavo.

„Pirma, gavome informaciją, kad skrydis yra nukreiptas į Minską, vėliau gavome informaciją dėl priežasties, o vėliau patikslinimų dėl nukreipimo priežasties mes negavome“, – BNS pirmadienį teigė M. Zelenius, paklaustas, ar Lietuvos oro uostai sulaukė pavojaus signalų.

Jis teigė, kad informacija apie nukreipimą iš „Ryanair“ bendrovę Lietuvoje aptarnaujančios įmonės „Litcargus“ gauta apie 13 val., o apie priežastį – apie 14 val.

Sekmadienį apie 14 val. valstybės įmonės atstovė Lina Beišinė informavo BNS, kad lėktuvas nutūpė Minske dėl konflikto tarp keleivių ir įgulos narių.

Naujienų agentūrai „Interfax“ Minsko oro uostas nurodė, kad Minske lėktuvas leidosi dėl pranešimo apie jame padėtą bombą, tačiau Lietuvos oro uostų atstovė teigė, kad informacijos apie tai nebuvo gauta.

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Aviakompanija „Ryanair“ pranešė, kad lėktuvas su daugiau kaip šimtu keleivių nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Šiuo lėktuvu skrido žurnalistas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas, taip pat sulaikyta jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė Sofija Sapega.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal

Gal portretas
Baltarusijos KGB "protingieji" darbuotojai ir gerai buvo sugalvoję kaip susigražinti R. Pratasevičių, bet žiopli vykdytojai, kurie moka tik vykdyti smulkias instrukcijas, sugadino visą uždavinio įvykdymą....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių