Net ir daugėjant keliaujančiųjų skaičiui, dalis vežėjų atsigavimo tikisi tik rudenį

Nuo trečiadienio šalyje nusprendus nutraukti karantiną, keleivių vežėjai pastebi augančius keliaujančių gyventojų srautus. Anot „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos departamento atstovės Rūtos Atroškaitės, šiuo metu keleivių srautas maždaug trečdaliu mažesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, tuo metu „Kautros“ marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas teigia, kad didesnio keliaujančiųjų srauto tikimasi rudenį.

„Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos departamento atstovė teigia, kad traukinių keleiviai pamažu grįžta.

„Keleiviai pastebimai grįžta – karantino piko metu fiksavome daugiau kaip 80 proc. kritusius jų srautus, o dabar matome, kad srautas mažesnis 35 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai“, – Eltai atsiųstame komentare sako ji.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ atstovės, „LG Keleiviams” šiuo metu vykdo 150 reisų iš 226. Tolesnis reisų grąžinimas, anot jos, priklausys nuo keleivių srautų, kokia bus bendra koronaviruso situacija, tam įtakos turės ir viruso plitimą valdančių institucijų rekomendacijos.

Ji atkreipė dėmesį, kad, karantino sąlygoms švelnėjant, dalis prevencinių priemonių pakito ir traukiniuose.

„Keleiviai už bilietus jau gali atsiskaityti tiek grynaisiais, tiek banko kortelėmis, be to, atnaujinta prekyba bilietais traukiniuose. Grąžinta ir siuntų pervežimo traukiniais paslauga. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos atnaujintas taisykles, keleiviai nebėra sodinami vadinamąja šachmatine tvarka. Tiesa, traukiniai ir toliau reguliariai valomi dezinfekcinėmis priemonėmis, keleiviai raginami dėvėti kaukes, o ilgesnių kelionių metu – dezinfekuoti rankas. Traukinio personalas dėvi asmens apsaugos priemones“, – teigė R. Atroškaitė.

Anot keleivių vežėjos „Kautra“ marketingo vadovo M. Sakalausko, maždaug pusė keleivių atnaujino keliones tarpmiestiniais autobusais.

„Srautai didėja šiek tiek, bet ne tiek stipriai, kaip norėtume. Turime apie 50 proc. sugrįžusių keleivių, o nuo praėjusio penktadienio esame grąžinę 95 proc. reisų. Aišku, vasaros laikas yra palankus: žmonės pradeda atostogauti, keliauti į pajūrį, į kurortinius miestus, tad tikimasi, kad orams šylant, keleiviai grįš“, – Eltai sakė M. Sakalauskas.

Jo teigimu, visiško keleivių srauto atsigavimo tikimasi rudenį.

„Vasaros sezonas turėtų padėti, bet visiško atsigavimo tikimės rudenį, nes didžioji dalis keleivių yra studijuojantys aukštosiose mokyklose, tad laukiame jų sugrįžimo. Bet, kaip sakiau, vasaros sezonas yra palankus metas srautų didėjimui“, – teigė M. Sakalauskas.

„Kautrosׅ“ atstovas tikino, kad pasibaigus karantinui autobusuose liks dezinfekcinis skystis keleiviams, taip pat jiems bus rekomenduojama ir toliau dėvėti apsaugines kaukes.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16 dienos, Vyriausybės sprendimu jis nutraukiamas nuo birželio 17 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių