Įsibėgėja ERGO iniciatyva apsodinti Lietuvą medžiais: jau prisijungė daugiau kaip 800 komandų

  • Teksto dydis:

Trečią kartą vykstantis ERGO žingsnių iššūkis nemažina apsukų ir šiemet užsibrėžė tikslą unikaliu būdu paversti šalį dar žalesne. Prie iššūkio prisijungusios komandos per programėlę „#walk15“ renka žingsnius ir taip augina virtualius medžius, kurie vėliau virsta tikrais. Dėl didelio žmonių įsitraukimo vien pernai pasodinta 35 tūkst. medelių, o šiemet šį skaičių ketinama ir viršyti.

Prie starto linijos – daugiau kaip 800 komandų

Žingsnių iššūkis oficialiai prasidėjo sausio 17 dieną, o iki starto pradžios nemokamojoje mobiliojoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“ į viešą žingsnių iššūkį jau atsiliepė daugiau kaip 800 komandų. Inciatyva truks beveik tris mėnesius, tad komandų bus ir daugiau, neabejoja vienas iniciatyvos iniciatorių, Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės ERGO vadovas Tadas Dovbyšas.

„Pastebime, kad žingsnių iššūkiai populiarėja, ypač, kai už surinktus žingsnius įgyvendinamas tam tikras kilnus tikslas. Kad tokios iniciatyvos žmonėms reikalingos, rodo pernai ERGO atlikta apklausa, kai 9 iš 10 respondentų pasisakė už tokio projekto reikalingumą Lietuvai, o daugiau nei trečdalis, vertindami iššūkį, skyrė 10 balų“, – teigia T. Dovbyšas.

Šio žingsnių rinkimo iššūkio metu žmonės kviečiami burtis į šeimos, draugų, įmonės ar mokyklos komandas, kurias itin paprasta užregistruoti „#walk15“ programėlėje. O prisijungti prie jau esančios komandos galima įvedus jos pavadinimą programėlės paieškos laukelyje. Į vieną komandą gali registruotis iki dešimties asmenų. Iššūkyje dalyvių surenkami žingsniai konvertuojami į tikrų medžių skaičių, kuriuos tam skirtose Lietuvos vietovėse įsipareigojo pasodinti iššūkio organizatoriai – draudimo bendrovė ERGO, Valstybinių miškų urėdija ir programėlės „#walk15“ komanda.

„Šįkart užsibrėžėme pasiekti 1,8 mlrd. žingsnių tikslą. Nors šis skaičius ir atrodo nemažas, tačiau jis jau buvo viršytas ankstesniais metais, neabejoju, bus pasiektas ir šiemet. Tai padaryti bus lengviau, nes ši sveikatingumą ir meilę aplinkai puoselėjanti žingsnių rinkimo iniciatyva vyks net iki balandžio 4 dienos. Galiausiai visa tai virs maždaug 40 tūkst. medžių arba kitaip sakant, dvejomis giraitėmis“, – apie tikslus kalba viena iššūkio iniciatorių ir partnerių, programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Miškas – ir vietoje garažų

Iniciatyvos „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“ tikslai atsispindi ir draudimo bendrovės strategijoje. Įmonė įsipareigojo rūpintis Lietuvos miškais ir pasiekti tikslą iki 2025 metų 12 proc. sumažinti anglies dvideginio vienam darbuotojui kiekį. Šiam tikslui pasiekti įmonė ėmėsi įvairių veiksmų, o vienas iš jų – medžių sodinimas. Pirmasis medžių sodinimas įvyko 2021 metais ERGO švenčiant 30-metį – tuomet Vilniuje, Verkių ir Pavilnių regioniniame parke, buvo pasodinta 5000 ąžuoliukų ir kitų medžių. Svarbu ir tai, kad gražus miškas išaugo vietoje senų garažų, prisidėjo prie miesto veido gražinimo ir biologinės įvairovės didinimo.

„Džiugina, kad pasivaikščiojimas po mišką vis daugiau žmonių tampa pagrindine poilsio veikla, jame vyksta nemažai socialinių iniciatyvų. Šio žingsnių iššūkio metu pasodintos giraitės taip pat vos per kelerius metus gerokai paaugs ir džiugins vietinius gyventojus bei svečius. Tikslias jų vietas galima rasti programėlės „#walk15“ skiltyje „Trasos“ paieškos laukelyje įvedus „ERGO žingsnių giraitės“, – teigia V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Pernai prie iniciatyvos „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“ prisijungė daugiau nei 600 bendruomenių, vienijančių 5 tūkst. žmonių. Jie nuėjo atstumą, lygų 40 kelionių aplink Žemės rutulį ir užaugino 35 tūkst. pušelių, eglaičių ir beržų Klaipėdos, Šiaulių bei Kauno regionuose. Iš viso virtualūs žingsniai virto daugiau nei 11 hektarų dydžio miškų plotais. Dalis medžių leido išsaugoti ir unikalią Kuršių nerijos gamtą – paprastosios pušys Smiltynėje pakeitė čia anksčiau augusias, gerokai perbrendusias ir didesnį gaisrų pavojų kėlusias kalnines pušis.

„Ankstesnių metų patirtis rodo, kad žmonėms rūpi jų gyvenamoji aplinka, jie jaučia palankumą gamtai. Reikia pasidžiaugti, kad pernai ne tik buvo viršytas užsibrėžtas tikslas, tačiau daugybė žmonių prisidėjo ir prie medžių sodinimo. Tai darė ne tik ne miškininkai ir ERGO darbuotojai-savanoriai, bet ir vietiniai gyventojai, moksleiviai bei iš kitur atvykę žmonės – iš viso jų suskaičiavome beveik tūkstantį. Kasmet norinčių prisidėti prie vieno prasmingiausių miškininkų darbų atsiranda vis daugiau, tad tikimės, kad ši iniciatyva populiarės ir toliau, o mūsų aplinka vis labiau gražės“, – viliasi ERGO vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
MISKU VAGYS !

Kai toks pjovimas

Kai toks pjovimas portretas
Vieni pjauna, nesodine ima pelna, viska nusiaubia, o kiti - eik it ir atsodinkit???

Antanas

Antanas portretas
Prieš 18 metų teko keletą ha miško apsodinti padėti. PO to - turėjau laiko keletą metų ir tiems medeliams prižiūrėti. Labai įdomu man tai buvo. O svarbiausia - kad ateityje matai ne šabakštyną, o padarinės medienos telkinį. Dabar tie trys ha jau teikia kuro dviem sodyboms. O ir drebulės bei juodieji alksniai jau sprindžio storumo. Jau galimas ir pasirinktnis kirtimas. Gi dar po dešimties metų - drebules jau pradės pulti ligos, tai bus pats laikas keisti jaunesniais augalėliais. Mano laimei prieš 25 metus teko važiuoti per Austriją ir pamatyti kaip užlaikomi ten pramoniniai miškai. Buvo ko pasimokinti.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių