Finansinis saugumas užklupus onkologinei ligai – misija įmanoma su „Allianz Lietuva“

 • Teksto dydis:

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 18 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis. Žinoma, medikai visuomet pataria gyventi kuo sveikiau bei reguliariai tikrintis sveikatą, kad onkologinių ligų būtų išvengta arba jos būtų aptiktos pirminėse stadijose. Taip pat verta pasirūpinti, iš ko gyvensime, jei tokia sunki liga užklups, kas pasirūpins šeimos nariais. Reikalingas sprendimas, leisiantis save apsaugoti finansiškai, kad ištikus ligai būtų galima rūpintis tik savo sveikata, o ne pinigais.

Krūties vėžys smogė netikėtai – padėjo draudimas

„Allianz Lietuva“ patarėja, finansų konsultantė Renata Mikelaitienė pastebi, kad onkologinės ligos jos klientus dažniausiai ištinka netikėtai.

„Pasidalinsiu vienos klientės istorija, nors tokių, turime nemažai. Jaunatviška, savimi besirūpinanti, vos 50-metį perkopusi ir regis jokio genetinio paveldėjimo susirgti onkologinėmis ligomis neturinti moteris iš medikų išgirdo krūties vėžio diagnozę. Buvo atlikta operacija, laukė ilgas gydymosi kelias, reabilitacija. Situacija tokia, jog, regis, žemė lysta iš po kojų. Juk tai darbingo amžiaus žmogus“, – pasakojo „Allianz Lietuva“ patarėja.

R. Mikelaitienė priduria, kad vienas dalykas šią moterį stipriai gelbėjo. Tai – užtikrintumas, kad turės iš ko pragyventi gydymosi metu, užteks pinigų reabilitacijai, mat klientė buvo sudariusi gyvybės draudimo sutartį ir pasirinkusi draudimo apsaugą nuo kritinių ligų, taigi ir vėžio. Po diagnozės klientei tereikėjo pateikti medicininius dokumentus ir ją pasiekė solidi draudimo išmoka.

Moteris savo sutartį kasmet pavyzdingai indeksavo ir, užklupus ligai, jai buvo išmokėta 30 tūkst. eurų.

Kaip pasirūpinti finansine pagalve?

Finansų konsultantė Renata teigia, jog įprastai klientams siūloma kasmet indeksuoti turimas draudimo sutartis ir ne veltui. Šios klientės istorija yra realus pavyzdys, kokią realią įtaką draudimo išmokai gali padaryti sutarties indeksavimas.

„Maždaug prieš dešimt metų šios mano klientės draudimo dėl kritinių ligų suma nesiekė 20 tūkst. eurų. Tačiau moteris savo sutartį kasmet pavyzdingai indeksavo ir, užklupus ligai, jai buvo išmokėta 30 tūkst. eurų „Allianz Lietuva“ išmoka“, – teigė Renata.

Finansų konsultantė tikina, jog kartais klientai abejoja draudimo sutarties indeksavimo nauda vien dėl to, kad nenori mokėti vos keliais eurais didesnių įmokų, kol yra sveiki ir atrodo, kad jokios ligos negresia. Tačiau, kaip minima klientės istorija rodo, tie keli eurai, pridėti prie įmokos, reikšmingai gali padidinti gaunamą išmoką ištikus ligai.

„Allianz Lietuva“ pasirūpina vis daugiau vėžiu susirgusių klientų

„Allianz Lietuva“ Išmokų skyriaus duomenimis, vėžinių susirgimų, kaip ir bendrai visų kritinių ligų išmokų skaičius turi tendenciją augti. Pavyzdžiui, 2022 metais klientams, turintiems kritinių ligų apsaugą, tad ir išgirdusiems vėžio diagnozę, buvo išmokėta 1,2 mln. eurų, t.y. 40 proc. daugiau nei 2020 metais, kai už kritines ligas buvo išmokėta 757 tūkst. eurų.

Žinoma, finansų konsultantė primena, kad išmokos suma priklauso nuo daugelio aspektų, tarp jų: gyvybės draudimo sutartį sudarančio asmens amžiaus, sveikatos, sutarties indeksavimo ir kt.

„Tačiau akivaizdu, kad laiku priimtas teisingas finansinis sprendimas užklupus sunkiai ligai leis susitelkti tik į gydymąsi ir padės nesukti galvos mintijant, iš ko gyvensiu rytoj“, – sako R. Mikelaitienė.

Lietuvos banko duomenimis „Allianz Lietuva“ per dešimtmetį savo gyvybės draudimo klientams nelaimės atveju išmokėjo daugiausiai rinkoje – 38,6 mln. eurų (Lietuvos bankas, 2012-11-30 – 2022 11 30).

Išmokos „Allianz Lietuva“ gyvybės draudimo klientams nelaimės atveju nuo veiklos pradžios iš viso sudaro 52 mln. eurų („Allianz Lietuva“ – 2022-12-31).NAUJAUSI KOMENTARAI

paskaitykit

paskaitykit portretas
atsiliepimus Aviva

Na na..

Na na.. portretas
Eilinis užsakomasis reklaminis raginimas..bėkim draustis..

tomas

tomas portretas
najebalavka?, sumoki 20000euru uz draudima, o poto jei pasiseks ir susirgsi tai po 200euru pragyvenimui dalins?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių