Vyriausybė patvirtino paramos verslui planą, ragina neatleidinėti darbuotojų

Vyriausybė pirmadienį paskelbė 5 mlrd. eurų vertės ekonomines priemones padėti sumažinti žalą įmonėms ir darbuotojams dėl naujojo koronaviruso sukeltos krizės, o Lietuvos bankas perspėjo, kad šalies ekonomika šiemet smuks daugiau kaip vienu procentu.

Patvirtinus planą, premjeras Saulius Skvernelis paragino verslą neatleidinėti darbuotojų, o naudotis kompensacinėmis priemonėmis.

Plane ekonomikos skatinimui numatyta 1 mlrd. eurų, po pusę milijardo – sveikatos apsaugai, darbo vietų išsaugojimui ir įmonių likvidumo išsaugojimui.

Dar 2,5 mrld. eurų sudarys Lietuvos banko priemonės.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis teigė, kad krizės akivaizdoje Vyriausybei ypatingai svarbi kiekviena išsaugota darbo vieta.

„Kviečiu nesinaudoti lengviausiomis galimybėmis mažinti darbuotojų skaičių, o naudotis tomis kompensacinėmis priemonėmis, kurios šiandien buvo priimtos ir išsaugoti darbo vietas“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Kviečiu nesinaudoti lengviausiomis galimybėmis mažinti darbuotojų skaičių, o naudotis tomis kompensacinėmis priemonėmis, kurios šiandien buvo priimtos ir išsaugoti darbo vietas.

Premjeras pabrėžė, kad ekstremaliomis sąlygomis dirbantiems biudžetinių įstaigų darbuotojams turės būti mokami priedai.

„Biudžetiniame sektoriuje darbuotojai, kurie dirba karantino sąlygomis, jiems reikia, galima ir būtina mokėti papildomus priedus už tas sąlygas, kuriomis tenka darbuotis. Lėšų tam yra, stygius negali būti pasiteisinimas. Kiekviena institucija turi teisę nusistatyti adekvačius priedus“, – teigė premjeras.

Plane numatyti mokestiniai atidėjimai nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui, valstybės pagalba išsaugojant darbuotojus, taip pat numatoma didinti valstybės skolinimosi limitus.

Vyriausybė taip pat planuoja padidinti skolinimosi limitą – ji galės papildomai pasiskolinti 5 mlrd. eurų.

Vyriausybės sprendimu Lietuvoje nuo pirmadienio įvestas karantinas, į Lietuvą draudžiama atvykti daugeliui užsieniečių bei gyventojams išvykti iš šalies, uždaryta dauguma parduotuvių, visos viešojo maitinimo įstaigos, pramogų ir sporto vietos, muziejai, mokyklos, tačiau draudimai neapima prekių judėjimo.

Lietuvos bankas pirmadienį paskelbė prognozę, kad Lietuvos ekonomika šiemet susitrauks mažiausiai 1,2 proc. Anksčiau centrinis bankas šiems metams prognozavo 2,5 proc. augimą.
NAUJAUSI KOMENTARAI

Prisijungęs prie debatų.

Prisijungęs prie debatų. portretas
Patvirtintas planas jau beveik pusė darbo atlikta (tą rodo valdžios vyrų veidai). Drįstu pastebėti, kad pasiskolinti ir po to išdalinti (ar teisingai bus išdalinta, čia jau kita tema), tai irgi darbas. Bet skolintis milijardus ir juos išdalinti, siekiant rinkėjų palankumo šiai valdžiai, tai jau nebelinksma. Dėl to ir klausčiau, ar dabartinei valdžiai yra tik noras, kaip Lietuvoje užgniaužti virusą, ar turi ir kitą planą galvoje, kaip ir kada ištraukti praskolintą Lietuvą iš duobės, į kurią stumia patvirtintas planas? Prancūzijos karalius Liudvikas XIV dar XVII a. išdėstė savo požiūrį į ateitį sparnuota fraze: „Mano amžiui (valdymo) užteks, o po manęs nors ir tvanas“. Atrodo, kad ši sparnuota frazė taikytina šiai valdančiajai daugumai. Tik ar rinkėjui priimtina ši frazė? O gal priimtina?

Lukaa

Lukaa portretas
Rimai: jūs kaip suprantu dirbate biudžetinėje įmonėje ir alga kaip gavote taip ir gausite pastovią. Mes gi sėdime nemokamose. Ir neaišku kiek sėdėsim. Net nejuokingai skamba nukelsime mokesčius už elektrą, ar po dveijų mėnesių bus geriau? Sėdėsim 3 mėn kaip minimusm nemokamose,algų nebus atidėk nors ir metamsta elektrą iš ko ją mokėti? Visi kurie myža dėl to korono viruso nesuvokia pasekmių ekonomikai. Kinai tą suprato, europa gi ne.

klaipedietis

klaipedietis portretas
Geriau nemokamas sildymas, vanduo ir elektra gyventojams butu nauda visiems
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių